Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
solek01

Wykorzystanie Dromów do oprysków w kukurydzy

Polecane posty

solek01    32

Czy interesował się ktoś nad możliwością wykorzystania DROMÓW do oprysków w kukurydzy przeciw omacnicy?

Zakładam że byłby zamontowany opryskiwacz z atomizerami aby wydatek cieczy był minimalny.

newagro    7

Fantazja pierwsza klasa :)

Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

xerion3800    42

Na małą skalę czemu nie ale jak masz kilkanaście lub kilkadziesiąt ha to to się mija z celem. To lepiej pomyśleć o jakimś nowoczesnym opryskiwaczu co ma prześwit ponad 2 metry.

Największym problemem była by adaptacja opryskiwacza.

Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Wiadomość z agroFakt.pl

binek    264

Nie za pomocą drona tylko wiatrakowca (ultralekka konstrukcja sterowana przez pilota). Niestety opłacalne to jest na plantacjach powyżej 80ha w jednym kawałku, zabieg trwa 40-60 minut.

solek01    32

Fantazja pierwsza klasa :)

czemu tak sądzisz. Pamięta jak na początku lat 90 ojciec załatwiał telefon stacjonrny,

nikt nawet nie myślał komórkach teraz nikt nie myśli stacjoarnym.

O wiatrakowu to czytałem artykuł w którymś piśmie rolniczym, ale mi właśnie chodzi o Samoloty sterowane z pilota (nie mylić z tymi z biedronki) właśnie na mniejszy areał, tak aby powiedzmy koszt takiego zabiegu był dostęny dla każdego.Co do opryskwacz szczudłoweg to nie zawsze da się wjechać.

może takie heikoptery?

Edytowano przez solek01

newagro    7

Wiadomo technologia idzie do przodu ale wiadomo ile wymagań niesie za sobą ochrona roślin. Penie czegoś takiego doświadczymy może i nawet szybciej i dalej ale chyba u nas najpierw rozwinąć się technologia prowadzenia równoległego maszyn. Ale kto wie połączyć te zabawki z GPS i mogą one sobie same po plantacji. I tak mi się wydaje, że przy zmienności geograficznej i pow. upraw to dość ciężki temat ale kto wie;)

Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

solek01    32

Myślę że nie aż tak ciężki co kosztowny narazie, jak wojskowe dromy same latają i celują pociskami do kilku metrów

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez benek79
      witam. mam zamiar na wiosne zasiac pierwszy raz kukurydze na ziarno. nigdy wczesniej nie interesowałem sie ta uprawa i chciałbym sie dowiedziec co ile i czego musze zastosowac zeby wszystko było oki.kukurydza bedzie zasiana na 3 klasie gleby{2ha} pozdrawiam.
    • Przez Rolnikix
      Witam
      Interesuje mnie zakup nowej brony talerzowej, firmę którą wybrałem po przeczytaniu wielu postów i wysłuchaniu wielu opinii użytkowników tychże maszyn jest Akpil - dosyć wysoka jakość za w miarę przystępna cenę.
      Teraz z kolei mam inny problem... Szukam brony która sprawdzi się na glebach lekkich(głownie 4b-5,czasami 6 klasa) w znacznej mierze kamienistych. Brona ta ma być również z wałem doprawiającym - strunowy, rurowy , strunowo-rurowy? Nie zdecydowałem się również w tej kwestii ...
      Innym aspektem jest ułożenie talerzy, czy lepiej patrząc na maszynę z góry wybrać tą, która ma ułożenie w kształcie litery X czy może ta która ma ułożenie talerzy w kształcie litery V?
      Czy to ma jakieś znaczenie? Jeśli tak to jakie?
      Jeszcze inną sprawą jest nacisk na talerz, brony zawieszane nacisk ten mają dosyć niski, a brony ciągnione są o wiele droższe i do tego w większości wypadków moc ciągnika którym dysponuję(105KM) nie pozwoli raczej na owocną współpracę brony talerzowej z tymże ciągnikiem.

Podaje link do strony maszyn marki akpil aby każdy mógł zobaczyć o czym ja właściwie piszę http://www.akpil.pl/pl/kategoria/42
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez mariusz197
      Mam problem na jednym 2ha kawalku kukurydzy pojawila sie plesn na kolbach,rok wczesniej w tym miejscu byl ten sam problem myslalem ze moze odmiana lalbo pogoda miala wplyw lecz drugi rok inna odmiana, pogoda i to samo niekture kolby slabo rozwiniete i od gory grzyb a niekture prawie wogule nie rozwiniete tylko grzyb,mial ktos z tym stycznosc jak i czym z tym walczyc
    • Przez PrzemoO
      Przymierzam się do zakupu przystawki do kukurydzy 6 rzędowej. Ma pracować z Claasem Dominatorem 98 Maxi. Jaki system cięcia polecacie śmigłowy czy rotorowy? Jaką markę polecacie? Przystawka ma być w przedziale cenowym do ok 50-60 tyś.