stojanow

cała prawda o naszym członkostwie w UE

Polecane posty

warchest    253

polsce to unia jest neipotrzebna wystarczylo do uni nie wchodzic a z rosja lepsze umowy popodpisywac i wszystko do rosji by szlo po hu ta unia byla bez uni do rosji bysmy wszystko sprzedawali zywnosc itd i by duzo lepiej bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Winy nie zwalać na unię, tylko na tych co rządzą tym krajem. Dobry gospodarz potrafi zadbać o swój interes w każdej sytuacji. Niemiec czy francuz dba o swoje podwórko, a nasi wazeliniarze szczekają na ruskich , kiedy to nasz największy i bliski partner handlowy. No, ukraińcy by się za nami wstawili. Ale już ktoś miał w tym interes...


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

polsce to unia jest neipotrzebna wystarczylo do uni nie wchodzic a z rosja lepsze umowy popodpisywac i wszystko do rosji by szlo po hu ta unia byla bez uni do rosji bysmy wszystko sprzedawali zywnosc itd i by duzo lepiej

A czym ta biedna rosjia by zapłaciła .Gospodarka rosji to takie pudrowane gówno , nawet Gazprom jest zadłużony .

srednia-pensja-w-rosji-wzrosla-w-2015-ro

  • Like 1

 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weksel    160

prawda jest taka, jak się wlazło między wrony trzeba krakac jak i one,fakt faktem ale  wiele gospodarstw zostało przy tym samym poziomie produkcji i zyją tylko drożej dlaczego wszystko zdrożało ,mówimy tutaj o środkach do produkcji nawozy i chemia?300% to chyba przesada przy tej opłacalności,maszyny choc drogię to polaczek bierze a potem płacz ale nie wspiera przy tym polskiego tylko zagraniczne bo to lepsze i to błędne kółeczko się zamyka  a potem płacz i sen niepewny a  za szybą WŁASNOŚC BANKU i pytam sie po co to potrzebne?brak opłacalności wiąze się  ze zwiększeniem produkcji i małym zbytem co ostatnio w parze idzie ale po co ?Rosja sobie poradzi z głodu nie zemrą,a polski ziemniak kapusta i tak dalej w doły wywięz,a unia ci da na otarcie łez pare grosinów, ogólnie jest dobrze nie ma co narzekać,tylko rozwala mnie stwierdzenie gościa co ma nowiutkiego hollanda   za 200 tysi ze on na paliwo do niego nie ma, :o  jak to mówią Polak potrafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

@kaszlak ale narzekać wtedy nie będzie można. Śpiewka przed i po wstąpieniu się niezbyt zmieniła _ Jaka ta Unia ........... żyć nie daje_ Wtedy chodziło o to że niszczyła nas tanim produktem, a teraz nie daje zarobić bo wszystko tanie.

W 2012 ludzie nie narzekali że wszystko tanie, ale cały czas takich cen nie będzie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

Obejrzałem, wysłuchałem i wnioskuję o przyznanie autorowi Nagrody Nobla w kategori "nie mam domu, nie mam renty, ale jestem pie...nięty".
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

To że w Chinach zbierają 10 razy więcej jabłek nie oznacza że wydajność ich sadów jest 10 razy większa. Stawiać Polskę w bloki startowe pod względem kukurydzy?

A że ziemniaków produkujemy mniej, to i lepiej. 

Szkoda że nie powiedzą że pod względem hodowli reniferów też nie jesteśmy potentatem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    72

Jakie znaczenie ma ich wydajność? Produkuja dużo więcej niż my i to oni są potentatem. Na Ukrainie tez maja niskie wydajności a w Polsce trzęsie się z ich powodu tyłkiem.

Generalnie ten artykuł pokazał że rolniczo jesteśmy gdzies w drugiej dziesiątce na świecie. Wiec się nie ma czym podniecać jeśli chodzi o naszą "rolniczosc" - pszenzyto to za mało żeby zawojowac swiat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Jakie znaczenie ma ich wydajność? Produkuja dużo więcej niż my i to oni są potentatem. Na Ukrainie tez maja niskie wydajności a w Polsce trzęsie się z ich powodu tyłkiem.

 

Generalnie ten artykuł pokazał że rolniczo jesteśmy gdzies w drugiej dziesiątce na świecie. Wiec się nie ma czym podniecać jeśli chodzi o naszą "rolniczosc" - pszenzyto to za mało żeby zawojowac swiat

mało wiesz chłopczyku 

ale czego się spodziewać  po sługusie dla obcego kapitału . ..jaki masz wkład skoro nie obrabiasz pola ? czym   zawojujesz ? ODŁOGIEM ?  

co wytłumaczysz ? że jesteś na poziomie dna ze swoim rolnictwem ? 

 

 

 

Kaszlak79

 

a to czytałeś ? 

 

http://www.wiatrak.nl/27281/kraj-mlekiem-i-nawozem-plynacy

 

co tam robisz ? paczkujesz odchody ? 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    72

ty to jesteś jednak polaczek cebulaczek..ale umiesz mnie rozbawić :)

 

powiedz lepiej super rolniku jak tam żniwa i plony...było co zbierać? 

 

 

Edytowano przez ziomster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

mało wiesz chłopczyku 

ale czego się spodziewać  po sługusie dla obcego kapitału . ..jaki masz wkład skoro nie obrabiasz pola ? czym   zawojujesz ? ODŁOGIEM ?  

co wytłumaczysz ? że jesteś na poziomie dna ze swoim rolnictwem ? 

 

 

 

Kaszlak79

 

a to czytałeś ? 

 

http://www.wiatrak.nl/27281/kraj-mlekiem-i-nawozem-plynacy

 

co tam robisz ? paczkujesz odchody ? 

Nie pakuję, w tym kraju są takie technologie przerabiania odpadów przemysłowych i komunalnych, że nawet Ci się nie śniły. Zresztą Holendrzy to taki naród, że nawet na gównie pieniądze robią, o czym wspomina artykuł. Poza tym to są twoje argumenty ?? Z jednej strony rolnicy marudzą, że zalewa nas importowana wieprzowina, a z drugiej strony śmieją się z Holendrów, że mają kraj zasrany, tak jest u nich hodowla rozwinięta. To powiedz zawistny człowieczku czego Ty chcesz od życia ?? Żeby nasz kraj był poważnym producentem żywności, czy może jednak lepiej żeby dużej ilości gówna nie przerabiał, bo to wielki wstyd przecież dla dumnego Polaka?? A może żeby było tak jak za PRL-u, że cokolwiek rolnik indywidualny nie wyprodukował, to sprzedawał na pniu za dobrą kasę, bo półki sklepowe świeciły pustkami a import żywności nie istniał ?? I nie trzeba było dbać co, jak, gdzie i w jakiej ilości się uprawia i hoduje. No to Cię zmartwię, bo na razie nie zapowiada się na powrót tamtego ustroju.

Jeśli Ty nie wspierasz obcego kapitału, to rozumiem że wszystkie maszyny w swoim gospodarstwie masz polskie a nawozy tylko stosujesz naturalne. O ŚOR nie wspomnę ...

 

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

wiesz wspieranie a służenie to różnica 

po za tym sranie we własne gniazdo dobrze wam idzie  

widać oceniacie polskiego rolnika przez pryzmat własnego zacofanego gospodarstwa -to jedyne co potraficie  ;)

niestety prawda jest inna i polskie rolnictwo jest na przyzwoitym poziomie mimo lat zaniedbań 

tu krzykacze z połamanymi  traktorami debatują nad losem polskiego rolnika - czy wy jesteście kwiatem tej ziemi ? NIE 

zaglądnij chłopie na inne fora do galerii a zobaczysz co to polski rolnik 

martw się chłopie o swoje parę ha , bo nie dawno łgałeś że kupujesz a teraz piszesz że myślisz o sprzedaży - znamy takich biznesmenów i ich los :D

ziomster

 

kolo kto tu jest ,,polaczek ,, i sługus to widać 

plony dobre jak na taki rok, jeśli Cię to interesuje ... wiadomo rok nie ciekawy ,ale tragedii nie ma  :)

a jak u Ciebie  ugory plonowały ?  :D  :D  :D

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Nie, oceniam polskiego rolnika (a przynajmniej sporej ich części) przez pryzmat tego, co wypisują na tym forum. W temacie o cenach trzody chlewnej od dłuższego czasu podobni do Ciebie płaczą, że świnie tanie bo Zachód polskiego hodowcę dusi, a z drugiej strony śmiejesz się z Holendrów że mają przez swój poziom rozwoju hodowli kraj zasrany. Jednocześnie szlag ludzi trafia, bo Ci "zasrańcy" zabierają Wam rynek żywca wieprzowego. W d*pie byłeś i gówno chłopie widziałeś, a zasrany to jest nasz kraj, a przynajmniej spora jego część jaką stanowią w Polsce wioski. W Holandii nie do pomyślenia jest wylewanie gnojówki nocą do rowu, wywalanie szamba w krzaki czy nie posprzątanie po psie lub kocie jak nabrudzi. Już nie wspomnę o zadbaniu, żeby ciągnik nie nabrudził na drodze publicznej po wyjeździe z pola. Skoro polskie rolnictwo jest na przyzwoitym poziomie, to o czym był ten temat: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/77074-strajki-rolnikow/page-117 ??

 

Parobka zwolniłem i robię sam bo przy obecnych cenach nie mam wyjścia .Sąsiad który miał 2000 tucznika w cyklu zamkniętym i 170 ha - wywalił 4 ludzi i zlikwidował produkcję trzody , przechodzi na pobieranie dopłat .   :D

To nie twoje słowa ?? To jest ten przyzwoity poziom ?? Chyba że Tobie zachciało się znowu spocić a znajomemu honor pracy gównie świńskim zabronił, w końcu nie jest Holendrem.

 

Wytrzymałem nie takie czasy to i to przetrzymam , najwyżej  zrobię 55 ha ugoru - albo oddam w dzierżawę ...

Ale jakoś w oczy Cię kole jak @ziomster tak zrobił.

Ty łgałeś w temacie o strajkach rolników, że jest z rolnictwem ciężko w Polsce, albo teraz kłamiesz że

 

polskie rolnictwo jest na przyzwoitym poziomie mimo lat zaniedbań

Odnoszę wrażenie, że piszesz to, co potrzeba chwili przyniesie.

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    72

 

 

 

Plony nawet jak na takiego pseudorolnika i jego ugory słabe - astoria dala 6 ton a arktis 5.5. Problem jest z bialkiem bo nie dalem 3 dawki na klosa (akurat bylem 2 tyg w delegacji), dlatego nie dostałem max ceny. Póki co sprzedałem tylko to co mi się w magazynie nie zmieściło..większość czeka do nowego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

przestań bredzić co tam u Holendra słychać, tylko napisz co tam u ciebie

tak tam od tego są tacy jak ty 

tu ,,zasrany kraj,,   a tam po kotach i psach sprzątasz -  ot cała prawda się wydała  :D  :D  :D kto tu jet zasrańcem to chyba nie trzeba tłumaczyć ?

nie do pomyślenia powiadasz ?

a to widziałeś ?   :D

 

 

 tak na poważnie , to słyszałeś o obozach pracy ? czy może też nie do pomyślenia ?

 

jak tam plany rozwoju? zamieniłeś na likwidację ?  :D jaki to nowy biznes plan się kłębi w tej małej główce ?   ;) zbrzydły już te kocie odchody ?

  

możecie sobie pluć ile wlezie , tak właśnie mają miernoty które nic nie potrafią- tylko służyć u innych....typowe ,,polaczki ,, które nasrają do swego gniazda 

 

 

 

 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

U mnie całkiem nieźle, w przeciwieństwie widzę do Ciebie.

Twoje słowa to potwierdzają:

 

Ale nie jestem bydlakiem żeby nie rozumieć że jesteśmy okradani i jeśli chodzi o rolnictwo to sprawy idą w złym kierunku  .

Jak daleko więc zaszły w tym złym kierunku, skoro piszesz:

 

niestety prawda jest inna i polskie rolnictwo jest na przyzwoitym poziomie mimo lat zaniedbań

Czyli całe te protesty: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/77074-strajki-rolnikow/ to była ściema handlarza ruskim węglem http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/sylwetka-slawomira-izdebskiego-kim-jest-slawomir-izdebski,512652.html

 

Powiadasz że:

 

tak tam od tego są tacy jak ty

... to powiedz mi co Ty robiłeś, kiedy

 

Jak ty sikałeś w pieluchy to ja już waliłem u Niemca na oborach i budowach

Rozumiem że w tych oborach rozkazywałeś Niemcom, jak mają po krowach sprzątać a na budowach byłeś majstrem, nie ważne że na czarnucha się siedziało, bo:

 

i jak to było 20 lat temu na zachodzie

Nie wiem jak było, ale na pewno miałeś lepszą robotę, boś Polaczek był dumny, choć jako nielegalny srałeś w gacie na widok byle funkcjonariusza Polizei.

 

 

jak tam plany rozwoju? zamieniłeś na likwidację ?  :D jaki to nowy biznes plan się kłębi w tej małej główce ?   ;) zbrzydły już te kocie odchody ?

Rozważam sprzedaż ziemi takim oszołomom jak Ty, przy cenach 50 tys. tylko głupek by się nie zastanowił nad sprzedażą, ale tylko głupek za tyle kupi przy dzisiejszych cenach płodów rolnych. Na szczęście dla mnie, tych drugich, czyli takich jak Ty jest więcej. Istnieje świat poza rolnictwem, a za ponad pół miliona złotych gotówki można niejeden inny biznes rozkręcić. No, dla Ciebie to jednak nie pojęte. Zresztą, komu Ja to mówię ...

 

Na koniec:

 

możecie sobie pluć ile wlezie , tak właśnie mają miernoty które nic nie potrafią- tylko służyć u innych....typowe ,,polaczki ,, które nasrają do swego gniazda

a teraz z innego tematu raz jeszcze twoja wypowiedź, jak ja sikałem w pieluchy, ty już...

 

Jak ty sikałeś w pieluchy to ja już waliłem u Niemca na oborach i budowach

służyłeś Niemcom...

 

tak właśnie mają miernoty które nic nie potrafią- tylko służyć u innych....typowe ,,polaczki

a inne miernoty co sobie nie radzą wymyślają, żeby na Warszawę traktorami jechać.

 

Tak więc, jeśli już, nie jesteś w niczym lepszy ode mnie, a twoja retoryka jest na poziomie gimnazjalisty, tym gorzej bo:

 

Niestety synku nie jadę na Warszawę swoim JD bo za stary jestem na to

Nie dość że stary, to jeszcze głupi. Ja mam tę przewagę, żem jeszcze młody i wszystko przede mną.

 

P.S. W tym roku wyszło mi jęczmienia 6,2 t z ha, zważywszy na fakt że była sucha wiosna, to przyzwoity wynik. Zboże leży i czeka na lepszą cenę puki co. Jeśli chodzi o "Holendra", to Ty podałeś przykładowy artykuł jak to źle u nich. bo kraj zasrany, niestety jesteś taki ograniczony że nie potrafisz rzeczowo się z tego wybronić.

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

marko-kolo = kozulek2  :D

kozulek2 pajacu/trolu agrofotowy ...

jak tam twoje krowy i mleko po 60 groszy ?  robisz biznes stulecia na ziemii po 50 tys za hektar i mleku po 60 groszy ?  :D

czy moze w tym wcieleniu juz zajmujesz sie czyms innym ?  :D

nawet jak załozysz 100 nastepnych kont to te twoje chamstwo i buractwo kazdy rozpozna na odległosc  :D

marko-kolo=kozulek2 - wszystko wiedzacy troll, znajacy nawet historie ludzi nie znajac ich  :D byznesmen co całe zycie spedza na agrofoto anonimowo zalogowany zeby nikt nie miał podejrzen co do jego wiarygodnosci  :D

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Ale to nie on jedyny taki na tym forum. Jest tu paru innych co wykorzystują poczciwość człowieka z wioski, tą szczerą poczciwość. Ja obstawiam że nijaki @ereksio=@bezbarwny, niegdyś mieliśmy ostrą wymianę poglądów, potem zadeklarowałem że nie będę dalej z nim gadał, bo to nie mój poziom (koleś wstawił zdjęcie obozu zagłady w Oświęcimiu i podpisał "Hotel") i nagle niczym królik z kapelusza wyskoczył @bezbarwny. Nie podejmował z nikim innym polemiki tylko ze mną, znał moją retorykę a styl wypowiedzi był prawie identyczny. Jak można być taką dwulicową mendą.

Z regulaminu:

 

Regulamin korzystania ze strony AGROFOTO.pl

 

III Rejestracja i zasady dostępu Użytkowników do zasobów Serwisu

...

4. Użytkownik ma prawo do posiadania wyłącznie jednego Konta w Serwisie. Niedozwolone jest cedowanie lub udostępnianie Konta innym osobom, bez wyraźnej zgody Administratora.

...

Od razu było widać, że coś nie tak z kolesiem :P .

 

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

dzięki chłopaki za te miłe słowa  :D   szczególnie tobie dwuhektarowy dziedzicu  ;)

co tam jeszcze u mnie słychać ? 

pisze z jednego konta jeśli was to interesuje oszołomy , jestem rolnikiem i nikogo nie udaje w przeciwieństwie do was 

miałem , mam i będę miał te swoje 55 ha i nic mi nie grozi żebyście nawet pękli 

 

nie sprzedaje ani nie kupuje ziemi po 50 tys

mleko mam po 1.2 zł za litr jeśli już  

więc dalej chłopaki , powróżcie mi jeszcze 

nigdy nie kryłem się i nie zmieniam retoryki 

 

odwajler  kogo teraz udajesz znawco motoryzacji ? jak tam twój zgniły mietek ?   :D

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez gostek
      Ponieważ nie znalazłem subfora poświeconego ekologii (?!!) postanowiłem tutaj umieścić krótką animację; wartą obejrzenia i przemyślenia.
       
      https://www.facebook...&type=2
    • Przez agrorobert
      Witam!
       
      Od wielu osób słyszałem opinie że skrzynia bezstopniowa obciąża ciągnik przez co jest słabszy i nie ma tej mocy która powinien mieć, prawda czy mit?
      A czy skrzynia bezstopniowa jest trwalsza od Powershift?
       
      Poniżej na zdjęciu skrzynia Deutz Fahr Seri 5

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj