piotr820

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie

Polecane posty

macin87    71

No jak nie możesz zmienić czy coś to pozostaje  ci "RESET" (do ustawień fabrycznych) ale będziesz musiał przeprowadzić kalibrację dwóch czujników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek-07    1

a wiesz jak to wykonać? 

ustawiałem na "1" i na "2" i nic to nie dało cały czas mogę ustawiac wielkości a ciśnienia nie...  na "0" mam tylko zmianę wielkości beli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71
Napisano (edytowany)

Przywracanie ustawień domyślnych:

Procedura taka jak poprzednio

1.

2. "F" dochodzimy do wyświetlenia na ekranie "+ : Default init"

3. Wciskamy "+" by zaakceptować

Po resecie trzeba zrobić kalibracje czujnika kształtu beli i wielkości

 

A tak na marginesie to żeś coś popier....  <_<  :P

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek-07    1
Napisano (edytowany)

no właśnie popier... mogłem nie grzebać by prasa śmigała a tak to nie będę miał czym ruszyć na wiosnę ;/

do tego resetu doszedłem ale gdzie tam to kalibrowanie czujników wykonać i jakim sposobem?

bo jak na razie to nie widzę zmian po tym resecie bez kalibracji ;(

 

Edytowano przez Tomek-07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ale czego nie możesz przeczytać ?

 

Kilka stron wcześniej podałem link do strony vicona, na której są katalogi i instrukcje. Polska instrukcja jest w 2005 roku i jest tam opisana kalibracja czujników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepcio05    1

Mam pytanie w jaki sposób pobrać instrukcję ja próbuję cały dzień i przez cały czas tylko  Loading application


Właśnie te z oznaczeniem 3 cyfrowym chyba miały malowane zębatki a te czterocyfrowe nie miały malowanych.

 

Link do katalogów i instrukcji  http://pl.vicon.eu/Serwis-i-Czesci-zamienne Polska instrukcja tylko w 2005 roku

 

Mam już wybraną prasę, 2001 r, przebieg 10500 bel (05.09.2014r), 2500 miała zrobione w 2004r więc wychodzi trochę ponad 800 bel rocznie, optycznie wygląda bardzo dobrze, jedynie łańcuchy ma już wymienione.

Wyposażenie: siatka, centralne smarowanie, miękki rdzeń ustawiany ze sterownika, szerokie opony, rampa, brak rotora ale w słomie raczej mało się przydaje.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Najlepiej jak masz windows xp bo przy 8 i 7 są problemy

Musi być zainstalowana Java

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ale czego nie możesz przeczytać ?

 

Kilka stron wcześniej podałem link do strony vicona, na której są katalogi i instrukcje. Polska instrukcja jest w 2005 roku i jest tam opisana kalibracja czujników.

Mam  to ściągnięte  od kilku  lat  , ale nie  jest po polsku ta  moja bynajmniej . a   z  angielskim   u mnie  kiepsko 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Mam Win7 i nie mam problemu ze ściągnięciem tych instrukcji. Jak ktoś chce to niech poda email to wyślę instrukcje po polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepcio05    1

Mam Win7 i nie mam problemu ze ściągnięciem tych instrukcji. Jak ktoś chce to niech poda email to wyślę instrukcje po polsku.

 

Wielkie dzięki ja nie mogłem tego pobrać .A teraz  sterownik nie jest już taki groźny bo prasa troszkę inna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Mam  identyczna  od  4  sezonów  i  nie  narzekam .

Wymieniłem  kilka  spinek  i  chyba  wszystkie  przetyczki  spinek , kilka  łańcuchów i  2  łożyska  profilaktycznie ,  czyli  raczej  normalne  eksploatacyjne  inwestycje .

 

Zrobiłem  ponad  5 tys  szt 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepcio05    1

Gdzie zamawiacie części do Vicona .Potrzebuję osłonę i palce podbieraka, pytałem u dwóch dilerów i przez trzy tygodnie nie dostałem jeszcze odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@macin87

Jak wyciągałeś łożyska z rolek prowadzących pasy? Jak się je rozbiera?

Spinki chyba wymienię bo prawie na każdym pasie są naderwane, kupować tylko oryginalne MATO U24CS-10-17 czy jakieś inne?

Czy rolki prowadzące palce w podbieraczu są dość sztywno spasowane czy mają spory luz?

 

Jakiej firmy łańcuchy zakładacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Aby wyciągnąć łożysko trzeba wkręcić śrubę w ośkę tak aby można było w co uderzać i wbijać do środka rolki oś, wtedy z drugiej strony łożysko z osłoną plastikową i w raz z ośką wyjdzie lub zrobić sobie taki ściągacz z rury z jednej strony zaślepioną z otworem na śrubę by wkręcić ją w oś a następnie skręcając nakrętkę wyciągać łożysko w raz z osią

Co do spinek: jak kto sobie uważa ja używam takich bo na jednym pasie wymieniałem jedną stronę  tylko więc nie było sensu wymieniać rodzaju- ale tak czy siak trzeba mieć praskę bo "ręcznie" to życzę powodzenia  :P

O rolkach i luzach podbieracza tam coś jest w instrukcji jak sobie dobrze przypominam  <_<

Łańcuchy to zależy od stanu zębatek - nie ma sensu zakładać dobrych łańcuchów na g.... zębatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Łańcuchy  zakładam"najtańsze" jakie są ok 180 zł za paczkę (5mb), dwie takie paczki starczą na całą prasę i wymtrzymują ok. 3 tyś balotów, choć najszybciej wyciąga się ten najdłuższy z prawej. Zasada taka(z instrukcji) że łańcuchy należy wymieniać kiedy wyciągnięcie osiągnie 3% długości i warto się do tego stosować bo przez to zębatki praktycznie się nie zużywają a są wielokrotnie droższe od taniego łańcucha.

Podbieracz przerobiłem tzn. w miejsce tulejek (po prawej) zamontowałem łożyska wahliwe w blaszkach takie jak są po lewej tylko o rozmiar mniejsze i pięknie się sprawdza. Swoją drogą nie wiadomo po co wstawiali tulejki na jedną stronę a na drugą łożyska, gdzie łożyska są praktycznie nie zniszczalne a z tulejkami co chwilę kłopot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@macin87

W instrukcji o luzach na podbieraczu jest napisane o tulejkach po prawej stronie podbieracza, jak luz większy niz 1mm to do wymiany.

@ptaszyna

Z tyło łożyskami zamiast tulejek to dobry pomysł :) Trzeba coś przerabiać, wiercić itp czy pasują bez problemu?

 

Interesuje mnie jeszcze jaki luz powinien być na rolkach prowadnicy podbieracza. U mnie stamtąd dochodzi grzechotanie i wydaje mi się, że jest zbyt duży luz.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Napinanie jest  hydrauliczne  i   nie  luzuje  się ... chyba  że  chodzi  o wymianę  spinek np- to  wystarczy otworzyć komorę na  max i potem nieco zamknąć bez  ciśnienia - np  na  zgaszonym  traktorze 

w  jakim  celu chcesz  to  zrobić? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepcio05    1

Panowie potrzebuję pomocy w ustawieniu ilości podawanej siatki do owinięcia balotu sterownik posiadam taki jak „ ptaszyna”  a prasa to Vicon 187 . Pracując na automacie podaje siatkę lecz jej nie ucina , dopiero gdy wyłączę wom   nóż się podniesie do góry  i ukazuje się informacja że mogę otworzyć prasę i wypchnąć balot ,nie powinno to nastąpić podczas owijania balotu ?.Wyłączanie wom jest konieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymek784
      Witam, jestem nowym użytkownikiem forum, więc proszę o wyrozumiałość. 
      Czy ktoś posiada instrukcje obsługi do wyżej wymienionej prasy (Vicon RV 2160 2009rok) bądź posiada prasę z podobnym sterownikiem i podzieli się ze mną wiedza o obsłudze tego sterownika? dołączam zdjęcie sterownika. 


    • Przez bizonzo56
      Co sądzicie o Deutz-fahr 10006 czy warto go kupywać 
    • Przez Crazyalert
      Witam!
      Problem dotyczy deutz fahr 5120c gs 5 biegów 3 zakresy z 2015r przebieg 500 godz.
      Liczę na odpowiedź użytkowników właśnie tego modelu.
      Jestem ciekaw w ilu przypadkach wystąpiła wada skrzyń biegów objawiająca się silnymi drganiami i hałasem przenoszącym się przez dźwignię zmiany biegów, w tym przypadku na biegu 4. wodzik ewidentnie chodzi po kole przesuwnym. Dodatkowo serwisanci twierdzą, że zastosowane zostały odchudzone wadliwe synchronizatory.
      Mimo iż wada występowała od nowości, brak reakcji serwisu ponieważ jak twierdzą, te skrzynie tak pracują.
      Kontakt z przedstawicielstwem sdf również kończy się odbiciem piłeczki.
      Nie wydaję opinii odnośnie marki i modelu tylko chcę wiedzieć czy to odosobniony przypadek czy norma.
    • Przez Pawel3443
      Witam.Mam problem z ciągnikiem Deutz Fahr Dx85,w zbiorniku olejowym robi się piana z oleju i podnośnik wolno działa,czy może ktoś miał taki sam problem,czego może być to przyczyna?
    • Przez Nasters
      Witam tak jak w tytule szukam Ciągnika 110-130 km do 75 tys jako główny Ciągnik.Z góry dzięki za odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj