piotr820

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ptaszyna    170

A w trakcie owijania podaje Ci na bieżąco ilość owijania i metry siatki. Normalnie cały proces owijania powinien się odbyć automatycznie bez żadnej ingerencji i wyłączania WOM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepcio05    1

Tak to wszystko jest wyświetlane (pod koniec  zbierania trawy sterownik podaje jeden sygnał ,gdy balot osiągnie 100% jest następny sygnał i rusza siatka następnie na wyświetlaczu pojawia się znak „stop” zatrzymuję ciągnik i owijam 10m.20m.30m. tak dopóki nie braknie siatki )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

A na ile owinięć beli masz ustawione? U mnie dodatkowo pokazuje na bieżąco stopień owijania beli od; 0,1 do np; 3,5 raza. Miałem przypadek że nie kręciła się rolka odmierzająca siatkę i po podaniu też nie chciało zakończyć owijania ,tylko że wtedy na wyświetlaczu nie leciały metry i nie było o stopniu owinięcia beli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepcio05    1

Gdy  ilość owinięć ustawioną mam od 2,0 w górę to owija bez końca jak przestawię poniżej 2,0 np.1,9 wtedy się wyłączy lecz owinie tylko połowę beli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ominoron    0

Wczoraj robiliśmy testy i podbieracz oraz klapę otwiera się z jednej sekcji  zmieniając położenie dźwigni rozdzielacza w prasie, a druga niezależnie od tego co w danej chwili się dzieje przy próbie pchnięcia w nią olej otwiera tylko zawór ciśnieniowy w ciągniku i nic się nie zmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Może ktoś zrobił mostek (dzwignia) bo nie miał dwóch wyjść hydrauliki (patrz ciągniki PRL) a orgi. był podbieracz i klapa osobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ominoron    0

Hmm teoretycznie prasa nigdy nie pracowała w Polsce, no i przez naklejkę na froncie instruująca w jakim położeniu dźwigni co jest obsługiwane wygląda na ori.

Spotkałem się natomiast z opinią że druga sekcja to domykanie haków klapy.

Niestety nie mogę dodać zdjęć więc tylko linki zapodam

http://www.iv.pl/images/66090831313282620383.jpg

http://www.iv.pl/images/80233375770795407929.jpg

Edytowano przez Ominoron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr820    43

Panowie a wasze prasy też tak mocno stukają komorą przy zamykaniu?? Bo u mnie to jak wyładuje bele i zamykam komorę na wydatku to bardzo głośno uderza klapą, dziś patrzyłem jak znajomy prasował JD 592 to zamykał komorę i nie było takiego "trzaśnięcia"... Moja prasa to RV 157 a może nie mam jakichś odbojów, aby nie trzaskało tak?? Jak jest u was, a może ten typ tak ma??


KPK Kumurun Team


Zanim komuś pomożesz, zastanów się czy on by ci pomógł!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr820    43

Nieee ponieważ haki wtedy są podniesiony przez siłownik od klapy... 


KPK Kumurun Team


Zanim komuś pomożesz, zastanów się czy on by ci pomógł!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Mam mały problem z prasą RV1601.

Po owinięciu siatką pojawia się komunikat aby owtorzyć klape i wysypać belke. Po opuszczeniu klapy komunikat nie znika i nie zlicza ilości bel.

Muszę wcislać STOP i (RE)START.

Co może być przyczyną ? Czujniki hakach działają.

 

edit:

Jednak jeden czujnik jest walnięty bo cały czas się świeci...

Chińczyk za 80zł z allegro chyba będzie tak samo dobry jak oryginał za 650 ?

Edytowano przez Arek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak to zwykły czujnik indukcyjny tylko zobacz czy ten działający jest pnp czy npn. Jak dobrze poszukasz to kupisz czujnik z wyjściem i pnp i npn, to jakaś paranoja że sklepy za takie rzeczy kasują taką kasę...


Elektronika  Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Naprawy Sterowników, Liczników, Modułów, czujników itp

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

@Arek tylko nie koniecznie jest to wina czujnika klapy, bo jak te czujniki nie "widzą" haków to zawsze wyświetli się komunikat niedomknięcia i po restarcie dalej powinien być komunikat niedomknięcia klapy. Wg. mnie choć to moje przypuszczenie, za odliczanie beli i rozpoczynanie nowego cyklu odpowiada czujnik średnicy beli. Zdarzało się że miałem problemy z podaniem siatki czy nieraz owijałem podwójnie czyli po owinieciu (komunikat otwarcia/zamknięcia klapy) robiłem restart i ponownie włączało się owijanie a ilość beli zawsze zgadzała się z rzeczywistością. Dlatego twierdze że zaliczenie beli i rozpoczęcie nowego cyklu powoduje impuls z czujnika śred. który wykrywa powrót czyli zamykanie klapy po jej otwarciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Uszkodzony czujnik cały czas się świeci tak jak by widział zamkniętą klape.

Odłączyłem go a sygnał zmostkowałem z drugiego czujnika i wszystko działa.

Licznik zwiększa się po otwarciu klapy (po ikonie na sterowniku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Przepraszam za posta pod postem ale mam mały problem:

 

Prasa RV1601 bez rotora, w grubym pokosie słomy zanim bela zacznie się formować słoma potrafi się zapchać na podbieraczu bo nie chce jej wciągnąć do komory, trzeba bardzo powoli ruszać.

Jak już zacznie wciągać to idzie z każdą prędkością. W cienkim pokosie słomy np. jęczmiennej nie ma tego problemu.

 

Jak temu zaradzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Niestety  nie  da  się  temu zaradzić  ,  przynajmniej  ja  nie  znalazłem  sposobu ... jak  nie  chce  się  formować  otwieram i  zamykam   komore  - czasem pomaga


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

W wiekszości pras belujących jest ten problem, ja w swojej New holland 648 mam to samo, gruby rząd to pierwsze 2-3 metry powoli na sprzęgle a później ile fabryka dała czyli w grubym konkretnym pokosie ok 12-14 km/h a jak słoma średnia lub mało to tak żeby z kabiny nie wylecieć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam 

mam do was takie pytanie co sądzicie o tej presie http://olx.pl/oferta/prasa-rolujaca-vicon-rv-187-pasowa-zmienno-komorowa-CID757-ID9PyLn.html#cd8090e529 z tego co zauważyłem do wymiany sa spinki ale nie zauważyłem zeby była gdzies spawana. warto wogóle zawracac sobie nią głowe jak sadzicie? czy mtz 80 da sobie z nią rade bez wiekszych problemów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Coś  z nia  nie tak , skoro taka  cena...

Nigdy nie  widziałem  takiej prasy- na  wąskich kołach ...

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jak sadzisz co moze z nia byc nie tak? szczerze to oprócz ceny to nic wiecej mnie nie urzekło w niej nie ma odrzutnika (przydałby sie płaski teren)  kułka od podbieracza jakies pogieta jak by po kamieniach jezdziła czy nie wiem co. i te spinki z pasami jakies dziwne i na dodatek rozbity pojemnik na olej. ogólnie jakas dziwna ciekawe czy to nie szrot i dlaczego tego jeszcze nikt nie kupił nawet zaden handlarz tego nie  wzioł przeciesz cena najlepsza jaka chyba jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymek784
      Witam, jestem nowym użytkownikiem forum, więc proszę o wyrozumiałość. 
      Czy ktoś posiada instrukcje obsługi do wyżej wymienionej prasy (Vicon RV 2160 2009rok) bądź posiada prasę z podobnym sterownikiem i podzieli się ze mną wiedza o obsłudze tego sterownika? dołączam zdjęcie sterownika. 


    • Przez bizonzo56
      Co sądzicie o Deutz-fahr 10006 czy warto go kupywać 
    • Przez Crazyalert
      Witam!
      Problem dotyczy deutz fahr 5120c gs 5 biegów 3 zakresy z 2015r przebieg 500 godz.
      Liczę na odpowiedź użytkowników właśnie tego modelu.
      Jestem ciekaw w ilu przypadkach wystąpiła wada skrzyń biegów objawiająca się silnymi drganiami i hałasem przenoszącym się przez dźwignię zmiany biegów, w tym przypadku na biegu 4. wodzik ewidentnie chodzi po kole przesuwnym. Dodatkowo serwisanci twierdzą, że zastosowane zostały odchudzone wadliwe synchronizatory.
      Mimo iż wada występowała od nowości, brak reakcji serwisu ponieważ jak twierdzą, te skrzynie tak pracują.
      Kontakt z przedstawicielstwem sdf również kończy się odbiciem piłeczki.
      Nie wydaję opinii odnośnie marki i modelu tylko chcę wiedzieć czy to odosobniony przypadek czy norma.
    • Przez Pawel3443
      Witam.Mam problem z ciągnikiem Deutz Fahr Dx85,w zbiorniku olejowym robi się piana z oleju i podnośnik wolno działa,czy może ktoś miał taki sam problem,czego może być to przyczyna?
    • Przez Nasters
      Witam tak jak w tytule szukam Ciągnika 110-130 km do 75 tys jako główny Ciągnik.Z góry dzięki za odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj