emuel

Opinie o Ursusach serii 12xx

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja szostka nigdy nie mialem problemow w polu tym bardziej z przyczepami... idzie lepiej niz forterra, jest ciezsza.... nikt co ursusa kupowac nie kaze co nie znaczy ze autor nie moze go kupic bo sie Tobie nie podoba ;) pytal o opinie uzytkownikow wiec moja jest pozytywna ;)

to ze ciagnik nie ma przedniego napedu nie oznacza ze jest zly.... oczywiscie ze z przednim napedem mozliwosci rosna ale to sa inne pieniadze a szostka to szostka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

Mi osobiście w transporcie lepiej jeździ się tym ciągnikiem niż 16-nastką. Silnik jest strasznie żywy mimo braku turbiny. Ciągnikowi tylko brakuje szybkiej skrzyni i przedniego napędu ale na wmiare twardej nawierzchni to uciąg ma bardzo dobry. Osobiście to ci go polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nie. Bo za założenie napedu bedzie kosztowało z  20 tyś. Lepiej sprzedać i kupić  z napedem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maru36    0

Ja tak trochę z innej beczki. Już taki ciągnik mam (1222) i chciałbym agregat uprawowy do niego kupić. Jaka szerokość byłaby najbardziej odpowiednia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kar0711    1

Jak masz lekkie ziemie to może i tak ale to zarzynanie ciągnika.

A nie topił się????

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dbest    0

Ja mam URSUSA 1204 (BEZ TURBa),założyłem mu tylne koła szerokie od Bizona + pełne ibciazebue na te koła pwiem tak mało spala a robi wiecej niz, 1614 ,ma niesamowity uciag mam ziemie KL3 i mocna glina z pługiem 5x40 idzie dobrze i w miare ekonimicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a co powiecie o ciagniku ursus 1224 z exportu 83 rok ? slyszale mze z exportu dobre ciagniki byly niech sie ktos wypowie warto taki kupowac czy lepiej zachodzni jakis kupic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siema wszystkim, mam pytanie apropo szóstki, wybieram ciągnik do cięższych prac i mam na oku zts 12245 albo 16245 i U 1224 albo 1614, pytanie do użytkowników co lepsze, wiem że komfort lepszy w zts, ale jak to jest z częściami czy do nich pasują od ursusa. najważniejsza sprawa brać 6T czy bez turba, nigdy nie miałem do czynienia z turbem w traktorze, jak to jest czy ona ciągnie od samego dołu, czy trzeba mieć np te 1500obr i dopiero zaczyna rwać do przodu. Nwm czy to dobry temat ale próbować trzeba, ile łyknie taki ciągnik z pługiem 4x40 zagonowy na średnich ziemiach (lubie mieć zapas pod butem hahahaha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIAPEK1981    8

Witam, pług 4x40 (overum) to ja ursusem 912 ciągłem (silnik do remontu) na ziemiach klasy 3 - 6 i ciągnik nie miał ciężko. Więc szóstka bez turba zupełnie wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    425

Witam interesują mnie opinie na temat ursusa 1224 naprawde one sa takie zle ? wiadomo konfort troche gorszy jak w zachodnich spalanie tez wieksze ale silnik wytrzymalosciowo pewnie podobny tanie koszty eksplatcji w prownaniu do zachodnich prosilbym o opinie osob ktore maja te ursusy jak bylby takie fatalne to juz by sie chyba rosypaly warto kupic taki model do 30 tys ? pozdrawiam :) jakie sa plusy i minusy traktora :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

A kto powiedział że są złe ?? w porównaniu z czym złe ?? w porównaniu do czego palą dużo?? To wszystko bełkot z tego forum, ludzi którzy nigdy nie mieli takich maszyn. Owszem nie jest to maszyna porównywalna do ciągników zachodnich z tych samych  lat produkcji pod względem komfortu jednak dla małego gospodarstwa to dobry wybór ze względu na niskie, znikome koszta eksploatacji. Porównując tego ursusa z obecnie proponowanymi maszynami podobnej mocy a nawet o wiele mniejszej to ten spala znikome ilości paliwa.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

słaby wzmacniacz momentu i mało przełożeń to chyba 2 największe minusy i w krajowych brak lub zadkosc szybka skrzynia a tak to traktor jak traktor jak starszy rocznik to jeszcze serwomechanizm był awaryjny nowsze na orbitrol u


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Złe nie są ale mają kilka wad jak koledzy wyżej napisali wzmacniacz z którego nie da się normalnie korzystać, mało biegów sprawia że moc z silnika znika gdzieś po drodze i na kołach jest jej znacznie mniej. Znam przykład gdzie Ursusa 1614 w polu 2 razy obskakuje jasiek 25 koni słabszy. Jednak są proste w budowie, i nie trzeba być inżynierem wyższej szkoły pierdolencji żeby coś naprawić. Komfort wiadomo, do zachodu się nie umywa ale kabina jest szczelna, a jak mamy tapicerkę na dachu i błotnikach to w środku można spokojnie słuchać radia czy rozmawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    425

Własnie ciekawi mnie jak to jest z ich uciągiem mają one dobrą moc dobrze ciągna jak to jest ? i jak z tym spalaniem trochę wiecej spala od zachodnich ? tanie koszty eksplatacji i wiekszosc napraw zrobi sie samemu konfort konfortem mi wystarczy tylko radio w traktorze warto dać tak do 30 tyś za starszy model 12 stki ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

warto. A jak chodzi o spalanie to chyba tylko fendty i renówki z motorami mwm palą mniej od takiej 12, a reszta to wszystko wpierdalacze


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    425

Ktoś mi powie jak to jest sie z tym psuciem tych 12-stek ? u mnie gosciu w okolicy kupil eksportowa nowsza 12stke to tyle kasy w nia wlozyl ze szok wiecej stoi niz robi czesto sie one psuja ? i co sie w nich sypie czy te starsze wersje mniej awaryjne na co zwracac uwage przy zakupie pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal8011    51

Najtrwalsze były te pierwsze wersje lata 70 i początek 80. Przy normalnie eksploatowanym ciągniku nie ma prawa się nic popsuć. Najlepiej to kupić jakiegoś starego zetora lub ursusa po taniosci i go wyremontować samemu bo tam jest wszystko prościutkie i części tanie. I ma się pewny ciągnik na lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffsoon    0

Jak widać brakuje jej przedniego napędu.... : 

no właśnie...kombajn miał przedni i dał radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez YTheFreeDead
      Słuchajcie. W zimę zakupiłem Ursusa 1224 w bardzo dobrym stanie. Wszystko byłoby z nim dobrze jeśli nie ten wałek wom, który nie włącza się przy kierownicy, to znaczy, jak włączy się pod siedzeniem to kręci się, co z nim może być nie tak? Poprzedni właściciel powiedział, że wcześniej wszystko dobrze chodziło tylko, że coś w tym rozdzielaczu zamarzło( Nie wiem co mu mogło tam zamarznąć). Co według was może być popsute może ktoś to już naprawiał? Czy może być to pompa hydrauliczna? Dodam, że przyśpieszacz nie działa (z tego co wiem to zaspawany) i czasami przy postoju znacznie ciężko kręci się kierownicą w prawo ale w jeździe to nie przeszkadza. Gdy ktoś coś może wiedzieć w tej sprawie to proszę pisać.

    • Przez PatMatAgro
      Witam, mam ursusa 1224 świeżo kupiony. W czasie jazdy na 3 i 4 biegu szosowym słychać rumot tak jak by tryb coś w tym stylu. Zaobserwowałem że rumot ten jest słychać wewnątrz (tak jak by coś z prawej strony z tyłu ale może być to przenoszone więc nie wiem). W przypadku biegów polowych, wstecznym nic nie słychać, podobnie jak na 1 i 2 szosowej też nic się nie dzieje.
      Zaobserwowałem że w trakcie zjazdu z dużego wzniesienia rumot cichnie. Dodatkowo poprzedni właściciel zapewniał mnie że skrzynia była po kapitalnym remoncie. Myślałem że może to być prawa zwolnica ale było wszystko ok.     Czy jest możliwe że to luz na ataku?  Proszę pomóżcie mi!
       
      Z podziękowaniem Mati
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj