Skocz do zawartości
karol

Dopłata do materiału siewnego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

asharot    176

Jak złożysz wniosek o dopłatę do materiału siewnego to po 10-dniach taki numer przyjdzie pocztą.

20CBR12    51

:unsure: no i o mały włos bym przegapił termin składania wniosku! ;[

w poniedziałek biegiem na poczte z wypełnionym wnioskiem... -_-

Sadek    449

Jak złożysz wniosek o dopłatę do materiału siewnego to po 10-dniach taki numer przyjdzie pocztą.

Składam co rok i żadnego numeru pocztą nie otrzymałem.

Wiadomość z agroFakt.pl

farmervip    78

:unsure: no i o mały włos bym przegapił termin składania wniosku! ;[

w poniedziałek biegiem na poczte z wypełnionym wnioskiem... -_-

Pomału nogi ma sie tylko dwie :) a termin jest do 25tego

20CBR12    51

....tak to prawda termin jest do 25 .06 ale zdaje się, że gdby nie to forum to kompletnie by mi to z głowy wyleciało... :wacko: , to też w poniedziałek chcę wysłać i spokój...! :rolleyes:

kissmy...    57

26 cyfr też nie chce, a na papierowej wersji jest jeszcze pl przed numerem, ale takiej wersji też nie przyjmuje

Sadek    449

Mi przyjął bez problemu może numer błędny, mogę podać ci swój numer do przelewu :) .

20CBR12    51

mam pytanie a co z lucerna .... nie ma dopłat do nasion strączkowych ?? elf tego nie widzie ;/

...czego elf nie widzi tego nie ma...ot taki sprytny program ... ;)

BARABUS    6

nie trzeba mieć dopłat na siebie, wystarczy umowa dzierżawy którą to trzeba dołaczyć do wniosku, takie info otrzymałem dzwoniąc do ARR

TOMEK_11    2

jezeli dopłaty masz na siebie to tak

o losie...

nie trzeba mieć dopłat na siebie, wystarczy umowa dzierżawy którą to trzeba dołaczyć do wniosku, takie info otrzymałem dzwoniąc do ARR

już nawet nie trzeba umowy tylko numery z agencji także może być nawet dzierżawa na gębę

fliegl    4

Po jakim czasie od otrzymania decyzji o przyzaniu dopłaty do materiału siewnego kasa będzie na koncie?

Sadek    449

Nie jestem pewien ale zapewne po 14 bo 14 dni jest na odwołanie się.

Decyzję otrzymałem w niecałe dwa tygodnie od wysłania wniosku.

Pieniądze na koncie 15 dnia od otrzymania wniosku.

Edytowano przez Sadek

mtz82r96    4

Zasiałem w tym roku 1,59 ha mieszanki jęczmień + groch (jęczmień własny, groch kwalifikowany). Wysiałem 250 kg grochu. Przeliczając mógłbym zasiać 1,25 ha grochu w czystym siewie. Co mam wpisać w części B kolumna druga (roślina uprawna- gatunek)? Wpisuję

1. groch i dalej w kolumnie trzeciej 1,25, w 4-tej 160 zł a w 5-tej 1,25x160

2. mieszanka groch+jęczmień i dalej w 5-tej 1,25x160

3. mieszanka groch+jęczmień i dalej 1,59 ha, 160 zł i 1,25x160

Czy może jeszcze inaczej? Jak to poprawnie zapisać skoro obsiałem 1,59 ha?

Należy wpisać: mieszanka, 1,25 ha x 100zł, czyli 125zł zwrotu.

robert812    51

Mam pytanie. Kiedy będę mógł ubiegać się o dopłatę do materiału siewnego zakupionego we wrześniu 2013? Chodzi o nasiona pszenicy ozimej która niebawem po zakupie została wysiana.

mtz82r96    4

Nie pamiętam dokładnie, ale wnioski w tym roku można było składać między połową stycznia a 25 czerwca (jeśli się mylę poprawcie). W tym terminie będziesz mógł złożyć wniosek.

Sadek    449

http://www.arr.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=373&Itemid=335

Wniosek o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany mającej charakter pomocy de minimis w rolnictwie powinien być złożony w terminie od dnia 15 stycznia do dnia 25 czerwca danego roku kalendarzowego.

• Like 1

robert812    51

Na zboża jest po 100zł/ha.

Nigdzie nie mogę znaleźć żadnych informacji dotyczących składania wniosków w roku 2014, a chciałbym już przygotować dokumenty żeby zaraz po 15 stycznia to załatwić.

Wszelkie rozporządzenia dotyczą okresu 15 stycznia - 15 czerwca 2013. Nie wiadomo również jaki formularz wniosku będzie obowiązywał? Wiecie może coś na ten temat, czy może należy cierpliwie czekać na informacje na stronie ARR?

Edytowano przez robert812

henio2    101

Wie ktoś jakie warunki trzeba spełnić aby otrzymać dotacje do materiału siewnego wyprodukowanego i wysianego we własnym gospodarstwie?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost

dlaczego przecież w pierwszym kwartale 2017 roku będzie nabór a pula znowu została zwiększona

• Przez Angelo
      A co powiecie o tym zapisie: (tekst cytowany z najnowszego projektu)

§ 21
      W 2007 r. o pomoc mogą się ubiegać wyłącznie osoby, o których mowa w § 4.

Czyli:
      § 4
      1. Pomoc przyznaje się osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku prowadzi działalność rolniczą, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.

Tak więc, kto nie jest właścicielem gospodarstawa (tzn. przed złożeniem wniosku o MR) to może zapomieć o premii w tym roku!!!
      Co proponujecie robić? Czekać, czy przepisywać gospodarstwo i składać wniosek?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?