MateuszKukawka

Farmtrac DT7110 pytanie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Mam pytanie, mianowicie chialbym sie dowiedziec czy jest tutaj jakis rolnik majacy ten oto ciagnik jaki w temacie w Wielkopolsce okolice Obornik, Poznania albo Wagrowca poniewaz chcialbym kupic nowy ciagnik tej marki a u mnie w okolicy nikt nie ma takiej maszyny. Jestesmy juz praktycznie zdecydowani kupic go ale tych opiniach i klutniach na forum to nie wiem co mam myslec o tych ciagnikac a wiecie zdanie od rolnika jest naj bardziej wiarygodne prosilbym rowniez o wypowiadanie sie w tym temacie osob ktore maja na codzien do czynienia z tymi maszynami a nie ze ,, ja slyszalem ze moj kumpel mowil ze jego kupel slyszal“ Pozdrawiam ps. sorrki za bledy jakie mi sie zdarzyly w tekscie poniewaz pisale na tel. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damo    26

kolego ... oglądałem tego Farmtraca i a byłem u typa co ma 100 i szału NIMA facet stwierdził że mtz 82tsa lepiej radził sobie z tymi samymi maszynami ... i szczerze albo poczekaj na nową wersję.. będzie miała rewers elektrohydrauliczny nową maskę... a na obecną chwilę jestem zdecydowany na farmera.. z silnikiem iveco 112 km ale iveco ma moment obrotowy większy bo 510 NM i to już od 1300 obrotów takie jest moje zdanie ... na pewno nie polecam ci zetora proxmy 110.. po 2 latach użytkowania porażka...

Edytowano przez damo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

damo ale rocznik 2014 sa juz zmienione, maja rewers przy kierownicy i innych d*pereli wiecej. Ja nie rozumiem za co ta marka dostaje tyle nagrod skoro kazdy narzeka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Jaki rewers elktrohydrauliczny? Jaki przy kierownicy? Co wy za bajki piszecie? Pierwsze słyszę o czymś takim

 

@damo co z Proxima się dzieje? Jestem zainteresowany Proxima tylko 90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Ursusc385 Masz na oku taką proxę ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damo    26

ogólnie o Proximie.... pękł zaczep dolny i zwolnica prawa .. opie się trzeba często dokręcać.. miała już 2razy robione hamulce..wymieniany był też kompresor bo stary już rzygał olejem.... skrzynia biegi wchodzą jak w c 385... trzeba 2 razy sprzęgło wciskać bo zgrzyta jest też problem z zaworem regulacji przepływu oleju często regulując się blokuje i trzeba pod kabiną kostkę kluczem ruszyć..zęby odblokować to tak w skrócie..aktualny przebieg ~2300 motogodzin... no i jeszcze tura trzeba odpinać żeby filtr powietrza wymienić ...zaznaczę że ciągnikiem pracują głównie pracownicy...

 

odnośnie ceny farmera ... to 112 koni z turem i (tuz +wom ) na oponach w opcji(najszersze) wzmocnionym podnośniku i jeszcze parę opcji tam było dobrane....niepamiętam juz co to 220 tysi chyba wyszło... za to mają dość fajną opcję kredytu fabrycznego.. bo bez problemu w kredycie na 3 lata byśmy brali..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Co do zwolnicy i zaczepu no cóż, zawsze jak przeciążysz to coś popuści. Jak Ty to robisz, że zsynchronizowana skrzynia Ci zgrzyta?? Trzeba mieć talent do tego :blink: Co do podnosnika to w Farmtracu też mi się przyciął 4 razy, raz niestety mechanik musiał rozbierać bo nie chciał popuścić...

 

Większość awarii w Twojej proxie usprawiedliwia to :

..zaznaczę że ciągnikiem pracują głównie pracownicy...

To mówi samo za siebie.

Co do Farmera to poczytaj trochę na jego temat, zanim wpakujesz się w g*wno.

 

@Han360 Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damo    26

tył .,, to wykańcza fortschritt t 088 i beczka 10 000l oraz pola odległe 12~17 km od domu ..a co do skrzyni od małego urzędowałem 1012 i 16245 więc wiem co i jak .. a w Proximie od nowości nie czuć że zsynchronizowana....było zgłaszane serwisowi to sprzęgło wyregulowali xD wiem że farmer to pewnie nic dobrego... i tata chęcią zamienił by te wszystkie złomy na jelonki .. ale jeśli większość prac wykonują pracownicy to w tych złomach naprawy kosztują grosze w porównaniu z jelonkiem ..

Ursusc385 nie wiem do jakich prac potrzebujesz ciągnika ale lepiej dołóż i kup Forterrę 100 bo ja bym z chęcią zamienił ja... jak chcesz to ci sprzedam swoją... kupiona w listopadzie 2011 ...

Edytowano przez damo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelMU20    0

mamy 690 z turem i w miarę dobrze się sprawuje, wady według mnie to takie: kabina za delikatna, siedzenie pasazera do niczego, słaby podnośnik i zacinające się linki od podnośnika, felgi do tura powinien mieć pełne, chcieliśmy dopłacić za pełne i mimo to nie chcieli, słabo zamontowana chłodnica wody , 2 razy na gwarancji wymieniali przykrecana jest tylko u dołu, o góry nic jej nie trzyma, ale co tu dużo mówic tak cena taki traktor;) a i bierz kolego a pełnymi felgami z przodu i z tyłu, pełna to pełna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

damo jesli ten zetor fortrra jest taki dobry to dlaczego chcesz go sprzedac???????! Jesli ciagnik sie dobrze sprawuje to po co go sprzedawac po 3 latach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damo    26

moj błąd chodziło mi o to że sprzedał bym proximę a wziął forterrę ( ale już taką 130) trochę lat jej dodałeś ... bo 3 lata skończy dopiero w listopadzie...i przepracowała już więcej niż nie jeden 5 latek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rk1    5

Również stoję przed wyborem nowego ciągnika i ten farmtrac spędza mi sen z powiek ponieważ cena jest kusząca, ale jakość wykonania tego ciągnika z wielu opinii budzi duże obawy przed jego zakupem. Byłem już na niego zdecydowany, ale sam już nie wiem cena jaką mi proponuje dealer to 195 000 zł brutto prawie pełne wyposażenie ( klima, obciążniki, koła przód 420 tył 520, lampa błyskowa, radio, cbm) no i oczywiście w tej cenie tur metal-fach 1600kg udźwig, łyżka do sypkich 2m i widły 2m, amortyzacja tura. Ale sam już nie wiem czy lepiej zrezygnować z tura i później ewentualnie dokupić i wziąć new Holland t6 120 oczywiście cena 240 000 zł , ale musiałbym zrezygnować też z przyczepy bo nie starczy kasy z dofinansowania. Pomóżcie czy on jest naprawdę taki awaryjny ? Znam jednego właściciela farmtraca ogólnie nie narzeka, użytkuje go od 2006 roku i nie miał dużo awarii ( pęknięta 2 razy lina od sprzęgła ) jedna większa awaria musiał rozjechać i zrobić sprzęgło. Jego ciągnik to 80 4 WD, przebieg 3000mtg i nie wiem czy można go porównać z tym frmtrakiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Pan który ode mnie kupił 80tke posiada FT 7100 i jakoś na niego nie narzekał, z awarii to tylko wspominał, że linki pękają, a tak mówił, że chodzi dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gambler    5

W modelach z poczatku produkcji były problemy z z podnosnikiem bosha obecnie moze to dopracowali...mosiał bym pogadac z kolezanka jak to chodzi u niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rk1    5

Ten co mam brać jest z 2013r, to może już coś porawili w nim od początku produkcji tego modelu ?

Interesuje mnie czy naprawdę jego moc jest mniejsza od deklarowanej przrz producenta? ( Tak naprawdę we wszystkich ulotkach i u dealerów nie wiedzą według jakiej normy jest podana moc ciągnika ).

Czy klimatyzacja fabryczna działa słabo ?

Czy nie występują po małym okresie użytkowania jakieś przecieki?

Mam też pług 4 skibowy obrotowy kverneland eg100 o wadze ok 1500kg, szerokość od 30 do 50 i tak myślę, że będzie miał ciężko z tym pługiem i chyba najlepszym rozwiązaniem będzie odjęcie jednej skiby ? ( ciągnik z turem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NhBartek    40

Wsiądż do Farmtraca a pózniej do nh bedziesz miał odpowiedz. Pozatym wez pod uwage ze traktor na lata kupujesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rk1    5

Jeździłem obydwoma ciągnikami, nawet new hollanda tylko, że troche mniejszego bo serii t5 miałem na próbie i wiem, że te ciągniki różnią się bardzo od siebie oczywiście na korzyść new hollanda w każdym aspekcie, ale różnica w cenie jest spora bo farmtrac z turem 195 tys, a new holland t6 240tys. bez tura. Rożnica 45 tys i tur z osprzętem prawie 20 tys i do tego jeszcze bym musiał przyczepę wykreślić z wniosku bo nie styknie kasy. A jak wiadomo za gotówkę trochę cięzko uzbierać na nowy sprzęt :( Ale z drugiej strony jak już wcześniej napisałeś to sprzęt na lata. Na obecną chwilę bliżej mi do farmtarca, ale tylko ze względu na cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rk1    5

Pronar to raczej odpada w sumie to nie mam nic do niego, ale jakoś pronar, belarus czy mtz mnie nie przekonują sam nie wiem czemu. Zetora też oglądałem również fajny ciągnik i był też brany pod uwagę , ale ostatnio już tak dużo marek było rozpatrywanych, że postanowiliśmy się ograniczyć do farmtraca i new hollanada. Wiem, że to może trochę dziwne, ale do tych serwisów mam najbliżej. Jestem z pod Płocka czyli zagłębie new Hollanda, ale dealer farmtraca jest tylko 5km od Płocka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NhBartek    40

Przy wyborze marki jakośc serwisu to sprawa podstawowa. Fakt jest faktem ,ze przy farmtracu po uplywie gwarancji jezeli ma sie troche pojecia wiekszosc rzeczy można naprawic we własnym zakresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jaculek13
      Witam.Panowie czy ktoś miał problem z blokującymi się hamulcami w farmtracu 555
    • Przez mlody_772
      Witam, Poszykuje kogoś kto ma ciągnik Farmtrac 555dt z ładowaczem czołowym z okolic Sandomierz + 100 kilometrów. Chciałbym zobaczyć jak wygląda konstrukcja wsporcza i gdzie jest zamocowana.
    • Przez semyutah
      witam
      problem jest taki ze leje sie olej ze zbiornika oleju ukl. kierowniczego kiedy uzywana jest hydraulika zewnetrzna tj. tur, podnosnik a nie uklad kierowniczy. czy ktos miam podobny poblem.
       
      podrawiam
    • Przez Stanisław89
      Tak jak w tytule. Mianowicie rozważam kupno Farmtraca Hertige 6075 DT i tu nasuwa się pytanie czy warto się pchać w niego czy może jednak popularnego 675.Cena jaką mi powiedziano wyniosła nie całe 107,000 w wyposażeniu jakie mi jest potrzebne . Farmtrac miał by zastąpić Zetora 7211 , który pracuje od 89. Nie robił by jakiś ciężkich prac gdyż stoją nad nim inne. Wiem ,żę model nie zbyt popularny ale przewinął się na forum.
    • Przez krzychomen
      Witam czy wie ktoś z jaka siłą należy dokręcić głowice w farmtracu 690DT z silnikiem perkinsa 4cyl.
      Gdyż w instrukcji napisali że dokręcić głowice może tylko autoryzowana stacja obsługi (śmiech na sali xD) i nie ma podanych takich informacji.
      Czy ktoś już to robił i czy mógłby mi w jakiś sposób pomóc ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj