Grzesiu95

Proxima nie chce wejśc na obroty

Polecane posty

Grzesiu95    9

Witam, czy ktos miał u siebie podobny problem, a mianowicie proxima odpala, lecz chodzi tylko na wolnych obrotach, gdy chce dodac gazu to jakby sie dławi, i wgl nie ma siły, chociaz zadarzaja się dni kiedy wszystko buja jakby nigdy nic. Może ktos wie co moze być tego przyczyną??

 

filt paliwa wymieniony, ostojnik wyczyszczony, filtry powietrza tez wyczyszczone..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu95    9

I w mrozy i w normalną pogodę sie tak dzieje, jak sam zgasnie to pozniej jest problem z odpaleniem, a jak normalnie zgasze to odpala bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco82    0

sprawdż oczka na pompce paliwowej miałem taki przypadek w 8441 w samym oczku był smieć raz szła araz nie niezależnie od pogody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

kolego Grzesiu95 miałem podobny problem teraz jesienią ale w Zetorku 6245 objawy podobne jak u ciebie czasami było że odpalił i chodził bez problemu ale podczas pracy na dużych obrotach zaczynał się zapowietrzać, pochodził tak chwilę ale mu przewaliło i chodził dalej normalnie, ale z czasem objawy się nasilały nawet do tego stopnia że odpalił i zaraz zgasł musiałem ręczną pompką pompować aby odpalił jak odpalił to tylko na wolnych obrotach bo jak dodałem gazu to zaraz zgasł, wymieniłem wszystkie opaski na przewodach wymienione podkładki miedziane, filtry wymienione nawet mam filtr założony w zbiorniku aby mi jakiegoś syfu nie pociągnął i nadal to samo odpalał i zaraz się zapowietrzała pompa, problem został rozwiązany naprawa w sumie wyniosła 7 zł a wadliwy był zaworek w pompie do powrotu paliwa do zbiornika, cały czas przepuszczał paliwo do zbiornika a pompa dostawała za mało, sprawdź może ten zaworek czy masz sprawny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

kolego u mnie jest on z tyłu pompy między pompą a silnikiem, z tego zaworka wychodzi przewód powrotny do zbiornika paliwa, ja popuściłem pompę na śrubach i wykręciłem przewody do wtrysków i odkręciłem ten zaworek bez wyciągania pompy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1

Jak dawno kupowałeś Zetora (tak gdzieś około 2008 roku) to na pewno problemem jest filtr wstępny paliwa w zbiorniku paliwa (dokładnie nie wiem jak on wygląda i co tam wogóle jest w środku, bo u mnie, w moim zetorze zajął się tym tata z bratem, a mnie akurat przy tym nie było). Tak więc, ten filterek ze zbiornika wywalili i na przewodzie paliwowym zapomontowali taki mały plastikowy (tak jak robią to teraz fabrycznie w zetorach i nie tylko). Mimo wszystko jednak, problemem spadku mocy i gaśnięcia ciągnika jest niedostarczanie odpowiedniej ilości paliwa do pompy. Przykładowo, w moim przypadku czasami jest to wina rdzy z beczek w których przechowuje paliwo i która potem zostaje wlana wraz z paliwem do zbiornika i następnie zapycha ten filterek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Potwierdzam to co pisze łukasz56612.Ja sobie poradziłem z nim zamieniając przewody przy baku plus filter na przewodzie doprowadzającym paliwo z filtrona cena 3zł.Odkręć przewód co idzie z baku i przedmuchaj na początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu95    9

Rozkrecilem bak i mialem niespodzianke bo te rurki wypadly z tego filtra, i jak narazie to znalazlem zwłoki jakiegos robaka w wezyku od paliwa, wiec byc moze to on byl przyczyna. Jutro kupie nowe weże , poskladam i zobaczymy czy pomoglo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Mam pytanie czy wyciągał ktoś już chłodnice cieczy silnika z Zetora Proximy Plus 110?Lekko się rosi gdzieś od góry i nie wiem czy się może przetarła o coś czy może puściła gdzieś na zgrzewie,albo może spróbować wsypać jakiegoś uszczelniacza i zobaczyć co się będzie działo
       
    • Przez Sebastianseba
      Witam 
      Mam maly problem z John Deere 6820...A więc na rozgrzanym silniku obroty silnika podwyższają się czasami będzie 880 czasami 1000 i tak faluja ale błędów brak silnik mocny brak dymu odpala od strzała jednym słowem brak innych objawów. Zdarza się to raczej przypadkowo bo na wiosnę miałem taki przypadek chyba dwa razy potem cały rok spokój dopiero wczoraj podczas orki znowu ale jak zgasilem odłączyłem hebel i odpaliłem problem zniknął dziś znowu obroty zaczęły szaleć więc zgaszony odpalony 20 minut i znowu zaszalas  ale po chwili problem sam zniknął.... Dodam że silnik zasilany CR, filtry wymienione. Może jakieś pomysły? 
    • Przez adamek1942
      Witam czy stosował ktoś z was filtry tej marki w swoich zetorach?? bo dostałem tego jako zamiennik oryginalnego zetorowskiego.
    • Przez seat1Leon
      witam stoje przed wyborem zetor proxima 8541 plus 2010r, a proxima 90 2014r ktora bedzie mniej awaryjna
    • Przez seat1Leon
      Witam,co sadzicie o proximie 90 z 2013roku ma przepracowane 400mth ,na co zwrocic uwage przy kupnie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj