Skocz do zawartości
mateuszsoja1

Gówny ciągnik w gospodarstwie

Polecane posty

mateuszsoja1    49

WITAM!!

Chciałbym kupić traktor który będzie głównym ciągnikiem w moim gospodarstwie zastanawiam się nad ZETOREM Forterrą 135 16v,NEW HOLLANDEM T6.175,URSUSEM 15014 a możę Farmer o podobnej mocy który wybrać

Edytowano przez mateuszsoja1

Wiadomość z agroFakt.pl

maciekn1210    1

Jak ma to być główny ciągnik to bierz 6 cylindrów najlepiej z tych wszystkich prezentuje się new holland jest ich duzo możesz popytać opini co do ursusów to powodzeniem cieszą się mniejsze ciagniki. Zetor jak to zetor dobry ale za wszystko trzeba doplacać

konrad004    7

ja bym brał zetora w razie wpadki tanie części o nowych ursusach nie wiem a do NH nie mam przekonania

jaco82    0

gdzie mieszkasz tj województwo są dilerzy którzy mają zetora demo na próbę popytaj unas w firmie jest taki hsx 140 dajemy na testy

maciekn1210    1

ja na twoim miejscu kupił bym john deere 6150R

Jak kogos stać żeby kupić jd za 300 ty to niech kupuje, ale tutaj mamy podane ciągniki z niższej półki

Raczo    19

Ja wybrałem NH, mam 12 letniego NH I 5 letnią Proximę. Niby z Proximą nie było większych problemów ale i tak nie ma porównania. Co prawda my nie braliśmy forterry pod uwagę bo to 4 cylindry, ale i tak nie kupiliśmy Zetora. 6 cylindrów da ci większe możliwości. My jak na razie jesteśmy zadowoleni z T6.155, chociaż jak wiadomo koszta eksplatacji są większe. Takie jest moje zdanie, wiem, że wiele osób jest zadowolonych ze swoich Zetorów ;-). Jak masz jakieś pytania to chętnie odpowiem.

jaco82    0

wolałbym zetora zamiast ursusa dużo ludzi chwali nowego hsx przedewszystkim mało elektroniki tak jak wyżej jd to nie ta półka i nie ta cena co zetor czy farmtrak

maciekn1210    1

NH i ma jednak 6 garów i to jest przewaga nad zetorem

Ale czemu podałeś zetora 135 km a NH 175 przecież to prawie 40 km rożnicy

mateuszsoja1    49

NH i ma jednak 6 garów i to jest przewaga nad zetorem

Ale czemu podałeś zetora 135 km a NH 175 przecież to prawie 40 km rożnicy

to są tylko numery nh a tak wo gule to ten nh ma 141 km

XMK13    365

Pierwszą rzeczą jaką trzeba zrobić przed rozpoczęciem poszukiwań ciągnika jest określenie jego parametrów, czyli mocy, względnych wymiarów, ilości elektroniki, itd. oraz cech, np. duża zwrotność, duża masa, mocny podnośnik, itd.

Zetory są popularne, ale 4cyl. silnik jest minusem przy ciężkich pracach.

Ursus będzie miał dużo biegów i 6cyl. silnik, ale pewnie nie będzie super zwrotny. Raczej do cięższych prac.

NH to sprawdzone w Polsce ciągniki. Jest to wyższa półka niż pozostałe. Znajomy, który pracuje w serwisie mówił, że NH to jednak inna liga niż Zetor. Wyższa jakość, ale i wyższe koszty.

Największy Farmer ma 112KM, a Farmtrac 110KM. Oba mają 4cyl. silniki.

mateuszsoja1    49

"Gówny ciągnik" :D :D :D

Rozumiem, że jego zadaniem będzie praca z obornikiem ;)

TAK I NIE TYLKO

PRZEPRASZAM ZA BŁĄD

WIECIE JAK CENOWO CHODZI NH

Edytowano przez mateuszsoja1

Raczo    19

zależy bo z turbo ma 170 km

Nie z turbo, a z EPM ;)

Tak w ogóle to wg jakiej normy jest podawana moc Zetora?

mateuszsoja1    49

Nie z turbo, a z EPM ;)

podany zetor ma 137 km

Nie z turbo, a z EPM ;)

podany zetor ma 137 km

mateuszsoja1    49

gdzie mieszkasz tj województwo są dilerzy którzy mają zetora demo na próbę popytaj unas w firmie jest taki hsx 140 dajemy na testy

mieszkam w świętokrzyskim koło pacanowa

siwymirek    1

ja mam ten sam problem zetor HSX 140 czy NH T6 165/160 mały mętlik w głowie wiadomo że jakość wykonania to raczej plusy NH ale cenowo i serwisowo też droższy a HSX tańszy w utrzymaniu i zakupie oraz oszczędniejszy podobno w paliwie..... bo wagowo podobne.....

Raczo    19

Nie wiem jak ten nowy zetor, ale te nowe 4-ro cylindrowe silniki FPT w CNH są najoszczędniejsze w porównaniu z JD, Claas, Deutz, Fendt, Valtra. Przynajmniej tak wynika z testu w dodatku do TopAgrar Polska. Śmiem twierdzić, że jest też tak z 6-cio cylindrowymi jednostkami, na podstawie własnych doświadczeń.

Znajomy chciał kupić 130 HSX w zastępstwie za zwykłą forterrę 11441 ( brakuje mu rewersu) jako ciągnik pomocniczy, ale po jeździe testowej stwierdził, że praca skrzyni i jakość jest kiepska, więc poczeka i kupi coś z t6 za jakiś czas ;-). Ale sam niestety nie miałem stycznościI, po ciągłych drobnych usterkach z Proximą ( jak można zrobić rewers mechaniczny na jednej lince w pancerzu, która na działać na rozciąganie i ściskanie?!) raczej nigdy nie kupimy Zetora.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez 7613farmer
      Witam wszystkich forumowiczow prosze o porade, otoz posiadam od nowosci ciagnik Zetor Proxima 8441 w ktorym problemem jest stale przeciekajaca nagrzewnica.
      Pierwsza oryginalna jak dotad wytrzymała najdłuzej - 4lata. Kupiłem druga,polska- nie chinska,ktora wytrzymala jakies pol roku. Jeszcze na gwarancji ja oddalem i po długim okresie oczekiwania wkoncu wymienili mi na nowa,ktora zamontowalem i działala jakiś miesiac az tu wczoraj wsiadam a tu woda leje mi sie po głowie. Pomozcie co moze byc powodem,czy wszystkie nagrzewnice sa wadliwe, czy to jakas wada konstrukcyjna traktora? Jak narazie wybieram sie zareklamowac ta trzecia -tez jeszcze jest na gwarancji. I co - macie jakis pomysł?
    • Przez newholland28
      witam mam problem ze sprzęgłem w ursusie 5714 czesto ździera sie tarcza 1 stopnia ciągnik posiada tura słyszałem o tarczach porcelanowych czy warto w nią inwestować i co przy tym jeszcze  warto wymienic  zeby w miarę długo pochodziło 
      proszę o dobre rady z góry dziękuje
    • Przez drogerhas
      Witam mam wielki dylemat na temat wyboru ciągnika. Posiadam gospodarstwo o pow. 15ha i zajmuję się hodowlą bydła mlecznego i w tej chwili mam 3 ciągniki: Ursus c-330, Ursus c-360 i Ursus c-385, który złożony z Ursusa i Zetora trochę tego i trochę tego taki już po prostu kupiłem. I właśnie z tym c-385 mam problem, posiada on przedni napęd, elektryka sprawna, 87km, 2 wyjścia hydrauliczne i  reszta standardowo, nie jest on w najgorszym stanie z zewnątrz bo pomalowany i w kabinie nie jest najgorzej. I właśnie chcę się jego pozbyć, bo kupiłem go od handlarza i to był mój bardzo wielki błąd. Handlarz zrobił go tak aby tylko go sprzedać: pomalował bez podkładu, silnik w nie najlepszym stanie(wiem że dużo nie wytrzyma), hydraulika się psuje, pompa paliwa do wymiany. Choć mam go od wielu lat dopiero teraz pomyślałem  o tym tylko zastanawiam się co lepiej? Sprzedać go i kupić inny za podobne pieniądze czy też do poczciwej sześćdziesiątki wstawić przedni napęd i wspomaganie? Dodam też że sześćdziesiątka ma swoje podzespoły w bardzo dobrym stanie oprócz hydrauliki ale to się zrobi. C-360 robiłem do tej pory większość prac polowych c-385 tylko orałem, kultywatorowałem i belowałem. Jakbym wstawił przedni napęd te obowiązki przejęłaby 360, dodam też że mam podłączonego do niej tura zwykłego dwusekcyjnego i w przyszłości planuję zakup nie za dużego pługa 3 obrotowy. I co Panowie zrobiliby na moim miejscu? Sprzedać ursusa c-385 i kupić jakiś z napędem 4x4 o podobnej kwocie(więcj niż 24 000 nie wyciągnę w takim stanie) czy też może go naprawić a może sprzedać i udoskonalić poczciwą sześćdziesiątkę? Z góry dziękuję za podpowiedzi.