stojanow

cała prawda o naszym członkostwie w UE

Polecane posty

Ulman    5575

"Osobiście uważam, że Żydom od Polaków nic się nie należy, ale to osobny temat"  - tak samo sądzą niemcy o naszych odszkodowaniach..


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Opinii nie będzie, sankcji prawdopodobnie też. Ale mogą być nie formalne dokładniejsze kontrole wydawanych u nas pieniędzy z ue np na drogi i tym podobne. Tak samo może być mniej kasy dla Polski przy projekcie budżetu ue. Co do rolników no cóż jakoś tłumnie nie składają podań o rezygnację z dopłat obszarowych. Wręcz każdy stara się w terminie papiery złożyć. A jak się ociągają z wypłatą to wielu marudzi.  Jak tylko ogłoszą jakiś program z prow to zaraz kolejki chętnych i kasy brakuje. Więc widać, że ten koniec przewodu pokarmowego jest rolnikowi bardzo bliski.

Nie porównuj Szydło z Taczer bo to dla tej ostatniej obelga. Taczer była nie zależna robiła co chciała, rządziła sama. Szydło jest podwładną prezesa i ściśle wykonuje jego wolę. Taczer zreformowała angielskie górnictwo. Nawet zamykając kopalnie i rozprawiając się z górnikami. Szydło problem polskiego górnictwa przerzuciła na energetyką a więc na nas.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

No widzę że jesteście trochę zawiedzeni postawą komisji bo ta zachowuje się jak panna na wydaniu i chciałaby i boi się ;):P :P co do dopłat to nic dziwnego że każdy stara się odebrać choć w części to co mu UE zabrała ;) a o konieczności składania wniosków o rezygnację z dopłat to jeszcze n ie słyszałem B)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polomaksi    33

Ulman, gryznij mnie w cztery litery ze swoimi pustymi stwierdzeniamii. Skoro UE jest taka git to dlaczego ja rocznie biore doplat 12k a na same nawozy wydaje20k ? Skoncz opowiadac i szerzyc propagande. Moze i tobie zalezy na UE mnie
nie, ja wole rynek wschodni od tego Zachodu mlekiem i miodem plynacego. Jak transport kapusty do Rosji wypchlem kasa byla na raczce, jak taki jestes BEST MANAGER to do Niemiec go wyslij cwaniaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

trujesz ludzi i mało tego chcesz dalej to robić ? 

sam żryj taką kapustę  :P


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
Napisano (edytowany)

Szkoda, że ten rynek wschodni nie woli ciebie i co chwila rzuca ci kłody pod nogi. Paradoksalnie ruscy czołgają nas więcej jeśli chodzi o ich rynek niż zachód. A tylu przeciwników ue za nimi tak tęskni. Niezliczone kontrole, embarga na zasadzie polityki a nie zdrowego rozsądku i cała masa innych sztucznych problemów. A tu taka tęsknota za błaganiem na kolanach, aby ruskim coś sprzedać. Nie lepiej w końcu od tego rynku się odciąć nie czołgać się przed nimi bo akurat Putinowi się zachce jakieś embargo czy zakaz nałożyć.Powinniśmy z nimi handlować. Ale nie ma co w nich się zapatrywać i mocno liczyć. Bo to rynek bardzo nie pewny.

Nawozy od upadku komuny i zaprzestania dotowania ich produkcji zawsze były dość drogie. W przeliczeniu na cenę płodów rolnych.

Staszek ja nie jestem niczym zawiedziony. Po pierwsze sprawa jeszcze nie jest definitywnie zakończona. Po drugie nigdy tutaj nie straszyłem jakimiś formalnymi sankcjami. Bo jak pisałem np Węgry je zablokują. Ale nie formalne sankcje, jak dokładne kontrole wydawanych środków czy obcięcie kasy przy rewizji budżetu, która ma być w tym czy następnym roku jest całkiem realne. Więc się nie ciesz zawczasu.

Co do dopłat to weź się zdecyduj bo najpierw piszesz, że rolnik ma je na końcu przewodu pokarmowego a potem, że każdy się stara.odebrać. Po co się starać o coś co wylatuje z końca przewodu pokarmowego? Ja nie pisałem, że jest obowiązek składania wniosków o rezygnację z dopłat.  Ale skoro rolnik ma je na końcu przewodu pokarmowego to po co składać o to wnioski? Ja jak mam coś jak to mówią w d.... to o to wniosków nie składam.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polomaksi    33

ale ponawiam pytanie, ile wysłaliscie towaru na zachod? he? ale tak szczerze i osobiscie,? powiem wam NIC!!!! ile z tego mieliscie? NIC!!! marko ludzi nie truje :) daje nawozy wg. doradztwa ODRu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

ale ponawiam pytanie, ile wysłaliscie towaru na zachod? he? ale tak szczerze i osobiscie,? powiem wam NIC!!!! ile z tego mieliscie? NIC!!! marko ludzi nie truje :) daje nawozy wg. doradztwa ODRu :)

 

Około 1,5 tyś ton w ciągu roku. I tyle samo na wschód.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Szkoda, że ten rynek wschodni nie woli ciebie i co chwila rzuca ci kłody pod nogi. Paradoksalnie ruscy czołgają nas więcej jeśli chodzi o ich rynek niż zachód. A tylu przeciwników ue za nimi tak tęskni. Niezliczone kontrole, embarga na zasadzie polityki a nie zdrowego rozsądku i cała masa innych sztucznych problemów. A tu taka tęsknota za błaganiem na kolanach, aby ruskim coś sprzedać. Nie lepiej w końcu od tego rynku się odciąć nie czołgać się przed nimi bo akurat Putinowi się zachce jakieś embargo czy zakaz nałożyć.Powinniśmy z nimi handlować. Ale nie ma co w nich się zapatrywać i mocno liczyć. Bo to rynek bardzo nie pewny.

Nawozy od upadku komuny i zaprzestania dotowania ich produkcji zawsze były dość drogie. W przeliczeniu na cenę płodów rolnych.

Staszek ja nie jestem niczym zawiedziony. Po pierwsze sprawa jeszcze nie jest definitywnie zakończona. Po drugie nigdy tutaj nie straszyłem jakimiś formalnymi sankcjami. Bo jak pisałem np Węgry je zablokują. Ale nie formalne sankcje, jak dokładne kontrole wydawanych środków czy obcięcie kasy przy rewizji budżetu, która ma być w tym czy następnym roku jest całkiem realne. Więc się nie ciesz zawczasu.

Co do dopłat to weź się zdecyduj bo najpierw piszesz, że rolnik ma je na końcu przewodu pokarmowego a potem, że każdy się stara.odebrać. Po co się starać o coś co wylatuje z końca przewodu pokarmowego? Ja nie pisałem, że jest obowiązek składania wniosków o rezygnację z dopłat.  Ale skoro rolnik ma je na końcu przewodu pokarmowego to po co składać o to wnioski? Ja jak mam coś jak to mówią w d.... to o to wniosków nie składam.

 

Bo na dzień dzisiejszy odzyskuje to co UE zabrała jak odzyska dopłaty mu nie potrzebne zobacz mleko tanie świnie tanie a chętnych na modernizację więcej jak pieniędzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

No właśnie niby wszystko tanie zboże, mleko, mięso,, nawozy drogie a sam widzisz chętnych na modernizację więcej niż pieniędzy. Ludzie ugory wyorują, łąki wyorują. Sieją gdzie się da. Więc o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Ulman, gryznij mnie w cztery litery ze swoimi pustymi stwierdzeniamii. Skoro UE jest taka git to dlaczego ja rocznie biore doplat 12k a na same nawozy wydaje20k ? Skoncz opowiadac i szerzyc propagande. Moze i tobie zalezy na UE mnie

nie, ja wole rynek wschodni od tego Zachodu mlekiem i miodem plynacego. Jak transport kapusty do Rosji wypchlem kasa byla na raczce, jak taki jestes BEST MANAGER to do Niemiec go wyslij cwaniaku.

Na pieszczoty to trzeba zasłużyć :P

Jaki związek ma wysokość dopłat które bierzesz z ceną nawozów? Gdzie ty wywniskowałeś że jestem orędownikiem UE.?

UE nie jest zła ani dobra , Rosja nie jest zła ani dobra tylko nasze rządy są głupie. Geograficznie jesteśmy w idealnej sytuacji bo bliżej Rosji, mamy tańszą siłę roboczą więc w sposób naturalny powinniśmy wygrywac konkurencę z zachodnią Europą. Jednak nasz rząd woli mówić o zamachu, nie wpuszczać, paru motocyklistów, popierać ukraińską swołocz albo rozbierać pomniki więc na tym tracimy. Nasz minister Waszczykowski ostatnio w tryumfanym tonie obwieścił że utrzymanie sankcji jest przesądzone. Druga strona tego medalu jest taka że przez embargo rosyjskie rolnictwo przeżywa rozkwit. Wszystko co wyprodukują sprzedają za dobre ceny na pniu. Zgarniaja kase , modernizują, inwestują i wyrównują poziom do naszego więc coraz trudniej będzie nam z nimi konkurować. 

Z UE i Rosją powinniśmy mieć jak najbardziej poprawne stosunki więc korzystać z dobrodziejstw unii i mieć otwarte rynki w Rosji. Zapowiada sie jednak zgoła odwrotna sytuacja  -jak bedą tak dalej świrować to rynek wschodni pozostanie zamkniety a fundusze UE obciete,. Wystarczy brac przykład z Orbana , on rozmawia ze wszystkimi.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

"Angielski rolnik ostrzega polskich rolników co im grozi, jeśli nie przepędzą won wielkich korporacji

Poul, ...rolnik sprzedaje gospodarstwo z całym obejściem, ponieważ nie widzi już żadnej możliwości przetrwania na rynku....Kiedyś to było piękne gospodarstwo o różnorodnej produkcji; teraz jest monokultura, wszystko bazuje na chemii i kontraktowanych usługach. Jak powiedział Poul: „Nie mogę patrzeć na tę martwą ziemię polewaną co roku ogromną ilością agrochemii.” mówił:

Oni (korporacje, UE, banki) was też tak zniszczą, jak zniszczyli angielskich rolników, jeśli nie wyrzucicie ich ze swojego kraju! To dramat dla rolnika patrzeć jak ziemia umiera, a on uzależniony od banków nic nie może zrobić tylko dalej ją polewać tą chemią, aby zebrać jakieś plony. Nasze gospodarstwo przynosiło najlepsze dochody w czasach, gdy miało różnorodny profil produkcji i proporcjonalnie do obszaru niską liczbę krów. Kiedyś 40 krów to było dużo, później 100, teraz nawet przy 500 krowach trudno zarobić na życie. W naszej okolicy przetrwało tylko jedno gospodarstwo mleczne, które ma 700 krów."

http://alexjones.pl/aj/aj-ekologia-i-srodowisko/aj-ekouprawy/item/83326-angielski-rolnik-ostrzega-polskich-rolnikow-co-im-grozi-jesli-nie-przepedza-won-wielkich-korporacji#

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polomaksi    33

to jesli zle zrozumialem to przepraszam Ulman
ale patrzac obiektywnie ze wschodem zawsze bylo lepiej. bynajmniej w moim przypadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Ulman, gryznij mnie w cztery litery ze swoimi pustymi stwierdzeniamii. Skoro UE jest taka git to dlaczego ja rocznie biore doplat 12k a na same nawozy wydaje20k ? Skoncz opowiadac i szerzyc propagande. Moze i tobie zalezy na UE mnie

nie, ja wole rynek wschodni od tego Zachodu mlekiem i miodem plynacego. Jak transport kapusty do Rosji wypchlem kasa byla na raczce, jak taki jestes BEST MANAGER to do Niemiec go wyslij cwaniaku.

 

A czy ktoś obiecywał, że dopłat ma wystarczyć na nawozy?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

a mi starcza na nawozy i zostaje na nowy samochód  ;)


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Mi też wystarcza na pokrycie wszystkich kosztów. To co zbiorę z pola mam na czysto.

 

to jesli zle zrozumialem to przepraszam Ulman
ale patrzac obiektywnie ze wschodem zawsze bylo lepiej. bynajmniej w moim przypadku

 

Czy lepiej zależy kto co sprzedawał na wschód. Ci od mięsa źle to wspominają.  Do każdej masarni kiedy tylko chcieli mogli przyjeżdżać Rosjanie na kontrole. Nasi skakali nad nimi dmuchali. Putin kiedy chciał nakładał jakieś embarga. Jak nie embarga to kierowcom polskich tirów wiz nie dawali lub pozwoleń na przewóz towarów albo kazali celnikom po woli odprawiać. Bez przerwy problemy, skakanie nad nimi i dmuchanie. A oni mieli nas w d. Trzeba z nimi handlować ale to rynek nie pewny. Choć z punktu widzenia zwykłego rolnika nie wyglądało to źle. Bo rolnik sam tych towarów tam nie woził i nie skakał, żeby kupili. Najwyżej jak przestawali kupować to zwykły rolnik narzekał, że cena spadła. Zachód nie jest kolorowy pod tym względem. Jest silnia konkurencja. Ale jak jest dobry towar nikogo nie trzeba prosić, aby kupił. Nasz żywność jest tam ceniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Masz rację tam jest ceniona a my w zamian kupujemy od nich przeterminowane mięso po promocyjnych cenach ;):D :D


a mi starcza na nawozy i zostaje na nowy samochód  ;)

 

Czyżby rolnik z Marszałkowskiej ? ;):P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

a mi starcza na nawozy i zostaje na nowy samochód  ;)

 

no to gratuluje kolego. tylko podziel się informacjami jak prowadzisz pole , jaką masz agrotechnikę uprawy, jakie koszta  i ile zbierasz ????bo mi dopłata prawie nie starcza na ochronę , a gdzie nawozy , paliwo, materiał siewny naprawy, przeglądy maszyn itp. itd.????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

to jesli zle zrozumialem to przepraszam Ulman

ale patrzac obiektywnie ze wschodem zawsze bylo lepiej. bynajmniej w moim przypadku

Nie ma problemu. Ważne że sprawa wyjaśniona


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Staszek nikt co nie każe tego mięsa jeść. Bez trudu można znaleźć polską żywność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no to gratuluje kolego. tylko podziel się informacjami jak prowadzisz pole , jaką masz agrotechnikę uprawy, jakie koszta  i ile zbierasz ????bo mi dopłata prawie nie starcza na ochronę , a gdzie nawozy , paliwo, materiał siewny naprawy, przeglądy maszyn itp. itd.????

 

Ale zeszyt i długopis drogich napraw i przeglądu nie wymaga;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez gostek
      Ponieważ nie znalazłem subfora poświeconego ekologii (?!!) postanowiłem tutaj umieścić krótką animację; wartą obejrzenia i przemyślenia.
       
      https://www.facebook...&type=2
    • Przez agrorobert
      Witam!
       
      Od wielu osób słyszałem opinie że skrzynia bezstopniowa obciąża ciągnik przez co jest słabszy i nie ma tej mocy która powinien mieć, prawda czy mit?
      A czy skrzynia bezstopniowa jest trwalsza od Powershift?
       
      Poniżej na zdjęciu skrzynia Deutz Fahr Seri 5

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj