wisienka999

Ile krów mlecznych na 27 ha

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

pawelmf    125

jak możesz to zaorz z 2 ha łąk zasiej tak kukurydze i nawet 35 szt, spokojnie wykarmisz

emo87    5

zakładając że jedna krowa zjada około 25 kg kiszonki z kukurydzy i 20 kg sianokiszonki i przy plonach kukurydzy około 55 ton(można uzyskać zdecydowanie większe plony) i traw około 30 ton ( lucerna jest wydajniejsza i ma więcej białka) na jedną krowę potrzebujemy około 40 arów wiec z tych twoich 27 ha można trzymać około 65 krów. Zwiększając dawkę kukurydzy a zmniejszając dawkę traw możesz utrzymać jeszcze większe stado bo plony kukurydzy są większe niż traw, ale polecam lucerne daje naprawdę świetne plony dużo paszy i podobno ma mieć dużo białka. W tym roku mieliśmy pierwszy raz i było około 80 bel z ha w 4 pokosach.

Ale nie masz słomy, nie wiem jaki masz system utrzymania czy ściółka czy bezściółowy ale słomę można kupić albo wymienić na obornik bo to bez sensu uprawiać zboża tylko dla słomy a pasze treściwe i tak w większości pochodzą z zakupu. no i jeszcze jest problem z jałówkami na remont stada w moich wyliczeniach nie napisałem o paszy dla nich ale Ty nie pytałeś się o krowy z jałówkami na remont stada tylko o same krowy :-)

aaabbb

7891Firefox    53

@wisienka999 wszystko musisz sobie przeliczyć, bo się da to zrobić. Teraz piszę taką pracę inżynierska i wzięłam sobie podobny temat do Twojego pytania, nieco podobny bo nie o utrzymanie chodzi a konkretnie o wydajność - Ilu krowom o wyd. 8tys. kg mleka zaspokoję potrzeby bytowo produkcyjne mając do dyspozycji 50 ha. Dalej ile białka i energii z tych ha wyprodukuję i jak to bedzie wyglądać w kosztach.

przelicz wszystko na spokojnie, weź pod uwagę mozliwosć zakupu pasz treściwych i objętościowych (np. wysłodki)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez RolAnonim
      Mam problem gdyż  mleczarnia dzwoni i mówi  że  mam za niską  laktozę w mleku, nigdy tego nie miałem. Tluszcz jest wysoki około 4,8 białko 3,3. Może  ktoś  miał taki problem i coś doradzi czego brakuje 
    • Przez ceston
      Witam wczoraj krowie nic nie bylo normalnie jadła i się zachowywała. Dzisiaj toczy pianę z pyska głową jej skręca w lewą stronę ( ona próbuje ją wyprostować ale dalej jej ucieka) nie je i nie pije teraz( właśnie niewiem czy to nie od skrętu szyi przestała jeść i pić). Weterynarz wezwany ale chcę mieć opinie innych pozę ktoś miał podobny problem. Wstaje normalnie. 2 Miesiące po wycielenia.
    • Przez Tytan99
      Jakie polecacie bydło mleczne Niemki czy holenderki z Konrada ktoś kupował ? Warto ? 

• Przez pitras
      Mam do was pytanie ostatnio zakupiłe jałówki z importu i niewiem czy dobrze zrobiłem , czy lepsze były by krajowe?
    • Przez maxer653
      Witam przychodzę z zapytaniem, jakie witaminy wybrać dla krów mlecznych chodzi mi przede wszystkim aby miały dużo ilość witamin odpowiadających za układ rozrodczy. Od jakiegoś czasu miałem problem z zacieleniami więc postanowiłem wezwać lekarza okazało się że mają cystisy na jajnikach, doktor pousuwał im je i powiedział że mają nie dobry witamin takich jak B-karoten, selen itp.  
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj