Polecane posty

bycza    1

a po co ci trawa w pszenicy -chcesz póżniej mieć łąkę , a jak wykombajnujesz pszenicę z zieloną trawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin9084    0

nie kombinuję tylko szukam dobrego rozwiązania na moje gleby :) u mnie są one bardzo słabe i pszenicy rodzi się max 5 ton i to nie wszędzie tak przeważnie około 4 a jak by zasiał tymotkę niech tylko urodzi się 500 kg to wyjdę lepiej niż na pszenicy i 3 lata spokoju nie trzeba orać siać więc też odchodzi dodatkowa kasa na paliwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Nie wiem czy to dobry pomysł z tą wsiewką. Tymotka nielubi konkurencji. Słabo rośnie a rośliny wykorzystujące podczas wzrostu większe ilości azotu stają się dla niej zabójcza konkurencją.


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin9084    0

to trzeba będzie dać większą dawkę azotu i może jakoś to wyjdzie :) jeszcze się zastanawiam ale chyba zaryzykuje i zasieje 2 ha tymotki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gieniek    0

na początku września posiej po rżysku siewnikiem do traw,koszt usługi ok 200-250/ha j

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin9084    0

a to jakiś specjalny siewnik jest ??? powiem że z takim boże być problem w mojej miejscowości :( ale jak by zasiał normalnym tylko z małymi kółkami do drobnych nasion to też było by oki chyba :) tylko trzeba było by zrobić podorywkę i po tym posiać i może by coś z tego było:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gieniek    0

można i tak,tylko troszkę więcej chwastów będzie rosło jesienią ale bez większych problemów można je zwalczyć na wiosnę .Ważne aby pole było wolne od perzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin9084    0

perzu nie ma na pewno było to pole randapowane a też była tam łąka 2 lata temu więc pole jest czyste bez miotły i owsa głuchego :) więc chyba będzie najlepiej zebrać pszenicę a później zrobić podorywkę i zasiać tymotkę i jeszcze do zimy ładnie zejdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

ja też w tym roku chcę siać tymotkę. tylko więcej. z 10-15 hektarów. też chce siać w czystym siewie a nie w oziminy. po żniwach polecę talerzówką, potem glifosat i znowu talerzówka albo od razu siew bo mam siewnik z redlicami talerzowymi. uprawa zbóż na V klasie to nie ma sensu, przelewanie pieniędzy z konta na konto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deerf    5

ja również prawdopodobnie będę siać tymotkę, ale z jęczmieniem jarym (z tego co wyczytałem to tylko 80kg/ha)

czy ktoś jest w stanie napisać coś więcej począwszy od uprawy, przez zabiegi pielęgnacyjne i nawożenie po zbiór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj