emuel

Opinie o Ursusach serii 12xx

Polecane posty

Senator    45

@milanreal1- ta 1204 ma 160KM, bo ona ma turbo :D

Ja się będę trzymał mojego zdania, czyli stanowczo za duży ciągnik na te hektary :P

Można jeszcze pokombinować ze zdjęciem turbiny i wymianą pompy wtryskowej :), ale to znowu koszta <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No tak wiem ze to 160KM tylko co U1604. I chyba trochę źle przeczytałeś moja wypowiedz. Nie pisałem że 1204 ma 100KM tylko że na taki areał 100KM to max ciągnik jaki będzie w pełni użytkowana jego moc.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAWKUB    1

Taki ciągnik stojąc raczej się nie marnuje, marnować to się mogą nowe ciągniki, co do ekonomiki to taki ciągnik jest niewiele droższy od ciapka, lepiej i szybciej wykona pracę, a więc i koszty ropy nie będą wiele wyższe.


Steyr 6140, Zetor 12045 i 10145 oraz Ursus C-360 to moja ekipa do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

@milanreal1 - twoją wypowiedź zrozumiałem bardzo dobrze, lecz uważałem że myślisz że ta 1204 ma 120KM :D

Sorka mój błąd <_<

 

I jeszcze jedno:

@PAWKUB - ja też jak kolega @milanreal1 będę twierdził że to za duży ciągnik. @Turbomatik512 pisał że miał wcześniej c385, więc zamiana na dużo większy ciągnik będzie się wiązała z wymianą maszyn na większe/bardziej wydajne. Do c385 jaki pług mógł mieć? 4x35? Do 1204 też go zaczepi, ale jak to będzie wyglądało ze strony ekonomicznej? To samo tyczy się też agregatu, jakiegoś grubera/talerzówki i wielu innych maszyn do tej pory współpracujących z 385 :)

Tak więc trzeba doliczyć jeszcze koszty wymiany parku maszynowego, bo praca maszynami z 1204 turbo, z którymi dotychczas dawała radę c385, będzie wg mnie głupotą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

1212- stary typ maski

1222- maska już ścięta

Nie jestem pewny co do tłumika, ale chyba 1212 ma w masce a 1222 obok <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To prawda mam teraz pług "akpila" 4x35 kupilem go nowego rok temu,Ursus C-385 chodzi w nim 4 polową i przy tej klasie ziemi (II) ma co robić, a jeszcze jak jest mokro to tylko mogę sobie pomażyć :P .

A w tym samym pługu ursusem 1204 mogę jechać dużo szypciej 2 szosową z powodzeniem nawet jak jest mokro!.

a ze względu na ekonomiczność na jedno wyjdzie! <_< .

Co do zdejmowania turbiny i wymiany pompy to wg. mnie bez sensu... Skoro już jest to głupota zdejmować, a pare koni więcej jeszcze nikomu nie zaszkodziło.

I zgadzam się w całości z @PAWKUB.

A co do zmiany maszyn to nie wszystko odrazu!!!. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAWKUB    1

Teraz tylko jechać i kupić. Co do parku maszynowego to można kupić za grosze zużyte maszyny i remontować jeśli tylko się chce. Mój ojciec z 10 lat temu też zrobił taką wymianę i na dzień dzisiejszy mamy odpowiednie maszyny do ciągnika i obrabiamy 50ha maszynami, które kiedyś były złomem, a w razie potrzeby możemy wymienić na lepszy sprzęt, bo jak to mówią nie od razu Rzym zbudowali.


Steyr 6140, Zetor 12045 i 10145 oraz Ursus C-360 to moja ekipa do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Najważniejsze różnice to silnik i lata produkcji, następnie maska w 1222 była już ścięta. Na położenie tłumika w tym względzie nie ma co patrzyć.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

Mam pytanię czym różni sie zestaw naprawczy ZETOR POLSKA ORGINAŁ , a ZETOR PDC ORGINAŁ

(bo kupilem 5 zestawow Zetor POLSKA(szóstego nie było to wziąłem inny) i 1 ZETOR PDC Orginał) czy to wpłynie na pracę silnika lub moc?

Edytowano przez Murphys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Napewno różnią się rodzajem stali z której są wykonane i miękkością. A na wpływ mocy i pracę silnika to raczej nie wpłynie. ( tak myślę )


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Zetor Polska to polski oddział Zetora a PDC to jest podległy magazyn Zetora Czeskiego

 

teoretycznie jakościowo to to samo


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

Posiadam 1201- w polu istny wymiatacz ;) W mojej okolicy 12X2 to dość popularne maszyny. Sprzęt mocny i zwrotny, zawsze ma naddatek mocy (a dzięki temu ma dłuższą żywotność), a trakcji brakuje tylko w błotku :) Górek w okolicy nie mam- więc tego współczynnika nie biorę pod uwagę. Ziemie 2-4 klasa.

Z pługiem zagonowym 4x45 idzie bez problemu na 2/II (żadna 9XX a nawet 10XX tego nie potrafi)

12'tka bez napędu ma to do siebie, że będzie się kopać, podnosić przednie koła do góry, a nie zdechnie ;)

 

 

Co do różnic pomiędzy 1201 a 1222 :

 

 

 

1. Silnik:

Korbowody

Tłoki (4 i3 pierścienie, chociaż to nie jest reguła)

Wał (inne mocowanie koła pasowego)

Koło pasowe (1 i 2 paski do pompy wodnej)

Pompa wodna (napęd na 1 pasek i na 2)

Pompa wtryskowa (własne smarowanie i z obiegu silnika)

Wtryskiwacze

Pompa olejowa

Filtr oleju (bączek i na wymienne wkłady)

 

2. Skrzynia pośrednia:

Główna pompa olejowa (inne mocowanie i długość przewodu)

Sprzęgło (inne tarcze)

Mikropompy

Jak ze wzmacniaczem- nie wiem :blink:

 

3.Skrzyni biegów i tylnego mostu nie rozbierałem- więc też nie wiem ;) Ale na pewno śruby łączące tylny most ze skrzynią (śruby M14 i M16)

 

4.Hydraulika:

Ilość gniazd szybkozłączy (2 i 4)

Siłowniki wspomagające (1 i2)

Wspomaganie (servomechanizm i orbitrol)

 

 

5.Detale

Blacharka

(Stary typ: kanciata maska, kratki z aluminium, lampy poza maską (tzw. uszatek) błotniki, kabina- bez uchylnych szyb bocznych, niższy dach. )

Obciążniki ( w starym typie wszystkie pod filtrem, zamiast tych z przodu ramy, przy zaczepie. W nowym, aby pod ściętą maską zmieścił się filtr powietrza, zostały ujęte 2 obciążniki spod filtra i dołożone obciążniki z przodu, koło zaczepu. )

 

1201 w stosunku do 1222 jest niedopracowaną konstrukcją.

 

Ale się rozpisałem B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam mam zamiar kupić ursusa 1204 i potrzebuję informacji na temat tego ciągnika a mianowicie jak one się sprawują tzn. czy przedni napęd dobrze w nich działa czy ma dobry udźwig podnośnika ,szybkość rekcji podnośnika czy na tym oryginalnym serwie ciężko się kręci i jaki on ma promień skrętu. O spalanie nie pytam bo wiem ile one palą :lol: ciągnik był by wykorzystywany do kosiarki rotacyjnej prasy zwijającej pług 5 skibowy i może agregat uprawowo siewny 3m

i może ktoś się orientuje czy do 18.000zł kupił bym takiego ursusa może być do poprawek. pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

heh mam takiego tylko że bez przodu gdybyś chciał dobrze wyremontować to trzeba wsadzić 10-11tyś..

wg mnie ciagniki nie do zdarcia mozna zalozyc pompe od 1614 i bedzie wiecej udźwigu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco7394    0

Witam.

Jakie wydajnosci osiagacie swoimi ursusami.

Mam na mysli ursusy serii 12**. piszcie swoje osiagi w orce talerzówce lub w innym sprzecie. podawajcie w ha/godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez YTheFreeDead
      Słuchajcie. W zimę zakupiłem Ursusa 1224 w bardzo dobrym stanie. Wszystko byłoby z nim dobrze jeśli nie ten wałek wom, który nie włącza się przy kierownicy, to znaczy, jak włączy się pod siedzeniem to kręci się, co z nim może być nie tak? Poprzedni właściciel powiedział, że wcześniej wszystko dobrze chodziło tylko, że coś w tym rozdzielaczu zamarzło( Nie wiem co mu mogło tam zamarznąć). Co według was może być popsute może ktoś to już naprawiał? Czy może być to pompa hydrauliczna? Dodam, że przyśpieszacz nie działa (z tego co wiem to zaspawany) i czasami przy postoju znacznie ciężko kręci się kierownicą w prawo ale w jeździe to nie przeszkadza. Gdy ktoś coś może wiedzieć w tej sprawie to proszę pisać.

    • Przez PatMatAgro
      Witam, mam ursusa 1224 świeżo kupiony. W czasie jazdy na 3 i 4 biegu szosowym słychać rumot tak jak by tryb coś w tym stylu. Zaobserwowałem że rumot ten jest słychać wewnątrz (tak jak by coś z prawej strony z tyłu ale może być to przenoszone więc nie wiem). W przypadku biegów polowych, wstecznym nic nie słychać, podobnie jak na 1 i 2 szosowej też nic się nie dzieje.
      Zaobserwowałem że w trakcie zjazdu z dużego wzniesienia rumot cichnie. Dodatkowo poprzedni właściciel zapewniał mnie że skrzynia była po kapitalnym remoncie. Myślałem że może to być prawa zwolnica ale było wszystko ok.     Czy jest możliwe że to luz na ataku?  Proszę pomóżcie mi!
       
      Z podziękowaniem Mati
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj