Skocz do zawartości
Xeon

Obsługa Deutz Fahr 6.30

Polecane posty

mikiel    0

Witam moze ktos wie gdzie znajduje korek spustowy hydrauliki w Deutz Fahr 4.50? Pozdrawiam

mikiel    0

Raczej nie pomoglo ale dzieki za checi.

Edytowano przez mikiel

Wiadomość z agroFakt.pl

ogi430    0

Witam moze ktos wie gdzie znajduje korek spustowy hydrauliki w Deutz Fahr 4.50? Pozdrawiam

Korek jest na przewodzie metalowym za zbiornikiem paliwa łączącym zbiornik oleju z pompą hydrauliki

mikiel    0

Korek jest na przewodzie metalowym za zbiornikiem paliwa łączącym zbiornik oleju z pompą hydrauliki

Dziekuje kolego. Masz u mnie piwo. Moze wiesz ile idzie oleju do hydrauliki?

LukaszC5    21

Na stronie Fuchs podają takie ilości oleju dla DX 4.50.

Silnik-11l

Przedni most-5l

Skrzynia-44l

Hydraulika-13l

AD-777    0

Witam. Przy wciśnięciu sprzęgła każdorazowo zapala mi się kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni... O co chodzi? Dodam że 2 bieg nie zawsze wchodzi... 

Mam taki sam problem może ktoś wie o co chodzi z tym ciśnieniem?

Pawel2016    0

Wtam

Kupiłem dx 6.30 i mam problem ze sprzęgłem,nie wysprzęgla do końca i biegi nie wchodzą.

Czy tam gdzie jest założona sprężyna nie powinno być wyprzęgnika.

Proszę o przesłanie zdjęcia.

post-206410-0-69979000-1479653341_thumb.jpg

Xeon    4

W DX 6.30 obok korka wlewu oleju do podnośnika (na plecaku, z tyłu pod kabiną) jest dźwignia. Z tego co wyczytałem w instrukcji służy do regulacji wysokości podnoszenia ramion (po przełączeniu będą podnoszone wyżej). Nie mogę jednak jej przestawić - jakby coś się blokowało. Nie chcę tego robić na siłę, żeby nie złamać tej dźwigni.

Macie na to jakiś patent?

Ogólnie chodzi mi o to, żeby podnośnik unosił ramiona trochę wyżej (przy maksymalnej pozycji widzę, że siłowniki nie są wysunięte jeszcze do końca).

wysokosc_podnoszenia_dx.jpg

Kamiluś    0

Witam poszukuję pomocy przy rozbiorze mostu przedniego u deutza fahr dx 6.50

Kris94    23

Gdzie znajduje się wizjer, bagnet do kontroli poziomu oleju w skrzyni biegów ? w tym temacie wspomniane było tylko że po prawej stronie jednak niewiele to mówi, mógłby ktoś wytłumaczyć dokładniej gdzie się on znajduje ? Przy okazji też wlew oraz korek spustowy. Model to DX6.10 ale pewnie w innych DX6 jest tak samo.

Kris94    23

Dzięki, właśnie wczoraj zwróciłem uwagę na tą śrubę jednak myślałem że gdzieś jest zwykły bagnet lub coś ale widzę że skrzynia jest zamknięta szczelnie pod ciśnieniem. 

Tommy83 a masz może więcej tych skanów lub całą instrukcję po polsku ? bardzo by mi taka pomogła podczas eksploatacji.

Niki20    6

Kolego ja rozbierałem most w 6.30 , podejrzewam, że w 6.50 jest podobnie ;) 

Niki20    6
Napisano (edytowany)

Panowie podczas jazdy zaczęła mi się zaświecać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni. Najbardziej dzieje się to przy jeździe na nierównościach oraz pod górkę... Filtr wkręcany od spodu do wymiany??? Jest gdzieś drugi filtr może?

Edytowano przez Niki20

Niki20    6

Tak tak. To pierwsze co sprawdziłem... Kurcze, teraz uprawiałem nim pole przez ok 3 godz i ani razu się nie zaświeciła. Wcześniej tylko skontrolowałem poziom oleju i ręką sprawdziłem czy wsuwka siedzi na czujniku... Hmmm.

Niki20    6

No właśnie nic mi innego do głowy nie przychodzi. Zastanawiam się czy profilaktycznie filtra nie wymienić bo pewno dłuuugo nie był wymieniany... 

Niki20    6

Niestety, ale nie pomogło :( Spróbuję jeszcze może czujnik ciśnienia wymienić... Co sądzicie?? 

już raz wymieniałeś po co drugi wykręć czujnik wkręć trójnik zegar do kabiny i w drogę aż zacznie błąd wyskakiwać i zobacz jakie jest cieśninie  :)

Niki20    6

Wiesz może jakie powinno być prawidłowe ciśnienie w skrzyni? 

Kris94    23

Mam pytanie, może wydać się głupie ale chcę się upewnić. Chodzi o wskaźnik temp. silnika, w innych ciągnikach mam na skali kolor zielony biały i czerwony więc wiadomo co i jak a w Deutzu DX6.10 mam długi wskaźnik zielonego i krótszy biały. Gdy wskazówka zaczyna wchodzić na biały to już jest zbyt wysoka temperatura czy jak to odczytywać ? Może właściciele powiedzą jak u nich wskazuje i jak powinno być. Dzisiaj gdy uprawiałem ciągle jakieś 6 godzin to praktycznie cały czas miałem na granicy zielonego z białym często ze 3mm pod ale kilka razy na cięższej ziemi podchodziło też ze 3mm na białym to już była za wysoka temperatura czy mniej więcej tak powinno być ? To pierwszy ciągnik chłodzony powietrzem z jakim mam doczynienia więc wolę się upewnić jak powinno być.

Niki20    6

Max co miałem to z 1cm poniżej białego. Przedmuchaj dobrze silnik, pracuj na niższym biegu bo ciągnik widocznie ma za ciężko... 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez macius11157
      Wiatm chciałbym sie dowiedzieć gdzie powinien byc podpięty ladowacz czolowy w deutzu dx 4.50 bo nie Bardzo wiem co przedni wlasciciel podpial go pod wyrownywacz cisnienia od hamulcow i nie da sie na hamulcu opuscic ladowacza raczej powinien byc podpiety pod.pompe ale gdzie dokładnie?
    • Przez Tomson5120
      Cześć! Mam problem, ponieważ nie wiem jakie założyć opony na przód. Tylne opony to wymiary 16.9 r38 . W tej chwili ciągnik na przodzie posiada opony o wymiarach 14.9 r 24. W tych oponach przód  ciągnika jest lekko do góry i nie stoi równo ( dodam że przednie opony są prawie łyse). Ciągnik był nie dawno kupiony. Może powinny być 13.6 r 24 ? Doradcie mi jakie opony wybrać na przód. Rok ciągnika to 1989 r. 
      Pomożecie? Z góry dzięki za odpowiedź
    • Przez dominikl95
      Witam chciałbym kupic ciągnik d7206 moglby sie ktoś wypowiedzieć na jego temat.Jak chodzą silniki podnośnik i w ogóle czekam na odpowiedź☺
    • Przez Lolex123
      Witam . Jestem posiadaczem prasy walcowej Deutz fahr mp 121 , od pewnego momentu , sterownik od prasy przestał mi pokazywać czy komora maszyny jest już pełna , co może być tego przyczyną ?
    • Przez osibuhaj
      Witam mam problem z Deutz Agrofarm420 profilajne brak rewersu do tyłu a do przodu jest ok!Dodam jeszcze że olej wycieka pomiędzy silnikiem a skrzynią!