Zaloguj się, aby obserwować  
DominikG

pronar 82sa wyciek czy cuś

Polecane posty

DominikG    0

Witam mam pytanie , więc tak Jaka może być przyczyna wyrzucania oleju hydraulicznego przez odpowietrznik zbiornika na olej hydrauliczny. Nadmieniam , że wylączona jest pompa hydrauliczna (podnośnika) i pruje tylko pompa od wspomagania kierownicy .

KPK Kumurun Team

seweryn20    798

A wspomaganie nie szwankuje? Najczęściej tak się dzieje gdy zapowietrza się układ i robi pianę lub naleje się za dużo oleju.

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Wiadomość z agroFakt.pl

DominikG    0

Olej nie jest pomieszany . Czy moźliwe jest zaciąganie powietrza przez dławice pompy od wspomagania ( ciągnik ma zrobione ok 2000 mtg ) .

Edytowano przez DominikG

KPK Kumurun Team

seweryn20    798

Pompę wymieniałem u siebie ale temu że była zużyta.

Zaciąganie powietrza przez wałek napędowy pompy zębatej to typowa dolegliwość i często się zdarza.

Sprawdź czy układ kierowniczy się nie zapowietrza, czy nie ma piany w zbiorniku, czy czasem na ciepłym oleju nie maleje siła wspomagania.

A możesz ją rozebrać i samemu ocenić jej stan. To proste urządzenie.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

DominikG    0

Zgadzam się z tobą siła wspomagania na wolnych obrotach jest słaba.

Wiesz ile taka pompa moźe kosztować ?

A na którym kole zębatych ? Na tym od pompy wspomagania czy orbitrolu .

Edytowano przez DominikG

KPK Kumurun Team

gaga195    27

pompa wspomaagnia normalna 90zł wzmocniona/mocniejsza 130zł z tego co wiem to jest u nas do wspomagania taka jak przy władkach t25 przy hydraulice.

odkręcasz śruby wyciągasz pompe wkładasz nową zakręcasz i działa żadnej filozofi nie ma. Uważaj tylko jak okręcisz pompe to Ci olej wyleci

gaga195    27

ja kupiłem mocniejszą ze względu na to że cały czas na przodzie wisi beczka ok 600kg obciążnika i cofanie przyczepami poasfalcie i kręcenie kierą, z resztą sam wiesz. 40zł nie majątek a jest dużo lepiej

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez AgroRolnikŚląskiTeam
      Witam , drodzy koledzy i koleżanki mam problem z Pronarem 82 SA ... mianowicie ostatnio podczas wykonywania podorywki coś się zchrzaniło z silnikiem , jechałem normalnie na prawie maksymalnych obrotach i było okej aż nagle na uwrociu zdjąłem nogę z gazu i zauważyłem że silnik nie pracuję tak jak powinien i co ok. 2-5 sekund puszcza chmurę niebieskiego dymu i tak jakby na mocy stracił ponieważ podczas ruszania z dwójki drogowej na żółwiu ma problem się na pusto zebrać . Ma przepracowane 4000 mtgh i wcześniej (tak od 2400 mtgh) stopniowo coraz to bardziej zaczynał kopcić na czarno jak ruska lokomotywa bez obciążenia ( na pusto pod lekką góreczkę ) . Miał ktoś kiedyś taką przygodę ze swoim mtz`tem ?
      Dodam że na postoju na bardzo wolnych obrotach co 5 minut tak jakby na chwilę nie pracował na wszystkich garach i po chwili wydaję dźwięk jakby ciągnął 20t i szaro siwy dym 
    • Przez Wicher1337
      Witam jakie są opinie Pronara 82tsa opowie mi ktoś wady i jego zalety??
    • Przez Wicher1337
      Witam jakie są opinie Pronara 82tsa opowie mi ktoś wady i jego zalety??
    • Przez pafeu
      Witam. Posiadam pronara 82a i niedawno był robiony remont skrzyni biegów, ponieważ nie było można zmienić biegów na szosowe. A podczas wczorajszej orki pod górę kiedy ciągnik miał opór wyskakiwały nonstop co kilkanaście metrów biegi polowe. Bieg był wduszony natomiast musiałem zmienić na luz i spowrotem na bieg polowy. Na biegach szosowych jest wszystko w porządku. 
    • Przez Nikita_Bennet
      Witam.
      Pytanie w mtz 952.3 pojawił się tak jakby wyciek diesla spod świecy żarowej. Możliwe to jest? Co może być walnięte?
      na razie brudzi po prostu ale chcę to usunąć jak najszybciej. Pierwszy cylinder.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.