Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Profil usunięty

Ile byków zmieści sie w oborze o wymiarach

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam mam pomieszczenie o wym 12m na 8m ile zmieści sie byków na uwięzi jeżeli chciałbym zrobić od stron scian ganek i koryta i na środku pomieszczenie na przejazd ciągnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JARAS    5

Ja tak sądze że chyba z 14-16 sztuk jezeli długa jest na 12 metrów a szeroka na 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

o przejeździe ciągnikiem to zapomnij, za wąski budynek

4 metry ci odchodzą na stanowiska, za kazdym stanowiskiem ok 1 m czyli już masz 6 metrów, pozostaje ci 2 metry, nawet niecałe, na biede c330 się zmieści

ja wsio na uwięzi to max 16 sztuk

no chyba że zrobisz jakiś kojec dla malych jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    119

moze by sie udalo luzem i koryto po dlugosci po jednej cianie i przegroda na pol dla mniejszych i wiekszych to by ci dalo mozliwosc i ze 30 sztuk

nikt nie mowi ze korytaz paszowy ma byc w wew budynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

dokładnie można dostawić wiate do istniejącego budynku po całej długości o szerokości ok 5 metrów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ile byczków zmieści mi się do budynku gospodarczego do 25mkw

i jak to rozplanować bo chciałbym trzymać na uwięzi porobić koryta z przodu przejście i z tyłu tez do wyrzucania obornika

proszę o pomoc tylko nie piszcie że się nie opłaca tak małej ilość na więcej nie mam możliwości

to ma być zajęcie dodatkowe

Edytowano przez grzesiek21491

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

5-6 byczków na uwięzi a luzem nawet 10-12 zobacz w mojej galerii jak w oborze mam zrobione na głębokiej coś podobnego byś mógł zrobić i turem obornik

Edytowano przez mammut1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no niestety nie mam tura i dlatego chce na uwięzi możliwe że w przyszłości przerobie na wolnostanowiskowa

a ma ktoś pomysł jak to rozplanować ?jakie wymiary tego budynku zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

A ty dopiero zamierzasz wybudować ? Jak robić to coś konkretnego a nie za kilka lat znowu stawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak zamierzam stawiać

na razie nie chce nic konkretnego bo i tak za dużo tego nie będę trzymał a chce na kilka szt żeby się zmieściły w budynku gospodarczym żeby nie trzeba robić planu i pozwolenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O ile dobrze kojarze to rolnik moze chyba bez planu zbudowac 35 czy 36 m2. Moge sie mylic ale jesli dobrze pamietam to tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj