piotr820

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie

Polecane posty

mariuszd93    559

Zakupiłem właśnie taką prasę. Mam instrukcje w wersji angielskiej. Jest tam wiele informacji więc wolałbym bardziej wersje PL byłaby bardziej zrozumiała.

Obsługa prasy nie jest zbyt trudna , sterownik też nie stwarza problemów , ustawianie parametrów prasowania jest dość proste .

Pasy ma bezszwowe czy ze spinkami?

 

@ptaszyna tu pokazałeś jak analizujesz to co czytasz , jakie masz wyczucie sytuacji , jak bardzo mocną stroną jest u ciebie myślenie , i jaki jesteś subtelny ,więc bez komentarza :P

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/66778-rozmowy-o-wszystkim-i-o-niczym-osob-w-zwiazkach/page__st__1360#entry1303007


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Ze spinkami jedna jest właśnie do poprawki. Instrukcja po polsku jest mi potrzebna np do regulacji pasów czy kalibracji czujnika wzrostu beli, ale chyba dam rade ogarnąć tą po angielsku. Teraz muszę skołować spinki. Ciekawi mnie czy te TITAN05 będą się zgrywać z tymi jakie produkuje JD (bo te na pasach to mam takie na nity) a do wymiany na jednym pasie mam tylko jedną stronę i musiałbym odciąć tylko 1cm. Powiedzcie jak wymieniacie te druciki łączące spinki to co stosujecie, bo słyszałem że można zastosować linkę oblana tworzywem sztucznym?

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Przetyczki w spinkach Titan 05 są z drutu , w MS25 są właśnie takie z linki w koszulce , ale ta linka jest za gruba i nie wejdzie w TITAN , zdarzają się też przetyczki z grubej żyłki bez żadnej stali .Proponowałbym użyć stalowego drutu, jeśli chcesz wymienić przetyczki

Jeśli chcesz wymienić tylko część spinki [na jednym końcu pasa ] to musisz zastosować taką samą jak masz , innej nie zegrasz .

Spinki TITAN 05 stosowałem i polecam , natomiast zdecydowanie odradzam MS25

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CDcQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.mlt.pl%2Fms25-titan05-g2001-rolnictwo-77.html&ei=o98IU4_TKZGihge23oD4Cg&usg=AFQjCNGThFU259CgjPi06hCGu2olXDnVDw&bvm=bv.61725948,d.ZG4&cad=rja


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Na wiosnę panowie :). Mogę powiedzieć że rocznik to 2010 a narąbane ma 12,5 tys. bel, wiązanie tylko siatka (szkoda że nie ma sznurka), 14 noży. Na razie przechodzi przegląd. Już się zabrałem za czyszczenie bo między tymi dwoma wałkami nasiekane sieczki która przyhamowuje walce i może zniszczyć łożyska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Mało precyzyjnie określasz wałki ( u mnie są 3 podwójne), do czyszczenia warto zluźnić pasy, wiesz jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Chodziło mi o te wałki co nie mają nic wspólnego z pasami zaraz nad rotorem. Nie wiem jakim cudem dostała się tam sieczka z sianokiszonki (między walcami a komorą nawinęło się na oś i już wiem że mam jedno łożysko do wymiany)

Wiem jak się luzuje- w zestawie jest taki kołek który wkładamy z boku komory i opuszczamy klapę bez ciśnienia (swobodne opadanie) aż ramie naciągu oprze się o ten kołek.. Ten otwór służy też do kalibracji śr. beli ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Czy ktoś z was rozbierał te wałki pasowe trzeba mi wymienić łożysko a nie chce coś zepsuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Rozbierałem jeden ale w prasie rv187 , nie wiem czy w Twojej jest tak samo .

Jesli tak to w obudowie prasy jest nadcięte kółko [po obu stronach prasy , i jest ich kilka , więc trzeba wymierzyć który otwór , do którego wałka } , które trzeba wybić , nastawić wałek naprzeciwko otworu i odkręcić z obu stron śrubę fi16 u mnie była , i wałek Twój .

W środku wałka są takie plastikowe osłony łożyska , u mnie nawinęło tam materiału i nadtopiło ten plastik , i to hamowało wałek


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

No to to ja wiem. Dawaj dalej jak dobrać sie do tej rolki tam są łożyska? Wystarczy wybijać oś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Tak trzeba wybijać oś , obojętnie z której strony, ze strony z której będziesz wybijał łożysko zostanie w wałku , bo na osi jest zatoczenie


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Super. Dzięki kolego. Tak właśnie myślałem ale wolałem się upewnic by sobie szkód nie nadrobić. Ostrzeżenie dla innych te tuleje co są w nich łożyska są żeliwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr820    43

Witam

Koledzy prasa kupiona, RV157 niestety, na 6 czyli 12 pasach, ale bardzo mało zużyta, bo ma jedynie 16 tys belek, zębatki mają na czubkach jeszcze org farbę, pasy piękne, nie poszarpane, nie popękane, no po prostu super trafiłem, więc myślę że będę zadowolony, rok na felgach jest 97, ale sprzedawca mówił że on ma na fakturze 99, i mówił że tak będzie bo ma ocynkowany podbierak, sterownik mam taki jak @ptaszyna...

 

 

 

Mam odnośnie tej prasy kilka pytań:

1. Mam w niej taką wtyczkę od zasilania komputera http://allegro.pl/agtech-wtyczka-3-biegunowa-69351305635-51305635-i3985361020.html a w ciągniku mam takie gniazdo jak w C 360 od wycieraczki, wiecie chyba jakie, podobne do zapalniczki, i tam na nim pisze że Max prąd jaki można pobierać z niego to 8 A, wie ktoś może ile może pobierać ten komputer amper??? Bo bym do niej podłączył zasilanie komputera tylko nie wiem czy wytrzyma, bo rozbierałem tą wtyczkę, a tam są dość grube przewody, 2,5mm2 czyli tak jakoś 20 A takie przewody wytrzymują...

2.Jak jest z tymi owinięciami sznurka na belce bo ja mam ustawione w kąpie 8 po lewej stronie 20 po środku i 8 po prawej stronie belki, jak wy owijacie???

3. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć po kolei co robić przy prasowaniu, bo mi sprzedawca tłumaczył, ale tyle tego wszystkiego na raz mówił że zapomniałem...

4. Czy jak nabiję ciśnienie na manometrze 150 bar to jak prasuje musze trzymać rozdzielacz cały cas na wydatek, czy tylko raz nabije i jazda??

5. Ciśnienie się zwiększa tym pokrętłem przy rozdzielaczu?? na jakim wy prasujecie??

6.Jak przeprowadzić sznurek, bo tam jest taki jakby nóż z taką kwadratową pętlą z drutu, przez nią też przeprowadzać??

7. Ma ktoś do tej prasy instrukcje obsługi, mógłby chociaż część udostępnić??? Bo nie mam...

8. Dziś ją trochę przeglądałem, chciałem otworzyć dekle od łożysk, żeby włożyć smaru, dłużej by posłużyły, ale nic z tego mi nie wyszło, bo dekle są metalowe i nie da się wyjąć, ile gdzieś tak na oko wytrzymują łożyska w tych prasach, będą polskie pasować?? Bo te org. mają taki mimośród, więc nie wiem...

 

 

Z góry dzięki za odpowiedź ;)


KPK Kumurun Team


Zanim komuś pomożesz, zastanów się czy on by ci pomógł!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Podejrzewam że min to 15A do 30A ważne by przewód miał 2,5mm (tak jest w instrukcji do mojej)

Co do ciśnienia to nabijasz raz, nawet jak nie nabijesz do ustawionego ciśnienia ono wzrośnie do żądanej wartości gdy w komorze będzie rosnąć bela. Ciśnienie tak jak mówisz zwiększasz pokrętłem przy prasie. Większa nakrętka to kontra ta mniejsza służy do regulacji. Aby ustawić żądane ciśnienie najlepiej skręcić pokrętło do regulacji ciśnienia na max, napompować ciśnienia z 200bar wyjść z ciągnika i odkręcić pokrętło do żądanego ciśnianiea.

Instrukcja jest do niej tylko nie po polsku. Ja już do swojej znalazłem po PL

O łożyska się nie martw od x lat wszystko jest normalizowane i z tym problemu nie ma. W tej prasie są łożyska samonastawne (cena koło 50zł z Kraśnika) i zwykłe kulkowe kryte (cena koło 25zł z Kraśnika)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr820    43

A powiedzcie mi jeszcze koledzy, jaki powinny być te druty/linki co przewleka się przez złączki od pasów?? co tam w końcu powinno być?? Bo ja mam na jednym taką linkę, jak do wieszania prania, na innym znowu kawałek druta a na innym jeszcze coś innego... To nie blokuje się jakoś tych drutów, czy to tylko się przewleka i nie wypadnie??


KPK Kumurun Team


Zanim komuś pomożesz, zastanów się czy on by ci pomógł!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RaczekL    1

Witam! Niedawno nabyłem Vicona 157 i mam pytanie odnośnie regulacji siły zbicia. Są w niej dwa zawory regulacyjne, jeden na zewnątrz obok manometru ( nie można go ruszyć nawet żabką) a drugi pod pokrywą z prawej strony z elektrozaworem z boku ( ten da się regulować). I tu moje pytanie - którym co się reguluje?? Dodatkowo przecież można też regulować siłę na sterowniku. Podpowiedzcie jak to poustawiać te zawory żeby było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr820    43

Ale masz na 6 czy na 5 pasach?? ja mam na 6 to chyba nie ma żadnych innych tylko to pokrętło, obok manometru, opisz dokładniej gdzie się ono znajduje... A gdzie w sterowniku zmienić?? Z którego roku masz tą prasę?? Masz może instrukcję obsługi do swojej??


KPK Kumurun Team


Zanim komuś pomożesz, zastanów się czy on by ci pomógł!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Z tego co wiem, to W sterowniku nie da sie zmienić stopnia zgniotu, od tego jest ten zawór przy manometrze


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RaczekL    1

Moja jest na sześciu pasach i ma dwa pokrętła, jedno przy manometrze tak jak wszystkie a drugie z tej samej strony ale pod pokrywą i z elektrozaworem. W sterowniku też jest opcja zmiany siły zbicia, ustawia się środek i zewnątrz beli. Instrukcję mam oczywiście po angielsku w pdf-ie, katalog zresztą też, z chomika pościągałem. Odnośnie roku to na felgach wybite 97 ale po przeczytaniu tego forum podpiąłem dzisiaj sterownik i posprawdzałem te wszystkie funkcje ukryte i pierwsze 25 beli zrobione w maju 04 rok. Obecnie 15702 szt., prasa ogólnie zadbana, pasy po 1 spince nie są mocno znorane więc może faktycznie tyle ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Środek beli jak mówisz to

W sterowniku ustawiasz , od jakiej średnicy ma ci zbijać z pełnym zgniotem [tzw. miękki rdzeń]

z zewnątrz to po prostu ustawiasz średnicę balotu


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RaczekL    1

No skoro tak mówisz to pewnie masz rację, widocznie się myliłem. Jeszcze nie pracowałem tą prasą dopiero się uczę więc dzięki za podpowiedź. Nurtuje mnie tylko ten drugi zawór, co w takim razie się nim ustawia?? Dodam tylko że ten przy manometrze obraca się tylko w zakresie 1/2 obrotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Przydało by się jakieś zdjęcie.

Może masz coś takiego; czyli zawór proporcjonalnego ciśnienia którym możesz regulować osobno rdzeń i zewnętrzną warstwę.

post-30311-0-53785500-1395868641_thumb.jpg

post-30311-0-43618000-1395868653_thumb.jpg

Edytowano przez ptaszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RaczekL    1

Jutro postaram się wrzucić fotkę tego drugiego zaworu. Ptaszyna masz może całą instrukcję sterownika? Dało by radę udostępnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymek784
      Witam, jestem nowym użytkownikiem forum, więc proszę o wyrozumiałość. 
      Czy ktoś posiada instrukcje obsługi do wyżej wymienionej prasy (Vicon RV 2160 2009rok) bądź posiada prasę z podobnym sterownikiem i podzieli się ze mną wiedza o obsłudze tego sterownika? dołączam zdjęcie sterownika. 


    • Przez bizonzo56
      Co sądzicie o Deutz-fahr 10006 czy warto go kupywać 
    • Przez Crazyalert
      Witam!
      Problem dotyczy deutz fahr 5120c gs 5 biegów 3 zakresy z 2015r przebieg 500 godz.
      Liczę na odpowiedź użytkowników właśnie tego modelu.
      Jestem ciekaw w ilu przypadkach wystąpiła wada skrzyń biegów objawiająca się silnymi drganiami i hałasem przenoszącym się przez dźwignię zmiany biegów, w tym przypadku na biegu 4. wodzik ewidentnie chodzi po kole przesuwnym. Dodatkowo serwisanci twierdzą, że zastosowane zostały odchudzone wadliwe synchronizatory.
      Mimo iż wada występowała od nowości, brak reakcji serwisu ponieważ jak twierdzą, te skrzynie tak pracują.
      Kontakt z przedstawicielstwem sdf również kończy się odbiciem piłeczki.
      Nie wydaję opinii odnośnie marki i modelu tylko chcę wiedzieć czy to odosobniony przypadek czy norma.
    • Przez Pawel3443
      Witam.Mam problem z ciągnikiem Deutz Fahr Dx85,w zbiorniku olejowym robi się piana z oleju i podnośnik wolno działa,czy może ktoś miał taki sam problem,czego może być to przyczyna?
    • Przez Nasters
      Witam tak jak w tytule szukam Ciągnika 110-130 km do 75 tys jako główny Ciągnik.Z góry dzięki za odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj