piotr820

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie

Polecane posty

macin87    71

Panowie ma jeden problem z ta prasą. Nie wiem dlaczego nie mogę ustawić za pomocą pokrętła ciśnienia powyżej 50bar, a gdy włączam funkcje sterowania ze sterownika to czy ma kompie mam ustawione czy 100 czy 200bar to i tak pompuje do 150bar. Co jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Przy zamkniętej komorze. Nie prasowałem ale nabijam ciśnienie do 180bar (taka moc pompy ciągnika) a ono i tak spada do 150bar i jakiś czas stoi w tym miejscu i bardzo powoli sobie spada, zaś na pokrętle mam tylko od 0-50 ale nabije do 70 i szybko spada do 50 przy max zakręconym pokrętle

Mam prośbę jak by ktoś miał taka prasę z AUTORORM prosiłbym o fotkę pokrętła ale odkręconego od środka i czy czasem tam nie ma podkładeczki, bo jak coś podłożę to da rade do 130bar. Może sprężyna pęknięta- jutro będę rozbierał jak się dziś nic nie dowiem od was

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ciśnienie które ustawisz powinno sie utrzymywać w trakcie prasowania,- przy średnicy beli większej od ustawionej średnicy miękkiego rdzenia - na zadanym poziomie , takie testy na sucho nie są miarodajne , proponowałbym poczekać do sianokosów , lub rozwinąć trochę słomy z ubiegłego roku i zrobić test w pracy


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Ale jak ustawiam miękki rdzeń na 90 bar (do 60cm) a reszta 180bar (do 130cm) to tak czy siak nabija mi 150bar. Moim zdanie powinno być 90bar. Nie mogę rozgryźć ja działa ta cewka od regulacji elektronicznej ciśnienia. Skąd komp wie jakie jest ciśnienie jak w ogóle to ustrojstwo nie ma kontaktu z oleje hydraulicznym i dlaczego pokrętłem nie mogę nastawić wyższego ciśnienia

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559
Napisano (edytowany)

post-49816-0-91729800-1399101864_thumb.jpg

 

To zawór przy zegarze do ustawiania stopnia zgniotu zewnętrznej warstwy ręcznie .

 

post-49816-0-57188000-1399101829_thumb.jpg

a to? zawór ręczny i elektrozawór , do czego? Ustawia się tym zgniot rdzenia?

post-49816-0-41335300-1399101798_thumb.jpg

post-49816-0-09049200-1399101775_thumb.jpg

post-49816-0-04285800-1399101738_thumb.jpg

post-49816-0-81128200-1399101706_thumb.jpg

post-49816-0-49432700-1399101666_thumb.jpg

 

I w jaki sposób ustawia się stopień zgniotu ze sterownika?

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170
Napisano (edytowany)

No nie źle jest tam tego na pakowane.

Trzeba wejść w funkcje dilera czyli przycisk F i + jednocześnie i przesuwać kolejno aż trafi się na odpowiednią ikonkę ( u mnie pozycja 8 ), zdjęcie 2 i 3 a potem wybrać cyfrę po prawej na środku ekranu ( +/- i =), gdzie 0 - nie aktywne będzie jak na 4 zdj., 1- będzie tak jak na 1 zdj. 2- będzie możliwość regulacji miękiego rdzenia bez możliwości regulacji ciśnienia, (brak zdjęcia) Trzeba zaakceptować i wyjść, i potem po naciśnięciu przycisku średnicy beli będzie się wyświetlać.

post-30311-0-75194200-1399103241_thumb.jpg

post-30311-0-06922300-1399103263_thumb.jpg

post-30311-0-93375700-1399103293_thumb.jpg

post-30311-0-67192900-1399103319_thumb.jpg

Edytowano przez ptaszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

W jaki sposób wejść w ustawienia stopnia zgniotu, z pozycji sterownika? Próbowałem kilku kombinacji i nie udało mi się .

Nie przestawiam ciśnienia zbyt często , więc to nie problem ustawić ręcznie zaworem, ale jeśli istnieje taka możliwość, to chciałbym wiedzieć jak to zrobić??


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Masz inny zawór niż u mnie. Ja mam tak samo jak @ptaszyna opisuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Wg. mnie masz opcję miękkiego rdzenia ( ciśnienie ustawiasz ręcznie, zawór z cewką) bez możliwości regulacji ciś. ze sterownika ( w moim sterowniku opcja "2").Regulujesz śred. kiedy cewka wyłącza mięki rdzeń, czyli możesz sobie ustawić osobno ciś. środka beli i osobno części zew. a jak to odpalić u ciebie to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

@ptaszyna jak to jest u ciebie jak nabijasz ciśnienie na pusto przy użyciu regulacji ręcznej i elektronicznej. Tak jak pisałem w postach wyżej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Mam jeden prosty mechaniczny zawór i nie mogę nic regulować ze sterownika, mam ustawione jak na zdj. 3 i 4, ale jak widać sterownik ( oprogramowanie) jest uniwersalne i ma 3 opcje choć w moim przypadku mogę korzystać tylko z jednej -"0"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

A czy ciśnienie podczas prasowania ustawione stoi w miejscu czy się waha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Po dojściu do nastawy stoi prawie w miejscu tzn. waha się w przedziale 5-10 bar ( jedna kreska na zegarze ) czyli zawór popuszcza, ciś. dobija i znów zawór popuszcza i tak w kółko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71
Napisano (edytowany)

To u mnie po próbie lata jak chce zależy ile materiału wchodzi jak dużo to i do 200 dochodzi a jak mało to 150 mimo że ustawione było na 170bar (ustawione elektroniczne)

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Może masz zawór jak @Mariusz93 a na sterowniku wybrana złą opcję i Ci nie działa ( trzeba trochę wiedzieć co się ma), ja jak bym sobie ustawił ciśnienie na sterowniku ( mam taką możliwość ) to i tak prasa pokazała by co innego bo zawór mam sterowany tylko ręcznie.

Co do spadku ciś. po dłuższej chwili to u mnie jest podobnie i w tej chwili jest to mój problem do rozwiązania, na tą chwilę podejrzewam zużyty uszczelniacz w siłowniku, cofanie oleju do ciągnika mam wykluczone bo założyłem zimą zamek odcinający i olej się nie wraca do ciągnika, jak po naprawie siłownika się nie poprawi pozostanie tylko zużyty zawór i to by był poważniejszy kłopot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71
Napisano (edytowany)

Jest ok bo na ustawieniu ręcznym (po zmianie w sterowniku) zegar pokazuje max 70bar a po przełączeniu na funkcje miękkiego rdzenia to to napompuje nawet 150 i nie spadnie a jak ustawie ciśnienie rdzenia i wcisnę stop automatycznie spada do 110bar (choć jest ustawione na 90), ale jak już zaczne znowu nabijać ciśnienie to już powraca do wartości 150. Czyli podsumowując coś tam działa ale może trzeba to ustrojstwo skalibrować ale jak? Bo jedynie nie pokazuje wartości ustawionych na sterowniku

Teraz i tak muszę czekać na sezon bo na teście z rozwiniętą belką to niewiele można sprawdzić a rozwijać tyle bel żeby coś wywnioskować to się nie chce. Wiem jedno kręcić belki kręci zbija piekielnie mocno i 80km daje rade

 

Tak to u mnie wygląda dodam że w nocy świeci się ta cewka na czerwono jak i każdy czujnik

post-11404-0-45893600-1399117987_thumb.jpg

post-11404-0-23922100-1399117989_thumb.jpg

post-11404-0-86761500-1399117990_thumb.jpg

post-11404-0-92765600-1399117992_thumb.jpg

post-11404-0-05464000-1399117995_thumb.jpg

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Tak na logikę to żeby elektronicznie sterować stopniem zgniotu , powinny być jakieś czujniki w zaworach prasy, u mnie jest tylko ten elektrozawór , który prawdopodobnie steruje kiedy wyłączyć miękki rdzeń , innych gadzetów elektronicznych w obwodach hydrauliki nie znalazłem . Jak inaczej to można elektronicznie regulować?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

@marcin87 cały zawór razem z hydrauliką u mnie wygląda dokładnie tak samo z jedną różnicą tam gdzie ty masz zawór z cewką ja mam zwykły bez cewki. Myślę ze będzie działało tylko potrzebuje jeszcze dane z prasy o wzrastaniu sred. beli bo jak śred. się nie zmienia to cisnienie nie wie jak ma się zmieniać.

@mariusz93 na logikę dobrze kombinujesz ale zauważ na ostatnim zdjęciu że nie jest to prosty elektrozawór (okrągła część ) tylko ma jeszcze pod spodem kostkę i coś tam pewnie jest. Ciśnienie może mierzyć po przez zmianę położenia trzpienia w zaworze, im wyższe ciś. tym trzpień bardziej się przesuwa ściskając sprężynę. Skok nie musi być wcale duży. Na podobnej zasadzie działają wagi elektroniczne gdzie skok jest prawie nie zauważalny a działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Mierzyć może na tej zasadzie co piszesz , ale tu trzeba ustawić ciśnienie na określonym poziomie,

Co do ""potrzebuje jeszcze dane z prasy o wzrastaniu sred. beli bo jak śred. się nie zmienia to cisnienie nie wie jak ma się zmieniać."" JA ROZUMUJE TAK ciśnienie które pokazuje zegar , czyli zadane [zgniot] wytwarza się w siłownikach od zgniotu, pod naporem materiału w komorze i jak przybywa materiału , ciśnienie chce wzrosnąć ponad ustawioną wartość zawór przepuszcza i stopniowo zwiększa średnicę beli

Trochę mało zrozumiałe może , ale dobrze kombinuje?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Dobrze kombinujesz, chodziło mi o to że do pewnej średnicy ma być inne ( miękki rdzeń ) a następnie inne a jak dobija ciśnienie traktorem coś przestawia na sterowniku a z prasy nie ma sygnału o zmianie śred. to elektronika może się gubić ( oszukiwać ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

@mariuszd93 ty u siebie by mieć opcje miękkiego rdzenia musisz w sterowniku ustawić tą funkcje.

1. Włączasz sterownik (po połączeniu ma być panel podstawowy STOP)

2. Przyciskasz przycisk ze znakiem + i trzymasz, a następnie dociskasz przycisk F

3. Teraz po załączeniu panelu dealera wciskasz przycisk F tyle razy aż ukaże ci się obrazek z belą

Masz teraz 3 opcje do wyboru (używasz przycisków + i -)

0- funkcja bez miękkiego rdzenia

1- funkcja miękkiego rdzenia ustawiana za pomocą panelu sterowania (nie dotyczy to twojej prasy)

2- funkcja miękkiego rdzenia manualna

4. Wybierasz funkcje 2 i wciskasz przycisk =, a następnie STOP

5. Przechodzisz do panelu z ustawieniem śr. beli (resztę procedury znasz)

 

Bez tej funkcji ten elektrozawór nie działa. Jego zadaniem jest uruchomienie tego właśnie zaworu od sterowania miękkim rdzeniem. Po prostu po osiągnięciu zadanej wielkości miękkiego rdzenia zawór odcina dopływ i całość kontroluje już ten główny zawór który pracuje pod wyższym ciśnieniem

 

W moim przypadku zawór działa tak samo tylko jeszcze na jakiejś zasadzie odczytuje położenie ferromagnetycznego wodzika który jest właśnie w tym trzpieniu (ale jest to tylko wartość przypisana więc pewnie to się kalibruje tak jak czujnik średnicy czy kształtu beli). Jedynie co rozbierałem to wykręciłem ten trzpień tam tylko jest śrubka na imbus 5.5mm ale ze wstępnych ustaleń stwierdziłem że służy ona od prędkości upuszczania ciśnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymek784
      Witam, jestem nowym użytkownikiem forum, więc proszę o wyrozumiałość. 
      Czy ktoś posiada instrukcje obsługi do wyżej wymienionej prasy (Vicon RV 2160 2009rok) bądź posiada prasę z podobnym sterownikiem i podzieli się ze mną wiedza o obsłudze tego sterownika? dołączam zdjęcie sterownika. 


    • Przez bizonzo56
      Co sądzicie o Deutz-fahr 10006 czy warto go kupywać 
    • Przez Crazyalert
      Witam!
      Problem dotyczy deutz fahr 5120c gs 5 biegów 3 zakresy z 2015r przebieg 500 godz.
      Liczę na odpowiedź użytkowników właśnie tego modelu.
      Jestem ciekaw w ilu przypadkach wystąpiła wada skrzyń biegów objawiająca się silnymi drganiami i hałasem przenoszącym się przez dźwignię zmiany biegów, w tym przypadku na biegu 4. wodzik ewidentnie chodzi po kole przesuwnym. Dodatkowo serwisanci twierdzą, że zastosowane zostały odchudzone wadliwe synchronizatory.
      Mimo iż wada występowała od nowości, brak reakcji serwisu ponieważ jak twierdzą, te skrzynie tak pracują.
      Kontakt z przedstawicielstwem sdf również kończy się odbiciem piłeczki.
      Nie wydaję opinii odnośnie marki i modelu tylko chcę wiedzieć czy to odosobniony przypadek czy norma.
    • Przez Pawel3443
      Witam.Mam problem z ciągnikiem Deutz Fahr Dx85,w zbiorniku olejowym robi się piana z oleju i podnośnik wolno działa,czy może ktoś miał taki sam problem,czego może być to przyczyna?
    • Przez Nasters
      Witam tak jak w tytule szukam Ciągnika 110-130 km do 75 tys jako główny Ciągnik.Z góry dzięki za odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj