Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Balzak

Czy cena mleka bedzie niższa niż obecnie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
MLEKA

Balzak    2

Dużo sie słyszy ze cena mleka ma gwałtownie spaść, czy dojdzie do tego???? i co o tym sadzicie???

A może u kogoś w mleczarni juz spadał???? Reasumując jak będzie najbliższa Perspektywa Polskiego Mleka

piszcie co wiecie związanego z tym tematem.

tommy66692    10

Skoro spadnie cena mleka i swinie będą po takiej cenie jak są to w tym kraju nic się nie będzie opłacać.

timasz    52

na zebraniu w mleczarni mowili ze cena pewnie spadnie ale kiedy i o ile to juz nie wiadomo

Wiadomość z agroFakt.pl

wsk125ccm    11

Kiedy i ile spadnie to tylko zależy od mleczarni, ponieważ był zbyt na mleko po wyższej cenie pod koniec 2007 roku. Jeżeli mleczarnia miała duże zapasy i dużo sprzedała to prędko nie zejdzie z ceny, a jeśli mało to obniżki już sie pojawiły lub pojawią... :rolleyes:

Ferdek07    62

Przy tej cenie nawozów, energii i paliw te podwyżki co były niewiele znaczyły, ale jeszcze kilka groszy cena nie wzrosła oczywiście wszyscy krzyczą że kilka lat eldorado będzie, a ja boje się tylko że jak to w Polsce bywa te kwoty mleczne podziałają w drugą strone nie stablilizacji ceny a stopniowemu zbijaniu. Cóż rok byl taki że wszędzie spadła wydajność i wielu znajomych ma problem żeby 70% kwoty wogóle wykożystać więc mleczarnie podnosiły ceny a my narobiliśmy sobie nadzieji że już tak zostanie :rolleyes:

elwis2    11

U nas już za grudzień obniżyli,a cena i tak niebyła za wysoka tylko 1,22 za listopad a za grudzień 10 gr. w dół :rolleyes: .

Adik_ziel    3

My mieliśmy właśnie podwyrzki świąteczne wychodziło nam 1.25zł a jak obniąrz to może być kiepsko ;/

LukaszZduny    0

u mnie wlasnie w grudniu z dodatkami wyszlo 1,50 a tak to srednio 1,35. prognozuja ze jak zniosa kwoty mleko bedzie po 60 gr

buchaj    0

U mnie w dalszym ciągu jest po 1,5zł/l. Ale podobno od przyszłego roku kwotowego ma spaśc do 1,4zł/litr.

Podejrzewam, że jesli cena mleka spadnie gwałtownie to może powtórzyć sie sytuacja z Wielkiej Brytanii :rolleyes:

wojtus    1

Mleczarnia Inowrocław w zeszłym roku pod koniec podniosła cene na 3 miesiace o ok. 15 groszy i mi wychodziło ok.1,40 za litr na dzień dzisiejszy. Zapowiadają, że spowrotem zabiora tą w zasadzie dopłate te 15 gr.!!! Dla mnie to jest rozbój w biały dzień. Nie wspomne o tym że wszystko idzie w góre.

Ech mi to czasem rece opadają. :rolleyes:

kat    7

U nas jeszcze cena mleka nie spadła. Ale spodziewamy się że w marcu, kwietniu cena poleci w duł. Ale o ile?? Jeśli hurtowe ceny sera spadły o prawie 50%...... Szkoda gadać....

Adik_ziel    3

U nas jak na razie nie obniżono ale nawet jak obniża to i tak będzie lepiej niż na początku miałem 95gr ;/

Ferdek07    62

Zajrzałem dziś do faktury mam po 1,37 zł i taką cene mam na fakturze, a osobno jest podany dodatke coś niecałe 10gr za tymczasową zwyżke cen na eksportowane produkty czy coś takiego, mam nadzieje że te zapowiadane obniżki to będą tylko zabrane te dodatki a cena podstawowa nie spadnie

andrzej2110    529

u mnie jeszcze sie trzyma ale czy spadnie to nie wiem. Mleko idzie na proszek. to ze na wiosnę cena spada to żadna nowość.

elwis2    11

Gość z KOŁA z którym rozmawiałem w sprawie przejścia do nich to o żadnych obniżkach narazie niema mowy,a nie to co w Górze już to zrobili.

timasz    52

oj panowie musze ostudzic wasz entuzjazm bo obnizki sa juz pewne tylko nie wiadmo w jakiej wysokosci jesli bylo by to tylko 5% to powinnismy skakac z radosci spojzcie sobie na ceny produktow mleczarskich takich jak ser mleko w proszku maslo wszystko spada jedyna nasza nadzieja jest umocnienie sie euro co spowodowalo by zwiekszenie zyskow z eksportu

MarcinC360    6

Niedawno zapowiadali obniżkę tylko o 5% a w czoraj słyszałem,że cena ma spaść aż o 1/3 !!A spada bo ceny produktów mlecznych na całym świecie spadają i to sporo a co za tym idzie mleczarnie muszą mniej płacić za surowiecwięc i u nas. czyli jak jest 1,20 to będzie 80gr.I weź tu inwestuj,wchodz w ten biznes mleczny i kiedy się zwrócą koszty??Jeszcze trochę to mleko będzie za bezcen,jak świnie a do niedawna było i narazie jest najlepiej opłacalną gałęzią produkcji rolnej... ;)

zimny90    1

U mnie jak narazie obnizki nie widać ale podobno ma spaść o około 10gr ale i tak bedzie dobrze bo teraz mam 1.75pln

kat    7

No i obniżka przyszła. Grajewo obniżyło ceny. Przy takich samych parametrach wyszło nam 20gr/l mniej niż miesiąc wcześniej.

rob334    3

U mnie mleczarnia w Piotrkowie Kujawskim LACPOL obnizyli juz w drugiej połowie stycznia o 0,10zł. W pierwszej połowie mi wyszło po 1,38zł a już w drugiej połowie po 1,27zł. Łobuzy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zetor7745    3

U nas jeszcze nie obnizyli, tylko wzieli premie ktora dali na okres swiąteczny (19 gr), i mowili ze narazie mleko nie spadnie .... :D

zimny90    1

Grajewo obnizyło ale cena i tak nie jest zła.....1,40-150 to i tak dobrze.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez dawid141413
      Witam, potrzebuje bariere tylna na hale udojowa delaval rybia osc 30. Prosilbym o pomoc w znalezieniu kogos kto moze posiadac takie cos. Konkretnie chodzi o takie cos jak na zdjęciu 

• Przez adeq15
      witam ma do was pytanie mam znajomego który chce miec obore pod oczena co musi zrobic a by to uzyskac ja slyszakem ze musi kupic jaluwki zacielone i musie miec ih conajmniej cztery na doplaty a 20 zeby miec obore pod oczena czy to prawda??
    • Przez Ferdek07
      W temcie "ceny mlekaw klasie extra" poruszane są watki z sytuacją na rynku mleka na rynkach światowych i perpektywach dlatego uważam ze potrzebny jest nowy temat, a temat o cenach niech będzie tylko o cenach.
      Więc jak mamy rozumieć sytuację obecną na rynku mleka, zapotzebowanie na surowiec na świecie jest, nowe rynki w chinach i indiach więc dlaczego tak drastyczny spadek cen mleka w proszku i sera na światowych giełdach?\
      osobną sprawą jest zmowa cenowa hipermarketów i największym problemem mocna złotówka ktra raczej nie osłabnie za bardzo aż wstąpimy do strefy euro więc najbliższych kilka lat to walka o byt dla mleczarzy, więc czy jest sens dalej produkować mleko?
    • Przez Ursusc36099
      Witam chcę was zapytać o opinie która mleczarnia jest lepsza Mlekpol czy OSM Piątnica.
      Względem cen skupu surowca i jakością produktów.
    • Przez vygi
      - poprawi wydajność mleczną
      - poprawi zawartość tłuszczu
      - poprawi płodność córek