Skocz do zawartości
karol

Dopłata do materiału siewnego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jankes123    5

jak to siejesz z centrali zboze orginal a poznie jtym samym chcesz zasiac czyli swoim wyprodukowanym i jeszcze kase za to dostac ?

henio2    101

No przecież można tylko co musi być Świadectwo Kwalifikacji czy jak to się nazywa?

jankes123    5

ale wiesz o tym ze zeby zasiac nasieniem ktory kupiles od agencji i nim zasiales i jesli chcesz zasiac tym wyprodukowanym nasieniem swoim to musisz uiscic oplate licencyjna agencji

Wiadomość z agroFakt.pl

MartineZ    14

Wiecie co z dopłatą do materiału siewnego na 2014 rok? Bo kiedyś wyczytałem, że może nie być, stąd pytanie.

S-Piotr    48

Czy ARR ma jeszcze ten program do wypełniania (ELF) bo na ich stronie ,jakoś go nie dostrzegłem.

aro1975    114

dzwoniłem wczoraj do arr i pani mi powiedziała, iż elf z nowym wzorem wniosku będzie dostępny pod koniec stycznia - parę pól się zmieniło, a też pam plik na starej wersji zrobiony

Nikita_Bennet    100

ja wysłałem pocztą wypełniony odręcznie bo elf-arr jeszcze nie działa. Czekać na kasę nie mam ochoty bo to idzie w decyzji czyli 30 dni na decyzję a potem przelew.

aro1975    114

mam problrm, dostałem dzisiaj decyzję odmowną, okazało się iż firma AGRO CORN w dniu wystawiania faktury nie była wpisana na liste WIORiN i dlatego nie mam co liczyć na kasę. miała pozwolenie na obrót materiałem siewnym do końca lipca 2013, faktura z sierpnia, a nowe pozwolenie dostali w listopadzie 2013.

ciekawe ile osób tak załatwili?

mogę odwołać się od decyzji, ale co napisać w uzasadnieniu? dlaczego ja mam tracić jeżeli ze swojej strony dopełniłem wszelkich formalności, a firma twierdziła że ma pozwolenie (brałem od nich materiał 2012 i wszystko było ok?

ahten    9

Moglibyście wyjaśnić co dokładnie oznacza pomoc de minimis? Gdyż chciałbym ubiegać się o zwrot za materiał siewny a czytając regulamin niebardzo wiem o co z tym chodzi.

karolr2    180

A co wpisać w elfie gdy na jednej działce mam dwie odmiany pszenżyta zakupione w innych centralach nasiennych o innych numerach faktury tak samo mam w pszenicy. Jedna działka dwie faktury o innych numerach i dwie odmiany. Rozbijać to po połowie czy jak? Przykład pszenica ozon 100kg nr faktury 125/13 i arkadia 150kg numer faktury 231/13 działka 1.15ha

aro1975    114

Karol z sumuj - nie musisz pisać odmian. wybierach np. pszenica ozima, nr działki, ilość zasianych ha, numery faktur po przecinku

drozd82    0

Moge złozyc wniosek o dopłaty na kukurydze,tylko ze na fakturze jest liczba worków a nie kg?

fezoi    47

Obawiam się, że do kukurydzy nie ma dopłat .

Edytowano przez fezoi

karolr2    180

Karol z sumuj - nie musisz pisać odmian. wybierach np. pszenica ozima, nr działki, ilość zasianych ha, numery faktur po przecinku

Dzięki o to mi chodziło. Odmian nie pisałem tylko tylko nie wiedziałem co zrobić z tymi numerami faktur ale już wszystko jasne. Jak coś to będę pisał A i jeszcze jedno po wypełnieniu wersji elektronicznej trzeba wydrukować i wysłać poleconym a trzeba orginał czy wystarczy kopia faktury. W tamtym roku wysłałem orginał i mi nie przysłali go z powrotem więc w tym roku muszę się im opomnieć

Nikita_Bennet    100

trzeba wysłać im oryginały i odeślą je. Ja im piszę na kartce papieru "zwrot oryginałów faktur proszę przesłać na adres: ble ble ble".

karolr2    180

Tak im napisałem i nie odesłali mam nadzieję że tam nie przepadły i w tym roku odeślą razem z nowymi z tego roku

poosa21    53

A o co chodzi z oświadczeniem część F punkt G. (pytam o wniosek nie o sprawy intymne;)) tam jest taki zapis "

g. W przypadku uczestnictwa w mechanizmie WPR realizowanym w trybie zawierania umów cywilno-prawnych wyrażam zgodę na wystawianie przez ARR w moim imieniu i na mój rachunek faktury VAT." ??

ansu    73

Witam

Dostałem decyzję, ciekawe kiedy kasę?? Wniosek składałem osobiście.

Brounter    18

Jaki kurs euro jest przyjmowany podczas przeliczania zlotych na euro we wniosku o doplaty do materialu siewnego?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się