mateuszsoja1

Gówny ciągnik w gospodarstwie

Polecane posty

mateuszsoja1    52

WITAM!!

 

Chciałbym kupić traktor który będzie głównym ciągnikiem w moim gospodarstwie zastanawiam się nad ZETOREM Forterrą 135 16v,NEW HOLLANDEM T6.175,URSUSEM 15014 a możę Farmer o podobnej mocy który wybrać

Edytowano przez mateuszsoja1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciekn1210    2

Jak ma to być główny ciągnik to bierz 6 cylindrów najlepiej z tych wszystkich prezentuje się new holland jest ich duzo możesz popytać opini co do ursusów to powodzeniem cieszą się mniejsze ciagniki. Zetor jak to zetor dobry ale za wszystko trzeba doplacać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad004    7

ja bym brał zetora w razie wpadki tanie części o nowych ursusach nie wiem a do NH nie mam przekonania


Valtra-Power Partner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco82    0

gdzie mieszkasz tj województwo są dilerzy którzy mają zetora demo na próbę popytaj unas w firmie jest taki hsx 140 dajemy na testy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciekn1210    2

ja na twoim miejscu kupił bym john deere 6150R

 

Jak kogos stać żeby kupić jd za 300 ty to niech kupuje, ale tutaj mamy podane ciągniki z niższej półki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Ja wybrałem NH, mam 12 letniego NH I 5 letnią Proximę. Niby z Proximą nie było większych problemów ale i tak nie ma porównania. Co prawda my nie braliśmy forterry pod uwagę bo to 4 cylindry, ale i tak nie kupiliśmy Zetora. 6 cylindrów da ci większe możliwości. My jak na razie jesteśmy zadowoleni z T6.155, chociaż jak wiadomo koszta eksplatacji są większe. Takie jest moje zdanie, wiem, że wiele osób jest zadowolonych ze swoich Zetorów ;-). Jak masz jakieś pytania to chętnie odpowiem.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco82    0

wolałbym zetora zamiast ursusa dużo ludzi chwali nowego hsx przedewszystkim mało elektroniki tak jak wyżej jd to nie ta półka i nie ta cena co zetor czy farmtrak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciekn1210    2

NH i ma jednak 6 garów i to jest przewaga nad zetorem

 

Ale czemu podałeś zetora 135 km a NH 175 przecież to prawie 40 km rożnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszsoja1    52

NH i ma jednak 6 garów i to jest przewaga nad zetorem

 

Ale czemu podałeś zetora 135 km a NH 175 przecież to prawie 40 km rożnicy

to są tylko numery nh a tak wo gule to ten nh ma 141 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Pierwszą rzeczą jaką trzeba zrobić przed rozpoczęciem poszukiwań ciągnika jest określenie jego parametrów, czyli mocy, względnych wymiarów, ilości elektroniki, itd. oraz cech, np. duża zwrotność, duża masa, mocny podnośnik, itd.

Zetory są popularne, ale 4cyl. silnik jest minusem przy ciężkich pracach.

Ursus będzie miał dużo biegów i 6cyl. silnik, ale pewnie nie będzie super zwrotny. Raczej do cięższych prac.

NH to sprawdzone w Polsce ciągniki. Jest to wyższa półka niż pozostałe. Znajomy, który pracuje w serwisie mówił, że NH to jednak inna liga niż Zetor. Wyższa jakość, ale i wyższe koszty.

Największy Farmer ma 112KM, a Farmtrac 110KM. Oba mają 4cyl. silniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Gówny ciągnik" :D :D :D

 

Rozumiem, że jego zadaniem będzie praca z obornikiem ;)


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszsoja1    52

"Gówny ciągnik" :D :D :D

 

Rozumiem, że jego zadaniem będzie praca z obornikiem ;)

TAK I NIE TYLKO

PRZEPRASZAM ZA BŁĄD

 

WIECIE JAK CENOWO CHODZI NH

Edytowano przez mateuszsoja1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

zależy bo z turbo ma 170 km

Nie z turbo, a z EPM ;)

Tak w ogóle to wg jakiej normy jest podawana moc Zetora?


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszsoja1    52

Nie z turbo, a z EPM ;)

Tak w ogóle to wg jakiej normy jest podawana moc Zetora?

podany zetor ma 137 km

 

Nie z turbo, a z EPM ;)

Tak w ogóle to wg jakiej normy jest podawana moc Zetora?

podany zetor ma 137 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

To wiem ale wg jakiej normy


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszsoja1    52

gdzie mieszkasz tj województwo są dilerzy którzy mają zetora demo na próbę popytaj unas w firmie jest taki hsx 140 dajemy na testy

mieszkam w świętokrzyskim koło pacanowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwymirek    2

ja mam ten sam problem zetor HSX 140 czy NH T6 165/160 mały mętlik w głowie wiadomo że jakość wykonania to raczej plusy NH ale cenowo i serwisowo też droższy a HSX tańszy w utrzymaniu i zakupie oraz oszczędniejszy podobno w paliwie..... bo wagowo podobne.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Nie wiem jak ten nowy zetor, ale te nowe 4-ro cylindrowe silniki FPT w CNH są najoszczędniejsze w porównaniu z JD, Claas, Deutz, Fendt, Valtra. Przynajmniej tak wynika z testu w dodatku do TopAgrar Polska. Śmiem twierdzić, że jest też tak z 6-cio cylindrowymi jednostkami, na podstawie własnych doświadczeń.

Znajomy chciał kupić 130 HSX w zastępstwie za zwykłą forterrę 11441 ( brakuje mu rewersu) jako ciągnik pomocniczy, ale po jeździe testowej stwierdził, że praca skrzyni i jakość jest kiepska, więc poczeka i kupi coś z t6 za jakiś czas ;-). Ale sam niestety nie miałem stycznościI, po ciągłych drobnych usterkach z Proximą ( jak można zrobić rewers mechaniczny na jednej lince w pancerzu, która na działać na rozciąganie i ściskanie?!) raczej nigdy nie kupimy Zetora.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj