Mrchomik

Ulepszanie hydraulik w mtz 82

Polecane posty

Mrchomik    0

Witam jak w temacie jak można ulepszyć hydraulikę w mtz82 przymierzam się do kupna tego ciągnika i czytam na forum temat wielu że ciężko z hydrauliką i chciałbym nazbierać informacje i wasze udoskonalenia i pomysły jak uszczelnialiście ten ciągnik i z jakim skutkiem bo na pewno każdy miał swoje rozwiązania i na pewno działają i zebrać w jeden temat:) Pracowałem na nim dobry ciągnik tylko ta hydraulika mnie dobijała właściciel dolej oleju... Wymieniał uszczelki itd ale po ciężkiej pracy to samo i tu moje pytanie zmienienie części na inne z innych modeli itd zmiana rurek na metalowe itd:)

Edytowano przez Mrchomik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie jest tak źle jak ci się wydaje. Ale jeśli już koniecznie chciał byś przerabiać to po wywal wszystko prócz siłownika i pompy i zamiast tego załóż lepszej jakości rozdzielacz z sekcjami pływającymi. W każdym razie ruską hydrauliką da się ogarnąć.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

podstawa to olej u mnie robił od nowosci na superolu bo tak w książce jest napisane wiec tak laliśmy ale koleś w sklepie powiedział że ten rozdział książki trzeba było ominąć i teraz hydraulika jest zalana olejem hydraulicznym i nie ma wiekszych problemów a wcześniej się zdażało ze zaworek się zacinał i pienienie sie oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bel920    8

mam belarusa od nowego , olej zmieniłem na fucha , ciągnik zrobił 3000 mtg i zero problemu , porządny mechanik powie , podstawa to dobry olej olej i filtr wymieniam co 1000 mtg i zero mieszania oleju przez maszyny , reszta moich ciągników zalana tym samym olejem a obcych maszyn nie podczepiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ruska hydraulika jest na pewno lepsza niż polska w ursusie.

 

Zgadza się ! Polskie ciągniki z tego okresu są z hydrauliką w czarnej du***! Do ruskiej trzeba mieć rękę ale wszystko jest do ogarnięcia. Czasem trzeba się czegoś pozbyć coś przerobić po swojemu ale zawsze na koniec jest ok.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

W ursusie nie jest zła ale też szału nie robi i to jak w 60-kach tak i dużej serii i jest droga w naprawie w porównaniu do ruskiej. Najprzyjemniejsza jest chyba w 30-ce.

Jedyna zaleta to jej większość jest schowana w tylnym moście i nie widać przecieków a wada jakakolwiek naprawa wymaga kupy rozbierania i pracuje na scioranym przez skrzynię biegów oleju. Osobiście postawił bym je na porównywalnym poziomie. Żadna z butów nie wyrywa a najistotniejsza różnica to koszt i czas naprawy.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9192

W ursusach hydraulika jest niezła, w C-360 masz regulacje siłową i pozycyjną, co w MTZ-tach jest standardem dopiero po 1990 roku albo w eksportowaych na zachód. Fakt, w MTZ pompa jest wydajniejsza i więcej wyjść, zbiornik oleju oddzielny, ale ursusy najgorsze nie są, jak się dba i nie przeciąża niepotrzebnie. One nie są projektowane do 3 skibowych pługów obrotowych czy agregatów siewnych. w zadbanym MTZ hydraulika fabryczna jest na miarę uciągu tego ciągnika wystarczająca. W nowszych niestety przestaje wystarczać , ludzie grzebią w zaworach bezpieczeństwa i zaczyna się wszędzie lać, pękają rurki, gną się ramiona itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Mój jest 86 rocznik i ma (tzn miał) regulacje siłową i pozycyjną. O ile sama idea jest dobra to już w ruskim wydaniu jest najsłabszym ogniwem hydrauliki o ile nie całego ciągnika chyba zaraz po nieszczęsnej nakrętce ataku w skrzyni. Tak więc w przypadku MTZ-ta regulacji siłowej i pozycyjnej nie zaliczyłbym do jego plusów bo prędzej czy później przyczyni się do nerwicy traktorzysty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

Hydraulika jest kiepska bez dwóch zdań ,no ale coś tam robić tym idzie i każdy robi tym co ma ,wycieki są i będą ,a jak się uszczelni ,to i tak za chwilę będą szczególnie jak jest pod rożdzielacz od ciągnika podpięty tur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Nie porównujcie hydrauliki mtz z c360 raczej porównywalny traktor to 914 albo 934. 5 systemów pracy podnośnika, gniazdo zsynchronizowane do pół zawieszanych maszyn, wolny spływ, 2 wyjścia hydrauliki zewnętrznej plus 4 z dodatkowego rozdzielacza z funkcją sterowania przepływu w zależności od rodzaju siłownika, dość wydajna pompa. A więc gdzie ta czarna ……. .Poza tym prostota obsługi wystarczy wsiąść i nawet jak nie mieliśmy doczynienia z tym ciągnikiem szybko można ogarnąć temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrchomik    0

Czyli pozmieniać węże na lepszej jakości tak??? O i chciałbym się zorientować się jakiego szukać na pewno z mała kabiną jakoś się przemęczę bo 5 tysięcy to już mam remont:P O szukać do 15+ tysięcy do poprawek czy do remontu??? Bo właśnie nie wiem czy opłaca się kupić za 15-18 tysięcy i zrobić mu porządny przegląd i powymieniać to co trzeba czy kupić do remontu??? Może uda mi się od sąsiada wyrwać takiego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabianek123    13

Ja wlasnie przerobiłem hydraulike  w moim putinie została tylko stara pompa i siłownik, wreszcie podnośnik działa dzwignią przy siedzeniu,dostawałem obłedu jak odwróciłem sie do tyłu i nie mogłem dostać do wajchy z przodu.  jakby ktoś chciał to mogę cos podpowiedziec

IMG_20180207_172257.jpg

IMG_20180207_173624.jpg

IMG_20180212_162913.jpg

IMG_20180212_163117.jpg

IMG_20180212_163326.jpg

IMG_20180212_163444.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297
RBS to lekka przesada. Jak dla mnie zbyt przestarzały rozdzielacz, lubiący cieknąć tak samo jak ruski. (patrz bizon)

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabianek123    13

Niech się może kolega wypowie jak jak rozwiązal problem z regulatorem siłowym,a raczej jego brakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Ciekawi mnie kwestia podziału oleju w Twojej hydraulice.

A co do braku regulatora u mnie, to po prostu wywaliłem i zaślepiłem co niepotrzebne. Normalnie jeszcze trzeba połączyć wyjście sterownicze rozdzielacza z przelewem do zbiornika. Mój rozdzielacz był nieprzystosowany do regulatora, ktoś taki zamontował i nie działało to dobrze. Prawdopodobnie pochodzi on z MTZ 50. Nie musiałem dorabiać przelewu.

Edytowano przez zbyszekbrzuze

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabianek123    13

zasilanie idzie z pompy do rozdzielacza z prawej strony na zdięciu wychodzi z lewej przez dekielek- (najważniejsze żeby ten dekielek miał oddzielne  wyjście ,na powrót olej oleju z siłownika) -do następnego rozdzielacza przechodzi przez niego i do powrotu(tam już dekielek na wyjściu taki zwykly  wszystkie powroty  połączone razem) czyli do zbiornika .Moglem nie skladnie pisać ,ale to w końcu weekend wieczorem:tw_beer:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Wszystko rozumiem. Wygląda to obiecująco, ciekawe jak to się spisze w polu. Jakie będą temperatury, precyzja i szybkość działania...


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Mam pytanie,przed wczoraj woziłem gnojówkę i gdy przycisnąłem dźwignię od wywrotu do dołu w celu otwarcia zastawki w beczkowozie to po puszczeniu dźwigni zastawka się zamknęła?Nigdy wcześniej tak się nie działo co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj