emuel

Opinie o Ursusach serii 12xx

Polecane posty

co sadzicie o tym ciągniku, jest w anglii właściciel mówi że wyśle go do polski na swój koszt przez firmę transportową tylko trzeba wpłacić pieniądze na podane konto, czy to może być prawda , czy warto koledzy zaryzykować? http://otomoto.pl/20...x4-A228729.html

 

Każdy temat zamierzasz zaśmiecać tym pytaniem?

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak bedzie już w Polsce to bierz. Żadnych pieniędzy z góry. 99% oszust


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

co sadzicie o tym ciągniku, jest w anglii właściciel mówi że wyśle go do polski na swój koszt przez firmę transportową tylko trzeba wpłacić pieniądze na podane konto, czy to może być prawda , czy warto koledzy zaryzykować? http://otomoto.pl/20...x4-A228729.html

Nawet sie niewaz!! 99procent oszustow niech przywiezie to mu zaplacisz jescze za transport skoro tylko tyle kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie pracuje zagranicą i przyznam, wydaje mi sie, że to oszust. Tutaj nie ma aż tak dużej rozbierzności w cenach maszyn naprawde uważaj i nie wpłacaj pieniędzy dopóki nie będzie ciagnika no chyba, że masz ich za duzo.

Edytowano przez MajsterPopsuj88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To jest temat o Ursusie 1234 i piszcie na temat, bo zaraz będą ostrzeżenia !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzejckob    0

Panowie, jak ze spalaniem w 1234? Jaką ma moc WOM? Nadaje się pod dużą prasę z nożami (NH BR 560A Combi, 12 noży)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atrakcyjnyK    0

Mam pytanie ktory ciagnik jest lepszy pod kazdym względem czy ogólnie miedzy ursusem 1224 a 1234. Który ciagnik z nich bys wybral a moze jednak ursus 914.

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

Napisz do czego potrzebujesz ten ciagnik, na jaki areal. Kazdy z wymienionych ma wady jak i zalety.


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ociec82    1

głównie miałby być do ciężkich prac polowych (orka,siew uprawowo siewnym,głęboszowanie,gruberowanie) ale także miałby pracować w tansporcie z zestawem przyczep 2xHL 8011 a areał to 40 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
...orka,siew uprawowo siewnym,głęboszowanie,gruberowanie...

w tych pracach masz praktycznie tylko podnośnik a podnośnik rewelacyjny ponoć nie jest (ja mam Z10145 i mi podnośnik wystarcza do tego co czepiam), przynajmniej tak piszą.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miszka123    6

Cześć jestem nowy na forum i mam takie pytanko do was czy dobry wybór zrobiłem że kupiłem Ursusa 1224 rok 1996 maska ta nowsza ścięta wersja exportowa ? i możecie doradzić jaki sprzęt kupić do niego agregat , pługi z góry dziękuje za odpowiedź :)

Edytowano przez Miszka123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

Witam!Pług 4 wywrot ,bedzie sobie radził ;) Agregat 3 m uprawowo-siewny

Zalezy ile dałes za niego ale ja uwazam ze to dobry wybór, ta 6teczka to jest cos ;) JA mam u914 i nie załuje tego ciągnika zawsze pedał w tapicere :P i nigdy nie odmówił posłuszensta B)

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonek132    0

Jak na rocznik 96 to bardzo tanio. Normalnie to powinien kosztować ok 52-5 tysiące a tu niespodzianka :) ale niech Ci dobrze służy ;)

jeśli chodzi o sprzęt do niego no to dobieraj z rozsądkiem, tak jak koledzy wyżej pisali. A Twoje gospodarstwo w czym się specjalizuje? uprawa czy jakaś hodowla?

Edytowano przez Jonek132

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonek132    0

aha, no to do Ursusa 1224 może być rozrzutnik 8 tonowy, wóz asenizacyjny ok 1012 tyl litrów. jeśli masz dużo pola no to agregat uprawowo- siewny 3m, rozsiewacz nawozu ok 1500-2500 litrów, przyczepy 8 bądź 10 tonowe, pług zależnie od zwięzłości gleby i oporu jednostkowego, albo zagonowy 5x35-5x40 bądź obrotowy 4x40 albo 4x45, a agregat od 4 do 4,6 żeby nie miał za ciężko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbitoja    4

Mój Ursus 1224 Turbo chodzi z 8-metrowym czeskim agregatem uprawowym ;) Pługiem 3+1 ob unia xl itd. Cena naprawde jaką za niego dałeś to bardzo okazyjna musiała być ;) Te ursusy są bardzo silne i wytrzymałe, w miarę ekonomiczny z moim pługiem spala mi 12-16l to zależy na którym polu robie, ale moje gleby to 3a,b i 4a,b myśle ze bardzo dobrym wybór. Prace mojego ursusa możecie zobaczyć tutaj na YT:

Najgorszym minusem jest głośność dB w kabinie, chciałem jakoś to wyciszyć ale Ursus to Ursus do niego idzie się przyzwyczaić :D

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja posiadam ursusa 1224.Mam do go 2011 roku i praktycznie nic przy nim nie robiłem tylko leje i jeżdże.Jest bardzo mało awaryjny, wytrzymały moim zdaniem mało pali od 14l do 18l max na ha orki przy cięzkich ziemiach.Jedynie mógł by być lepszy komfort w kabinie.Ogólnie bardzo dobra maszyna polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus15    0

my mamy u 1224 2005 r z nową budą i jak na razie żadnych awari poza kapciem i zbitym lusterkiem ale to nie awaria :wub: tylko skrzynia mogła by mieć więcej przełożeń i byż zchronizowana żeby tak nie zgrzytała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez YTheFreeDead
      Słuchajcie. W zimę zakupiłem Ursusa 1224 w bardzo dobrym stanie. Wszystko byłoby z nim dobrze jeśli nie ten wałek wom, który nie włącza się przy kierownicy, to znaczy, jak włączy się pod siedzeniem to kręci się, co z nim może być nie tak? Poprzedni właściciel powiedział, że wcześniej wszystko dobrze chodziło tylko, że coś w tym rozdzielaczu zamarzło( Nie wiem co mu mogło tam zamarznąć). Co według was może być popsute może ktoś to już naprawiał? Czy może być to pompa hydrauliczna? Dodam, że przyśpieszacz nie działa (z tego co wiem to zaspawany) i czasami przy postoju znacznie ciężko kręci się kierownicą w prawo ale w jeździe to nie przeszkadza. Gdy ktoś coś może wiedzieć w tej sprawie to proszę pisać.

    • Przez PatMatAgro
      Witam, mam ursusa 1224 świeżo kupiony. W czasie jazdy na 3 i 4 biegu szosowym słychać rumot tak jak by tryb coś w tym stylu. Zaobserwowałem że rumot ten jest słychać wewnątrz (tak jak by coś z prawej strony z tyłu ale może być to przenoszone więc nie wiem). W przypadku biegów polowych, wstecznym nic nie słychać, podobnie jak na 1 i 2 szosowej też nic się nie dzieje.
      Zaobserwowałem że w trakcie zjazdu z dużego wzniesienia rumot cichnie. Dodatkowo poprzedni właściciel zapewniał mnie że skrzynia była po kapitalnym remoncie. Myślałem że może to być prawa zwolnica ale było wszystko ok.     Czy jest możliwe że to luz na ataku?  Proszę pomóżcie mi!
       
      Z podziękowaniem Mati
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj