piotr820

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie

Polecane posty

macin87    71

Witam. Padł mi czujnik indukcyjny od hamulca siatki czy ktoś próbował dobierać NIEORYGINALNY czujnik po parametrach- PNP ON 10-35VDC 300mA

 

http://allegro.pl/czujnik-indukcyjny-zblizeniowy-m12-pnp-no-6-36v-d-i5510482761.html - zamówiłem taki ciekawe czy będzie chodził parametry mieszczą się w normie jak w starym, zamontowanie też to nie problem gdyż stary jest inny, jedynie czoło ma odsłonięte- ciekawi mnie jak długo pochodzi. 

Może ktoś stosował albo ma jakieś sprawdzone czujniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Jak ma te same parametry to na pewno będzie pasował. Najważniejsze są oznaczenia PNP ON i domyślam się że takie były na dotychczasowym czujniku. Trzeba było zamówić m18 (średnica) http://allegro.pl/czujnik-indukcyjny-zblizeniowy-m18-npn-no-6-36v-d-i5510494611.html jest mocniejszy i bardziej dopasowany by był.

 

W zeszłym roku wymieniałem czujniki w kombajnie i zamiast orgi, (ok 300 zł/szt) kupowałem te tanie i wszystko gra. W jednym miejscu tylko nie dał rady (sieczkarnia) bo są za wysokie obroty a tanie czujniki mają małą częstotliwość (są wolne). Ogólna zasada taka że im większa częstotliwość tym czujnik droższy ( pomijam markę).  Ale w hamulcu siatki każdy poradzi sobie aż nadto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Dzięki czyli będzie działał o to mi chodziło- martwiłem się że za dwie dychy to długo nie pochodzi  :D

Ten co podałeś to NPN- szukałem m18 ale albo to npn albo ma prąd 200mA a trzeba 300mA i tylko ten pasował pod względem parametrów. Można pokombinować i z npn ale trzeba dołożyć przekaźnik itd. nie będę tłumaczył i tak to się nikomu nie przyda  :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<p>

Jestem zainteresowany przebiegiem sytuacji. U mnie Rc115(przynajmniej tak jest napisane na bocznych obudowach), podbieracz(ten pierwszy) hmm, na oko to ze 2 metry. Co myślicie o tych przetyczkach do spinek (oczywiście Titan) SZPRYCHY SZPRYCHA NYPEL 163mm CHROM 17 ROMET WSK http://allegro.pl/szprychy-szprycha-nypel-163mm-chrom-17-romet-wsk-i5806258712.html Problem polega na tym, że te oryginalne przetyczki poprostu się łamią, na tych bębnach beczułkowatych.

</p>
<p> </p>
<p>A sorry. Ostatnio doczytałem (w instrukcji obsługi), że te "przełamanie" bolca/przetyczki na 3 części - jest prawidłowym zjawiskiem. W każdym bądź razie, na ten czas i tak szprychy zamontowałem.</p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Jeżeli chodzi o podawanie siatki to sprawdź czy te szyny podajnika (te co dociskają sie do pasa) w miejscu zagięcia nie opierają się w punkcie wałka. Ja u siebie mam też nie za rewelacyjne pasy i miałem to samo ale dojrzałem że podczas podawania siatki w miejscu tych zagięć za wcześnie opiera się o pas w punkcie wałka i powstaje luz na odcinku prostym między listwą a pasem. Więc spróbowałem zmniejszyć zagięcie tych grubych sztab co są na sprężynach przez to same listwy się przesunęły i problem zginą- roboty przy tym nie wiele bo te sztaby są ze zwykłego miękkiego materiału. Do tego te pióra sprężyste na końcowym podajniku muszą mieć zerowy luz.

 

@marcin87, wiem o czym piszesz, posunąłem się do tego że prowadnice lekko podgiąłem między wałkami żeby lepiej dociskało do pasa. Ale zawsze gdzieś się znajdzie punkt że siatka przestaje iść i zbiera się w taką kluskę i po chwili przepchnie ją dalej. Jak zdąży ją przepchnąć zanim załączy się hamulec siatki to jest dobrze ale jak nie zdąży  to trzeba restartować.

Pasy wymieniam nie tylko z tego powodu ale też dlatego że stare są już ponadrywane w kilku miejscach i mam tam spinki MS25 które często pękają i mnie to drażni.

Z tym ciągnięciem siatki to jest mój wymysł wynikły z obserwacji ale czy mam rację to się okaże. Moja logika jest taka że: siatka idzie między pasami a elementami metalowymi (prowadnicami) i ślizga się tam gdzie jest mniejsza przyczepność czyli po metalu i tak ma być. Z jakiegoś powodu czasami woli ślizgać się po pasach niż metalu.

Tak dla informacji. Jestem po pierwszych prasowaniach (ok. 100 bel) i z nowych pasów jestem bardzo hepi. Siatka idzie pięknie (żadnego RESTART-u), więc moja teoria z wciąganiem siatki się potwierdziła (na szczęście :D ) a dodatkowo jaki spokój gdy brak spinek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

U mnie też czujnik za 20zł śmiga (80 bel zrobione)  :D

U siebie jak będę wymieniał pasy to też będą bezszwowe - i każdemu kto kupuje nową prasę pasową polecam nie żałować kasy i dopłacić do pasów bezszwowych ;)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<p>Do @ptaszyna, zapomniałeś dodać "przecinku" (,) po nawiasie.</p>
<p>"a dodatkowo jaki spokój gdy brak spinek."</p>
<p> </p>
<p>Udanych sezonów. ;)</p>
<p> </p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Wygląda jak najbardziej dobrze, Jak elektronika w niej dobra to cała reszta jest banalnie prosta do ogarnięcia jak by co. Mam na myśli łożyska i łańcuchy (wszystko standard), no jeszcze pasy. To wszystko, nic więcej nie ma tam do popsucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5324

z prasami dopiero zacząłem przygode :)

 

czy to normalne, że po zrobieniu kilkunastu bel siana nagrzewają się boczne ściany komory chodzi o tarcie beli, czasami belka sama nie chce się wytoczyć z prasy więc muszę szarpnąć biegiem i wtedy wyleci,   może za duży zgniot jest ustawiony? 

 

http://www.agrofoto.pl/forum/uploads/gallery/category_265/rivierre-greenland-vicon_13483_265_3694393.jpg


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Boki, że się grzeją to normalne. Belke wyrzucasz na włączonej prasie?  W komorze przy wlocie powinny być dyski, które zmiejszają nieco szerokość belki (lżej się kręci) może ich nie masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5324

wyrzucam bele z włączoną prasą a co do tych dysków to jutro zobacze 

 

 

patrzyłem i nie ma tych dysków ale ślady są więc kiedyś były :D

zmniejszyłem troche zgniot i wylatują bele teraz

Edytowano przez marulekk

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Mam (chyba) problem z hydrauliką prasy. Podniosłem klapę do połowy, zablokowałem zaworem i po 3 dniach klapa opadła.

Gdzie szukac przyczyny? Siłowniki przepuszczają w środku czy zawór nie trzyma? Prasa RV1601.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

 

patrzyłem i nie ma tych dysków ale ślady są więc kiedyś były :D

Ja dorabiam je z talerzy  znaczników od poznaniaka, warto je założyć, bo balot idzie lżej, boki się mniej grzeją i siatka dokładniej rozłożona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Przykręcam na zamkową śrubę w oryginalny otwór. Trzeba wyciąć półksiężyc żeby dobrze przylegał, w moim 270 poście na drugim zdjęciu widać z lewej a z prawej już nie ma :D. Ten znacznik nie jest zbyt wytrzymały ale dwa lata polata (u mnie) a kosztuje 20zł więc warto. Otwór do przykręcenia trzeba przerobić na kwadrat przy użyciu kwadratowego lekko skośnego pręta (może być palik od krowy) a potem zrobić lekkie zagłębienie na śrubę. Robi się następująco, podkłada się jakieś większe łożysko a z góry przykłada wałek 20-25mm i uderza młotkiem (powstanie niecka na łeb śruby) i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5324

o dzięki za posta 270, teraz wiem jak to wygląda :)

 

 jaką grubość powinien mieć ten talerz??

 

dobrze, że taki @ptaszyna jest, dużo wie i podpowiada nam, Dzięki :)


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtraczek    2

Boki, że się grzeją to normalne. Belke wyrzucasz na włączonej prasie? W komorze przy wlocie powinny być dyski, które zmiejszają nieco szerokość belki (lżej się kręci) może ich nie masz?

Jaka dokładnie masz prasę? Interesują mnie właśnie prasy pasowe , mam obecnie prasę walcową ale ciągnik słaby bo 73 km i belki nie są zbite . Czy przy pasowej będzie miał lżej mój ciągnik. ? Słyszałem ze pasowe się nie nadają do kiszonki prawda to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10

Witam! Od niedawna posiadam prasę vicon rf 235 i mam pytanie. Podczas pracy, po wyrzuceniu beli zamykam klapę i zegar pokazuje ok 200bar po dłuższej chwili ciśnienie spada do ok 160 i podczas dobijania beli ciśnienie na zegarze jest ciągle takie same, nie zmienia (160) a prasa na automacie puszcza siatkę. Wydaje mi się, że powinno najpierw zgnieść belę do 200 bar i zegar powinien to pokazać. byłbym wdzięczny za rady. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie mam pytanie. Kupiłem kilka dni temu Vicon 1601 z owijaniem tylko sznurkiem. Na sterowniku wszystko wydaje się być dobrze. Przebieg 17600bel. Co ciekawe w sterowniku nie ma wprowadzonej daty(takie nawiązanie do początk tematu).
Jak na pustej komorze uruchomić owijanie by sprawdzić czy wszystko działa prawidłowo?
Na komputerze prasy jest przełącznik siatka(dół) sznurek(góra) i pozycja środkowa nieoznaczona.
Instrukcja obslugi będzie może we wtorek
ale liczę na pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Komputer- masz na myśli skrzynkę na prasie? Jak tak to powinno być ustawione na środku,wtedy działa na automacie, pozycja góra/dół służą do sterowania ręcznego/awaryjnego.

A oprócz daty są inne dane?

Na pustej komorze pewnie sznurek nie pójdzie (podobnie jak siatka) bo nie ma go co wciągać (nie można odmierzyć ilości/długości), dodatkowo prasa nie widzi średnicy beli (bo jej nie ma) a wg. śred. jest odmierzana ilość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem ile czasu stała prasa u handlarza. Jest zapisany przebieg 17600 bel i chyba ostatnio zrobione 2200 w lewym rogu, ale bez daty. Da się wprowadzić tam datę czy trzeba bateryjkę też wymienić? Tam gdzie sprawdza się datę uruchomienia, zrobienia 250 i 2500 bel są same zera. Inne dane jak średnica beli, miękki rdzeń, rozłożenie sznurka są zapisane.
Nie wiem jak działa to liczenie sznurka i czy w ogóle jest coś takiego. Wydaje mi się, że komputer steruje prędkością silnika elektrycznego i w ten sposób zmienia się ilość sznurka. Nie wiem czy nic w mechanizmie nie przyrdzewiało a nie chcę spalić silniczka. Może powinienem go wymontować i wrzystko przesmarować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Co do bateryjki w tym sterowniku rozkręcałem go i nic tam nie znalazłem 

Co do sprawdzenia mechanizmów sznurka czy to siatki są dwa sposoby:

1. Sprawdzenie mechanizmów czy wogóle pracują- przełączasz na skrzynce ten przełącznik na siatkę lub sznurek a w sterowniku włącznik zasilania ustawiasz w pozycje II a następnie drugim przyciskiem obok ze strzałkami sterujesz pracą mechanizmu siatki czy sznurka

2. Poprzez oszukanie sterownika trzeba odkręcić śrubkę od ramienia czujnika wielkość beli a następnie uruchomić sterownik ustawić parametry jakie chcemy uzyskać i potem ręcznie przesunąć ramie czujnika aż na sterowniku dojdzie do uzyskania zadanej wielkości beli wtedy zacznie się proces automatycznego owijania siatka lub sznurkiem- trzeba wtedy ciągnąć za siatkę lub sznurek gdyż jeżeli tego nie zrobimy to na sterowniku pojawi się błąd że siatka/sznurek nie został podany

 

Co do liczby obwodów na beli odpowiada za to czujnik rezystancyjny (taki sam jak do średnicy beli)- informuje on sterownik w jakiej pozycji jest ramie od podajnika, a reszta juz dzieje się automatycznie ty podajesz dane co jaki odstęp ma być być sznurek a reszta to już czysta matematyka czujniki indukcyjne na kólkach od sznurka liczą obroty sterownik przelicza to na metry i zależnie od średnicy beli ramię przesuwa się dalej o zadana wartość którą monitoruje czujnik położenia

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mechanizm wyjęty i wyczyszczony. Coś się przycięło. Sprawdzić można ze sterownika. Przełącznik na prasie w środkowej pozycji, na sterowniku naciskamy (re)start a potem +wysówamy ramina od sznurka. -powraca ramiona do pozycji spoczynkowej. Przydatne przy zakładaniu sznurka. Przy kólkach od sznurka nie ma żadnych czujników indukcyjnych. Jest tylko czujnik jak piszesz taki od tworzenia beli ustalający pozycję ramion. Mam instrukcję i wszystko dosłwnie jest opisane. Pasy są wszystkie takiej samej długości czy skrajne nieco dłuższe? W instrukcji piszą, żeby sprawdzić w instrukcji części zamiennych a tego nie znalazlem. Wiem, że mogą być skrócone max 10 mniej niż nominalny wymiar a różnica miedzy pasami nie powinna być większa niż 5 cm.
Jakie spinki są lepsze wg was? Titan 05 czy Mato? Cena za obie bardzo zbliżona, bo mato 124 a titan 128 zł. Mato mają jeden rząd kołeczków, które moim zdaniem za bardzo dziurkują pas i mogą się wyrywać. Rozpinają się też na zakuciach. W titan zszywki tworzą 2 rzędy i dalej trzymają pas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jakie max ciśnienie można ustawić podczas prasowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymek784
      Witam, jestem nowym użytkownikiem forum, więc proszę o wyrozumiałość. 
      Czy ktoś posiada instrukcje obsługi do wyżej wymienionej prasy (Vicon RV 2160 2009rok) bądź posiada prasę z podobnym sterownikiem i podzieli się ze mną wiedza o obsłudze tego sterownika? dołączam zdjęcie sterownika. 


    • Przez bizonzo56
      Co sądzicie o Deutz-fahr 10006 czy warto go kupywać 
    • Przez Crazyalert
      Witam!
      Problem dotyczy deutz fahr 5120c gs 5 biegów 3 zakresy z 2015r przebieg 500 godz.
      Liczę na odpowiedź użytkowników właśnie tego modelu.
      Jestem ciekaw w ilu przypadkach wystąpiła wada skrzyń biegów objawiająca się silnymi drganiami i hałasem przenoszącym się przez dźwignię zmiany biegów, w tym przypadku na biegu 4. wodzik ewidentnie chodzi po kole przesuwnym. Dodatkowo serwisanci twierdzą, że zastosowane zostały odchudzone wadliwe synchronizatory.
      Mimo iż wada występowała od nowości, brak reakcji serwisu ponieważ jak twierdzą, te skrzynie tak pracują.
      Kontakt z przedstawicielstwem sdf również kończy się odbiciem piłeczki.
      Nie wydaję opinii odnośnie marki i modelu tylko chcę wiedzieć czy to odosobniony przypadek czy norma.
    • Przez Pawel3443
      Witam.Mam problem z ciągnikiem Deutz Fahr Dx85,w zbiorniku olejowym robi się piana z oleju i podnośnik wolno działa,czy może ktoś miał taki sam problem,czego może być to przyczyna?
    • Przez Nasters
      Witam tak jak w tytule szukam Ciągnika 110-130 km do 75 tys jako główny Ciągnik.Z góry dzięki za odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj