Skocz do zawartości
Ptak69

Ogrzewanie kurników

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pitercork    0

jak u Wad z
jak u Was z przestrzenia na kurnikach chodzi mo o podsufitke czy macie do kalenicy dachu czy do wysokości dachu?
sorry. czy do wysokosci sciany?
lepsza wieksza kubatura w kurniku czy czy mniejsza bo moim zdaniem chyba raczej wieksza bo wiecej swiezego powietrza sie pomiesci takie moje zdanie jest!
nie wiem jak umiescic podsufitke dlatego pytam! ale raczej chyba dam do kalenicy. moze wiecej do ogrzania bedzie ale i wiecej swiezszego powietrza
moze zle mysle! Dajcie jakas porade?

Wiadomość z agroFakt.pl

aron    1

@pitercork z czego robisz tą podbitkę? Jaka cena za metr? Co będzie ponad podbitką?

saszeta    73

do kalenicy to wentylacja kominowa. Do wysokości ścian wentylacja poprzeczna ale tylko gdy kurnik do 12 metrów szerokości.

Budujesz od nowa czy coś przerabiasz? Na ile kur? Wentylacja samemu robić to trochę ryzyko

woytek    3

Dlaczego twierdzisz, że przy wentylacji kominowej, sufit nie może być na wysokości ścian?

Powyżej 12m to co się dzieje, bo u mnie przy 15m nie widzę negatywnych skutków.

pitercork    0

wentylacja swoja droga bedzie zamontowana chodzi mi o to jak macie w kurnikach sufit??? czy na wysokosci sciany czy idzie po trojkacie do kalenicy dachu??? czy widzicie w tym jakas roznice??? szer budynku to 20 metrow budowany bedzie nowy.
@aron jezeli na dachu bede mial trapez to podbitka bedzie z plyty 12cm + wata 20 i folia paroprzepuszczalna czy jakos to sie na to mowi ale jezeli chociaz mowia mi skoro plyta na dachu 12cm to na podbitke moge dac tylko blache bez waty bo plyta na dachu wystarczy ale chcialbym i tak miec dobrze zaizolowany
kurnik na 40 tys. Wentylacji nie bede sam robil. Robi to firma od ktorej biore wyposażenie.
@aron jesli chodzi o cene to trudni mi w tej chwili cos powiedziec bo bedzie to stawiala firma wiec wiecej cen za poszczegolne materialy bede mial jak wycenia mi dokladnie projekt
ale to jeszcze uplynie pare miesiecy

pitercork    0

holera moze zle napisalem o co mi chodzi i nie rozumiecie o co mi chodzi! @PanKapsel chodzi mi to co masz nad glowa czyli sufit. Ale czy bedzie lepiej jezeli on bedzie na wysokosci 3 metrow powiedzmy czy do kalenicy dachuw ksztalcie trojkata? O to mi chodzi! jak jest lepiej? czy jak maja mniejsza kubature powietrza nad glowa czyli podsufitke na 3 metrach czy wieksza kubature powietrza czyli podsufitke w ksztalcie trujkata czyli tak jakby z wykorzystaniem poddasza tak to ujme!?
trójkąta sorry za gramatyke

PanKapsel    2

czym wyżej tym lepiej. Nawet w trójkąt dlatego że przy wentylacji dachowej powietrze które wpada przez wloty idzie skosem do góry i się ogrzewa a nie odbija się od sufitu i spada na kury co jest bardzo ważne zimą. Ale co do wentylacji to musi być dobrze wyliczony wlot do wylotu noi sterownik który będzie potrafił płynnie sterować wentylacją a zarazem utrzyma odpowiednie podciśnienie w kurniku.

molek189    0

@saszeta po jakim czasie zaczęły się problemy z pianką?ja mam 3 lata znajomi po 10 i nic na razie się nie dzieje

mario_hodo    0

Ja w swoim kurniku mam nagrzewnice wodną. Fajnie się sprawuje a koszt stosunkowo niewielki. 

3605_3.jpg

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MiGr
      Witam czy ktoś doradzi jaką pasze stosować dla kur niosek 23 tygodniowe 300 szt i ile dziennie podawać
    • Przez tomek1990
      Witam, planuje przerobić oborę wymiary ok 400m2 na kurnik, i mam kilka pytań które mnie dręczą:) Prosiłbym o pomoc
      1. Jeżeli planuje hodować 2000-3000 kur, czy warto robić automatyczny system pojenia, karmienia. Czy dopiero przy większym stadach to się opłaca ?
      2. Planuje na 100% zainwestować w oświetlenie i wentylacje, ogrzewanie. Czy ktoś wie mniej więcej jakie to są koszta na 400m2 ? 
      3. Jaka najlepiej rasę wybrać?
      4. Co robić z kurami przy wymianie stada?
      Pozdrawiam
    • Przez Daniipeee
      Witam, jestem nowy na forum więc Cześć wszystkim , wracając do sedna sprawy, Chciał bym zacząć hodować kury nioski ok.1000 szt. Do dyspozycji mam stara stodole która można przerobić na kurnik wymiary ok 12mx25m. Do dyspozycji mam 1ha łąki granicząca ze stodoła na wybieg i 5ha na zasianie. Chciał bym dowiedzieć się coś na temat hodowli , opłacalności, wymaganiami, pozwoleniami, i czy warto, na koniec dodam tylko ze nie mam doświadczenia w rolnictwie. Lecz mam zapał i chęci. Proszę o wyrozumiałość 
      pozdrawiam DM
    • Przez ZwolakPL
      Witam!
      Mam zamiar kupić inkubator półautomatyczny na 56 jaj głównie z myślą o kurach. Sprzęt będzie głównie dla własnego użytku, ale planuję także zbierać zamówienia ze swoich okolic na młode pisklaki. Nie posiadam gospodarstwa rolnego, a kury są jako w gospodarstwie domowym. Czy jest to opłacalne? Lepiej swoje jajka kupić z targu czy brać je od klienta? Odnośnie samego inkubowania macie jakies wskazówki? 
      Pozdrawiam
    • Przez Szymon251
      Witam chciałbym dowiedzieć się parę rzeczy o kurach itd.

Ile kur wejdzie do kurnika 1,50x1,50 m

Ile kupić kur na użytek własny.

Ile zrobić grzęd.

Od jakiej strony zrobić okna.

Dziękuje za odpowiedzi