ziomek2169

jak ustawić znaczniki

Polecane posty

radek199321    11

jak ktoś Ci ma pomóc jak nawet nie podasz jaki siewnik posiadasz (marka typ) nikt nie będzie się domyślał jaki ty masz siewnik


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomek2169    4

Chodzi mi o wzór jak obliczyć wysuniecie znacznika. Do tego nie są potrzebne dane takie jak Marka i typ. Skoro chcecie wiedzieć to mam isarie 7000 sm 2,5 m. Będę sial zetorem 8011 rozstaw osi to 236cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak nie są potrzebne dane a co my jesteśmy wróżki ???? zależy w którym miejscu chcesz mieć ślad czy na środku czy na koło ? Co za ludzie....

 

Jak chcesz żeby ślad był na środku to ustaw sobie znacznik na 125 cm

Edytowano przez Frytek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomek2169    4

chcę mieć ślad na koło

ja zapytałem tylko o wzór jak to obliczyć więc nie są potrzebne

a jak to obliczyłeś żę trzeba wysunąć na 125 cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak ustawisz na 1/2 szerokości roboczej siewnika to będziesz miał na środek ciągnika, a jak odejmiesz od tego 1/2 rozstawu kół ciągnika to będziesz miał znacznik ustawiony na koło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

Zl = Zp = [ Sps / 2 - A/2] + m = (Sps+ A) /2 + m [m]

 

Zl - długość znacznika lewego

Zp -długość znacznika prawego

Sps -szerokość pasa siewnika (odległość między skrajnymi redlicami siewnika [m])

A - Rozstaw przednich kół ciągnika

m - szerokość jednego międzyrzędzia [m]

 

a jeżeli chcesz prowadzić siewnik tylko jedną stroną np kołem prawym lub lewym to wzór jest taki

 

Zp = (Sps - A) / 2 + m lub to samo tylko zamiast Zp dajesz Zl

Edytowano przez lew908
  • Like 1
  • Thanks 1

"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209

Będę sial zetorem 8011 rozstaw osi to 236cm.

A co ma do tego rozstaw osi?? :huh: :huh:

:huh:

Bardziej rozstaw kół by tu psował...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    225

a na ile wysunąć znaczniki żeby był znak przez środek siane siewnikiem poznaniak 2.7 i ciapkiem ? pomoże ktoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofil    6

Ja mam amazone 2.5m i john deere 3400  to rozumiem ze mam ustawic znacznik na 125 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

A jak ustawić znacznik przy siewniku do kukurydzy rolmasz na środek ciągnika? Siewnik sieje 4 rzędy, rozstaw rzędów standardowy 75 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
    • Przez Henius91
      Witam. W mojej Omedze chciałbym zrobić znaczniki składane do pionu. wiem że potrzebuję 2 krótkie siłowniki, ale nie wiem jak to podłączyć żeby to działało. siałem siewnikiem Monosem i tam były takie znaczniki, ale zastosowany był zawór który trzeba było przy każdym przerzucaniu znaczników przełączyć. da się to jakoś prościej zrobić żeby nie trzeba było zakładać żadnych zaworów? jak to jest zrobione np. w Polonezach albo innych siewnikach z Unii? bo widziałem że w Polonezie nie ma zaworu.
    • Przez ziomek2169
      witam mam siewnik isarię 7000 sm i w tym roku bede pracował nim z agregatem eberhardt 253 aktywnym i nie wiem jak zrobić mechanizm przerzucania znaczników z ciągnika
      macie jakieś pomysły?
    • Przez KlaQ24
      Witam. Chcę założyć do poznaniaka znaczniki. Mam kabinę więc standardowe przerzucanie znaczników nie będzie wygodne. W planach mam założenie silnika od wycieraczek tylko jak to zamontować? Potrzeba jakieś przekładnie?
    • Przez Buszido007
      Witam.
      Posiadam siewnik Amazone D7 Typ 25 "Special" z 17 redlicami i mam kilka pytań.
       
      1. Jak poprawnie ustawić znaczniki w tym siewniku? Siewnik będzie współpracował z Ursusem c330M.
       
      Znalazłem taki wzór na forum :
       
      Zl = Zp = [ Sps / 2 - A/2] + m = (Sps + A) /2 + m [m]   Zl - długość znacznika lewego Zp -długość znacznika prawego Sps -szerokość pasa siewnika (odległość między skrajnymi redlicami siewnika [m]) A - Rozstaw przednich kół ciągnika m - szerokość jednego międzyrzędzia [m]   a jeżeli chcesz prowadzić siewnik tylko jedną stroną np kołem prawym lub lewym to wzór jest taki   Zp = (Sps - A) / 2 + m lub to samo tylko zamiast Zp dajesz Zl    Czy jest on poprawny?   Od którego miejsca mierzymy długość znacznika?   2. Jak poprawnie obliczyć rozstaw redlic w siewniku? Czy wystarczy zmierzyć odległość między skrajnymi redlicami i podzielić przez ich ilość czy jest na to inny wzór?   Przepraszam że tyle pytań, ale nie miałem do czynienia wcześniej z tego typu maszyną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj