Polecane posty

kajoo20    0

Witam

Dzisiaj odpaliłem traktor - odpalił jak należy pochodził kilka minut i nagle zgasł. Zauważyłem, że woda znajdująca się w odstojniku zamarzła, podgrzałem filtry grzałką

i nic. Kręci ładnie szybko ale nie chce odpalić. Kilka razy zatankowałem z mniej znanej stacji i chyba stąd ten problem wody w odstojniku. Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego na końcu swojej odpowiedzi sam odpowiedziałeś sobie na swoje pytanie. No ale masz w sumie 2 możliwości albo spuścić paliwo z baku i całego układu paliwowego wymienić filtry i przedmuchać układ albo jeśli masz możliwość wstaw ciągnik do ciepłego pomieszczenia żeby paliwo odmarzło i wtedy spuścić i zalać dobrego ale bez wymiany filtrów to i tak się nie obejdzie tak z własnego doświadczenia podpowiadam i powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajoo20    0

Paliwo tankowałem zawsze z orlenu, w grudniu zalałem nawet vervy. Ale na jesień zalałem z 30 litrów paliwa z pobliskiej stacji i chyba ta woda została w odstojniku. Dodam też, że nie czyściłem odstojnika na zimne. Ale to już przeszłość :) Teraz muszę odpalić jelonka :) Nie mam doświadczenia z tym traktorem ponieważ mam go od wakacji w moim gospodarstwie dlatego proszę was o wyrozumiałość.

Ogrzałem filtry grzałką i paliwo popłyneło przez odstojnik, pompka chodzi bez zarzutu ale gdy odkręcę taki korek u góry filtra to pompka chodzi nieco głośniej i słychać w zbiorniku jak gdyby ktoś powietrze pompował do baku. Czy z pod tego korka nie powinno wypłynąć paliwo ?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8cf81464c9113918.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Na tym filtrze nie będzie płynąc paliwo bo pompka przez ten filtr zasysa paliwo paliwo będzie wypływać na drugim filtrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Musisz dobrze odpowietrzyć układ, tym korkiem musi wypłynąć czyste paliwo. Jeśli to nie pomoże to odpowietrzaj każdy wtrysk po kolei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

a pewny jestes ze to woda?mi sie wydaje ze paliwo bylo letnie i parafina sie wytracila i dlatego zgasl.bo inaczej wode bys spuscil i powinien odpalic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajoo20    0

To w końcu tym korkiem musi wypłynąć ropa czy nie ? Zastanówcie się, a nie każdy piszę co innego. Oczekuję odpowiedzi od użytkownika, który posiada podobny ciągnik i miał styczność z odpowietrzaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13
Napisano (edytowany)

Sprawdź gdzie masz pompkę paliwowo, jak w zbiorniku to powinno płynąć a jak w ramie jak u mnie to nie będzie płynąć bo pompka jest dopiero za tym filtrem. sprawdź na drugim filtrze czy płynie

Z tego co widać na zdjęciu to pompkę masz w ramie

Edytowano przez Duzy1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajoo20    0

Tak masz rację, pompkę mam na ramię. Duzy1 widać, że jesteś ogarniętym użytkownikiem :) To co mam teraz robić ? Zauważyłem że jeszcze przewody idą do małej chłodnicy z przodu. Wytłumaczysz mi co gdzie i jak bo jestem zielony w tych sprawach. Nie chce popuszczać wtrysków bo boję się że coś zepsuję. Liczę na Ciebię Duzy1 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Tak jak mówiłem sprawdź na drugim filtrze jak leci paliwo to ok a jak nie to gdzieś wcześniej zamarzło albo filtr zalazł parafino więc wymiana. jak jest na drugim to też sprawdź czy jest też na wylocie jak jest to zostaje tylko poluzowanie rurki paliwowej tej co dochodzi paliwo z pompy paliwowej chociaż nigdy tego nie musiałem robić zawsze się udawało bez luzowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Najpierw to wlej paliwa i ma lecic paliwo a nie pęcherzyki bo inaczej nie zapali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajoo20    0

Odpowietrzyłem drugi filtr i leci ropa bez pęcherzyków ale ciągnik nadal nie odpala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlach93    6

następnym razem to naj szybciej będzie jak popuścisz rurkę przy wtryskiwaczu i bez problemu się odpowietrzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

też mam podobny problem mode l 6820 przestał ze dwa miesiące i wczorajsza próba zapalenia  bez rezultatu popuszczałem  wtryski , przewód od pompy do listwy zasilającej  , odpowietrznik (śruba na dole pompy na klucz 16 )   w pompie  , paliwo idzie  pompka pracuje cały czas po przekręceniu kluczyka i lipa. co to może być lub co robię  nie tak ,proszę o sugestie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

Przewody te parciane od zbiornika do filtrów i chłodnicy paliwa są dobre? Niespękane, nie robią się mokre?

Filtry paliwa oryginalne? Kiedy wymieniane? Jak stan syfu w oczku pod filtrem?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

przewody wyglądają  na dobre , popuszczenie tej śruby plastikowe na filtrze od razu zmienia pracę pompki , więc jak by były zmurszałe to pewnie nic by się nie działo. Paliwo do pompy płynie.   Nie odzywa się natomiast elektrozawór na pompie ( ten na dwie śruby ) , przejście ma , napięcie w przewodach dochodzi. Popuszczam wtryski, kręcenie i paliwo wali z przewodów, chyba że ja coś robię nie tak , w końcu aku. padł i odpuściłem sobie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

podgrzej pompę wtryskową opalarką bo suszarka może być za słaba. mogła woda przyblokowac elektrozawór. miałem kiedyś taki przypadek w Reni ciezarowej na CR i podgrzanie nagrzewnicą pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

Wypnij wtyczkę od tego elektrozaworu na pompie na dwie śrubki imbusowe  i zobacz czy odpali potem ja wepnij  ponownie po odpaleniu. Jeśli tak wymień zaworek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikman    0

Witam, mam problem z 6920. Nie chce odpalić, kontrolka od świec żarowych się świeci.

Filtry wymienione, pompka paliwowa też jest czysta i daje ciśnienie. Wężyki od paliwa wymieniłem, smok w zbiorniku paliwa jest czysty. Dodam, że jak dostanie trochę samostartu to odpali ale nie chce wejść na duże obroty, jak chwile pochodzi i się rozgrzeje to jest ok.

 Wszystko co mogłem zrobić już zrobiłem. Proszę o poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj