stojanow

cała prawda o naszym członkostwie w UE

Polecane posty

adikpl1    257

Kapitalizm vs socjalizm jest najlepiej przedstawiony na poniższym obrazku.

1403266249_n0rv4u_600.jpg

 

W Polsce kapitalizm wprowadzono jeszcze za komuny ustawą Wilczka (czyli coś co chce wprowadzić JKM ale on chce pójść jeszcze parę kroków dalej) a następnie nam ten kapitalizm stopniowo ograniczano kolejnymi regulacjami przechodząc do socjaldemokracji czyli 25 lat wolności w IIIRP.

 

To co zbudowała komuna a co by było gdyby w Polsce panował w tym czasie kapitalizm można przyrównać do słów R. Gwiazdowskiego "Jeżeli zarobiliśmy 100 zł, podczas gdy mogliśmy zarobić 200, to zarobiliśmy te 100 zł czy straciliśmy 100 zł?"

Polecam tego Pana, który nawet jak milczy to ma rację: https://www.youtube.com/watch?v=nAVUXwkw8cw&feature=youtu.be

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Chyba lepszego porównania nie ma. Ludzie nie rozumieją, że największym problemem nie jest to, że komuny już nie ma. Problemem jest to, że ta kiedykolwiek u nas była.

Porównajcie dług Gierka z tym dzisiejszym kapitalistycznym

Racja, ale porównaj też sytuację naszej gospodarki w latach 80-tych, kiedy Polska tonęła w długach Gierka i teraz. Dziś nikogo nie błagamy o rozłożenie lub umorzenie  https://pl.wikipedia.org/wiki/Klub_Paryski.

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Podobno na początku lat '90 to nawet były jakieś nadwyżki budżetowe.

Dzisiejszy ustrój to nie jest kapitalizm. Jest tak nazywany przez czerwonych dla zobrzydzenia kapitalizmu.

Polska powinna nie przyjmować rozwiązań jakie są obecnie na zachodzie, tylko takie jakie kraje zachodnie miały zanim stały się bogate.

Żeby dogonić jakiś samochód nie możemy jechać tą samą prędkością, tylko szybciej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Przeliczacie wszystko na zlotówki ,

Kaszlak,dzis nie błagamy o umorzenie ale w zamian  oddajemy  dużo więcej ,przemysł ,marki ,konsumujemy ich produkt i pracujemy dla nich ,jednocześnie ich wzmacniając

adikpl nie dogonimy ich bo my pomagamy im jechać szybciej ,zjeżdżając na prawo ,na "margines "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ty mi pokaż swojego John Deera za komuny kupionego, skoro to taki dobry ustrój był ;) . Widzisz chłopaczku, porównaj kraje Europy Zachodniej gdzie dobrej komuny nigdy nie było do byłych demoludów. Jakby komuna nie była głupia, to by do dziś istniała, co więcej, wyparła by zły kapitalizm.

 

komuna istnieje i ma sie dobrze, przykład ?

Chiny za chwile beda najpotezniejszym krajem na kuli ziemskiej, to oni beda dyktowac warunki i budowac szlaki handlowe ( jedwabny szlak) ue i usa to bankruci ale ty za tepy jestes aby to pojąc...

zreszta ue to tez komuna, tylko w wersji po face liftingu

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

  Ludzie nie rozumieją, że największym problemem nie jest to, że komuny już nie ma. Problemem jest to, że ta kiedykolwiek u nas była.

 

komuny niby nie ma, ale są komuniści i tych najwięcej jest w PiS - czyli komuna powraca  ;)


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Jakie czasy, taka komuna ;) .

 

Przeliczacie wszystko na zlotówki ,

Kaszlak,dzis nie błagamy o umorzenie ale w zamian  oddajemy  dużo więcej ,przemysł ,marki ,konsumujemy ich produkt i pracujemy dla nich ,jednocześnie ich wzmacniając

adikpl nie dogonimy ich bo my pomagamy im jechać szybciej ,zjeżdżając na prawo ,na "margines "

Sytuacji gospodarczej kraju dalece jest do ideału, ale jednak jest o niebo lepiej niż było w latach 80-tych.

 

komuna istnieje i ma sie dobrze, przykład ?

Chiny za chwile beda najpotezniejszym krajem na kuli ziemskiej, to oni beda dyktowac warunki i budowac szlaki handlowe ( jedwabny szlak) ue i usa to bankruci ale ty za tepy jestes aby to pojąc...

zreszta ue to tez komuna, tylko w wersji po face liftingu

A ile jest w dzisiejszych Chinach "komuny" na kształt tej z ZSRR i satelickich Demoludów ?? Skoro tamta "komuna" ma się aż tak dobrze, to popatrz co się dzieje dziś na Kubie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

W Polsce w latach 80 w rolnictwie było ok, zawiozłeś przyczepę zboża do GS a przywiozłeś dwie przyczepy paszy dla świń ;) w 82 wzięte 2 miliony kredytu na chlewnie i chałupę spłacone do 85. Ciągnika nowego nie można było kupić bo trzeba było dostać przydział od wojewody, ale naczelnik gminy jak widział że się starasz to załatwił talon na traktor.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Dokładnie  kto chciał i dbał to z komuny miał ,a dziś dbam i jakoś coraz mniej mam

Kaszlak nasza gospodarka nie idzie w stronę ideału a upadku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

 

 

Sytuacji gospodarczej kraju dalece jest do ideału, ale jednak jest o niebo lepiej niż było w latach 80-tych.

 

jest tak idealnie że rocznie liczba samobójstw jest większa od liczby ofiar wypadków komunikacyjnych. Pewnie poprzewracało się w głowie od tego dobrobytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W Polsce w latach 80 w rolnictwie było ok, zawiozłeś przyczepę zboża do GS a przywiozłeś dwie przyczepy paszy dla świń ;) w 82 wzięte 2 miliony kredytu na chlewnie i chałupę spłacone do 85. Ciągnika nowego nie można było kupić bo trzeba było dostać przydział od wojewody, ale naczelnik gminy jak widział że się starasz to załatwił talon na traktor.

 

kiedys poprostu było ciezej, bo za tucznika było kilka ton wegla a teraz nie ma nawet 1 tony, dlatego kiedys było ciezej bo ciezej jest wrzucic do piwnicy kilka ton wegla w porównaniu do 500 kg  :D

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6329

Nie chcę was martwić ale z tego co wiem rząd powoli zbiera pieniądze na program 500 złotych na dziecko.

Chyba upatrzyli sobie Vat jako źródło gromadzenia funduszu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

na wegrzech jest 27 % wiec pare groszy jeszcze mozna uzbierac,  kwota wolna od podatku zostanie niska, obnizenie wieku emerytalnego tez jakos sie schowalo..

odwajler- jak bys mial wiecej lat albo lepsza pamiec to bys wiedzial ze wegiel byl na asygnaty i jeszcze musial byc w geesie . u mnie nie wiem czy swinie drozsze czy wegiel tanszy[bardziej prawdopodobne] ale za swinie kupisz prawie tone.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

120 kg x 3zł = 360zł 

tani wegiel u ciebie, moze podrzucisz mi z 30 ton ?  :D

bo u mnie dobry wegiel, taki co sie chce palic to ok 800zł 

poza tym jak zwykle bzdury piszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Lub ma inną matematykę :PJacuś ja komune pamiętam słabo, ale jakoś w gs nie było problemu z węglem czy nawozem ,a tak dla twojej informacji ,moze w Wielkopolsce było lepiej ale dziadek jak wywiózł 4 swiniwki to kupił węgiel ,pro-wity ,napił sie i jeszcze kasę do domu przywiózł  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1734    47

Ty mi pokaż swojego John Deera za komuny kupionego, skoro to taki dobry ustrój był ;) . Widzisz chłopaczku, porównaj kraje Europy Zachodniej gdzie dobrej komuny nigdy nie było do byłych demoludów. Jakby komuna nie była głupia, to by do dziś istniała, co więcej, wyparła by zły kapitalizm.

 

Hi..Hi...Hi ale sie usmialem :D

patrzcie patrzcie, taki nowoczesny kapitalista po 89 roku a na avatarze c360 z czasów komuny, budynki zapewne tez masz z czasów komuny (ewentualnie po niemcach )   :D

bys pokazał jakiego john deera kupionego za 100% własnych pieniedzy albo jaka nowa obore czy dom skoro w polsce tak dobrze   :D widzisz chłopaczku ta głupia komuna wiecej po sobie zostawiła niz ta nowoczesna Polska po 89 roku, a ze ty slepy to co ja ci poradze ? 

 

Hi...Hi....Hi.... ale sie usmialem :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

W Polsce w latach 80 w rolnictwie było ok, zawiozłeś przyczepę zboża do GS a przywiozłeś dwie przyczepy paszy dla świń ;) w 82 wzięte 2 miliony kredytu na chlewnie i chałupę spłacone do 85. Ciągnika nowego nie można było kupić bo trzeba było dostać przydział od wojewody, ale naczelnik gminy jak widział że się starasz to załatwił talon na traktor.

I jaki to był traktor ?? Powiedz dzisiaj posiadaczom zachodnich maszyn żeby zamienili je na obecne Ursusy, Pronary czy Zetory to Cię śmiechem zabiją. Ciężkiego nowego ciągnika (oprócz MTZ-ta)  indywidualny rolnik praktycznie nie miał szans kupić. Z używanymi też robili problemy. W rolnictwie było może i dobre czasy (nie dla każdego), Ja jakoś zawsze patrzę na ogół jako gospodarkę kraju, i to nie przez pryzmat swojego podwórka albo co najwyżej swojego powiatu, ale na całość. Poza tym Wam to kombinatorstwo nie przeszkadzało, Ja sobie powrotu do tamtych czasów kartek, talonów i znajomości żeby kupić cokolwiek większego w życiu nie wyobrażam.

 

Dokładnie  kto chciał i dbał to z komuny miał ,a dziś dbam i jakoś coraz mniej mam

Kaszlak nasza gospodarka nie idzie w stronę ideału a upadku .

Twoje zdanie. Ja sądzę że od jakiegoś dłuższego czasu jest na podobnym poziomie.

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1734    47

Dokładnie  kto chciał i dbał to z komuny miał ,a dziś dbam i jakoś coraz mniej mam

Kaszlak nasza gospodarka nie idzie w stronę ideału a upadku .

 

Hi....Hi...Hii ale sie usmialem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Popieram. Można się nie zgadzać w wielu kwestiach, ale nie ma jak to merytoryczna wypowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Tak to jest jak dzieciaki pisza , a my mamy swoje teorie i każdy broni swojej ,ale to dobrze ,przynajmiej jest dyskusja  która do czegoś pozytywnego prowadzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1734    47

Eu jest komuną przykład:

kiedyś mieliśmy dyrektywy komunistyczne a teraz mamy gorsze Eu derektywy, dlaczego gorsze, bo nie dają nam wyboru a za komuny mieliśmy wybór!!!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Nie rozumiem Ciebie śmiejesz sie z mojej wypowiedzi a po chwili wrzucasz link ją popierający ,określ sie chlupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez gostek
      Ponieważ nie znalazłem subfora poświeconego ekologii (?!!) postanowiłem tutaj umieścić krótką animację; wartą obejrzenia i przemyślenia.
       
      https://www.facebook...&type=2
    • Przez agrorobert
      Witam!
       
      Od wielu osób słyszałem opinie że skrzynia bezstopniowa obciąża ciągnik przez co jest słabszy i nie ma tej mocy która powinien mieć, prawda czy mit?
      A czy skrzynia bezstopniowa jest trwalsza od Powershift?
       
      Poniżej na zdjęciu skrzynia Deutz Fahr Seri 5

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj