Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
DominikG

pronar 82sa wyciek czy cuś

Polecane posty

DominikG    0

Witam mam pytanie , więc tak Jaka może być przyczyna wyrzucania oleju hydraulicznego przez odpowietrznik zbiornika na olej hydrauliczny. Nadmieniam , że wylączona jest pompa hydrauliczna (podnośnika) i pruje tylko pompa od wspomagania kierownicy .

KPK Kumurun Team

seweryn20    796

A wspomaganie nie szwankuje? Najczęściej tak się dzieje gdy zapowietrza się układ i robi pianę lub naleje się za dużo oleju.

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Wiadomość z agroFakt.pl

DominikG    0

Olej nie jest pomieszany . Czy moźliwe jest zaciąganie powietrza przez dławice pompy od wspomagania ( ciągnik ma zrobione ok 2000 mtg ) .

Edytowano przez DominikG

KPK Kumurun Team

seweryn20    796

Pompę wymieniałem u siebie ale temu że była zużyta.

Zaciąganie powietrza przez wałek napędowy pompy zębatej to typowa dolegliwość i często się zdarza.

Sprawdź czy układ kierowniczy się nie zapowietrza, czy nie ma piany w zbiorniku, czy czasem na ciepłym oleju nie maleje siła wspomagania.

A możesz ją rozebrać i samemu ocenić jej stan. To proste urządzenie.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

DominikG    0

Zgadzam się z tobą siła wspomagania na wolnych obrotach jest słaba.

Wiesz ile taka pompa moźe kosztować ?

A na którym kole zębatych ? Na tym od pompy wspomagania czy orbitrolu .

Edytowano przez DominikG

KPK Kumurun Team

gaga195    26

pompa wspomaagnia normalna 90zł wzmocniona/mocniejsza 130zł z tego co wiem to jest u nas do wspomagania taka jak przy władkach t25 przy hydraulice.

odkręcasz śruby wyciągasz pompe wkładasz nową zakręcasz i działa żadnej filozofi nie ma. Uważaj tylko jak okręcisz pompe to Ci olej wyleci

gaga195    26

ja kupiłem mocniejszą ze względu na to że cały czas na przodzie wisi beczka ok 600kg obciążnika i cofanie przyczepami poasfalcie i kręcenie kierą, z resztą sam wiesz. 40zł nie majątek a jest dużo lepiej

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Grzes1986
      Witam!
      Ostatnio w mojej renówce 103.14 zauważyłem wyciek oleju z silnika spod jednej z tych zaślepek w bloku co na fotce zamieściłem. Czym to jest uszczelnione? Oring, silikon, na wcisk? I czy trudno wyszarpać tą zaślepkę z bloku, bo to akurat ta franca co za pompą hydrauliki jest cieknie i kiepski dostęp do niej jest.

• Przez Bartek66
      Witam drodzy forumowicze, mam pewien problem mianowicie posiadam Masseeya 3085 i zaczął mi cieknąc olej hydrauliczny z kolumny kierowniczej tzn olej wydostaje się z nad orbitrola (ale to nie on powoduje wyciek) spływa pod nim i leci potem na silnik i na dół. Problem pojawił się jakiś czas temu ale lekko się pocił. Aktualnie olej praktycznie płynie po silniku na ziemie. Nie czuć zbytnio aby wspomaganie chodziło ciężej. Jezeli ciagnik sie zagrzeje to wtedy wyciek sie zwieksza (domniemywam ze przez to ze olej robi sie rzadszy). Może ktoś z was już to kiedyś naprawial i powie jak to wygląda od góry.
      Ciągnik miał zmienioną pompę hydrauliczna na wiosnę( nowe filtry i olej w zestawie ) więc ciśnienie na orbitrola idzie takie jak trzeba. Pozdrawiam i proszę o jakieś odpowiedzi czy sam jestem w stanie to ogarnąć i czy wymaga to dużej ingerencji.
    • Przez Papina
      Czy te przyczepy dobrze zdają wam egzamin ? Jak sprawa wygląda z ramą ? siłownikami ? Nie ciekną ? Blacha czy jest dobrze zabezpieczona przed eksploatacją ? Czy ceny są dość przystępne ?
    • Przez pafeu
      Witam. W pronarze 82a z 2010 roku podczas orki na biegu polowym 3,4 oraz 5 zaczęło zgrzytać i nie można zmienić biegów na szosowe. Tylny bieg działa ale bez gazu bo inaczej zgrzyta.
    • Przez Wicher1337
      Witam mam pytanie który traktor wybrać Pronara 1025a czy 82tsa opowie mi ktoś o ich wadach i zaletach ciągnik będzie pracować na 10ha to troche mało ale który wybrać ???

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.