Skocz do zawartości
karol

Dopłata do materiału siewnego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PATr    238

No to to napisałem, a jacek na początku napisał o dopłacie, później post edytował na kropkę

SAUTER    4

Mam pytanie. Jeśli obsiałem 3 działki kwalifikatem i średnia wyszła mi 144kg/ha to dopłatę dostane do tej powierzchni w której wychodzi 150kg/ha?

Wiadomość z agroFakt.pl

Nikita_Bennet    100
Napisano (edytowany)

obetnij część powierzchni tak aby wyszła Ci powierzchnia obsiana materiałem w ilości 150kg/ha.

Druga sprawa że tak sobie patrzę tutaj: http://www.arr.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=36&Itemid=41

Jeżeli ktoś ma zamiar siać jakiś jary kwalifikat na wiosnę tego roku to warto poczekać do końca terminu aby złożyć jeden wniosek a nie teraz jeden z ozimin a potem drugi z jarych (jako korektę).

---------

W powyższym terminie będzie można ubiegać się o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany (zakupionego i wysianego/wysadzonego w okresie od 15 lipca 2016 r. do 15 czerwca 2017 r.)

---------

Edytowano przez Nikita_Bennet

SAUTER    4
Napisano (edytowany)

Ale obciąć we wniosku nr3/7 tam gdzie podaje się masę oraz  nr faktury?

Już wiem 4/7

Edytowano przez SAUTER

Nikita_Bennet    100

ja po prostu wpisywałem powierzchnię taką jaka wychodziła mi z minimalnej normy wysiewu a reszta dosiana swoim.

Sadek    449

Koledzy decyzję dostałem ale czy kasę to nie jestem pewien, jak to u was wygląda?

Nikita_Bennet    100

za zeszły rok? Mam wydrukowany wyciąg z banku i jest ale to grosze bo mało kupowałem materiału siewnego.

Sadek    449

Tak  decyzja była gdzieś koło października. Ogólnie teraz to są grosze bo stawki śmieszne. To i u mnie musi być.

wilhelm    401

W grudniu ARR przelała mi na konto DMS. Opierdolili na niecałe 70 zł/ha.

staszek131415    2045

Oj tam opierdolili dawno było wiadomo że dopłaty będą niższe za to materiał siewny tańszy więc na jedno wychodzi

wilhelm    401

Tak, otwórz flaszkę z radości i oddaj hołd dziękczynny Jurgielowi.

staszek131415    2045

pONADTO ZNIESIONE ZOSTAŁY OPŁATY LICENCYJNEI NIE BĘDZIE TRZEBA PŁACIĆ DANINY FIRMOM NASIENNYM SAME +

staszek131415    2045

Mówili wczoraj w Tygodniu że jak kupisz kwalifikiat to będziesz mógł go rozmnażać na włAsne potrzeby i nie płacić opłat

aro1975    114

może ktoś wie kiedy ELF będzie działa?

Nikita_Bennet    100

podbijam pytanie, przechodzi część a potem nie idzie. Wie ktoś kiedy ruszy? Ewentualnie co źle robię?

Diwad890    1

mógł by mi ktoś wytłumaczyć na czym polegają te dopłaty?

Matey    431

a czy tak cięzko jest poczytać na forum albo w googlach? przeczytaj co znajdziesz i pozniej jak czegos nie zrozumiesz to pytaj, troche samodzielnosci w czasach latwosci dostepu do informacji... 

Diwad890    1

A dopłatę to mogę tylko uzyskać jak bd miał fakturę z centrali?

cris10    12

Panowie przy składaniu wniosku musi być faktura oryginał czy może być ksero ? Bo orginal ma księgowa a ja w domu kopię

grzegorz132    9

witam mam pytanie czy  tą zeszłoroczną pomoc do wymarzniec nalezy ujac w wniosku o doplate do nasion?   

We wniosku potrzebny jest numer ARR. Obecnie nie posiadam takiego numeru. Ze strony ARR wyczytałem że nie posiadając numeru ARR można złożyć wniosek o dopłatę do materiału siewnego, a numer zostanie mi również nadany. Miał ktoś już taką sytuację?

Czy jestem w błędzie i najpierw muszę złożyć wniosek do arr o numer a później o materiał siewny ? 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost

dlaczego przecież w pierwszym kwartale 2017 roku będzie nabór a pula znowu została zwiększona

• Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Vinci007
      Witam!

Zakładam nowy temat "Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000  w ramach Prow 2014-2020"
      Na ten temat jest mało wiadomośći w necie, a program rusza już w I kwartale 2017 roku. 
      Każdy niech pisze co wie? Jakie wymagania, na jakie maszyny można dostać itp.

• Przez Angelo
      A co powiecie o tym zapisie: (tekst cytowany z najnowszego projektu)

§ 21
      W 2007 r. o pomoc mogą się ubiegać wyłącznie osoby, o których mowa w § 4.

Czyli:
      § 4
      1. Pomoc przyznaje się osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku prowadzi działalność rolniczą, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.

Tak więc, kto nie jest właścicielem gospodarstawa (tzn. przed złożeniem wniosku o MR) to może zapomieć o premii w tym roku!!!
      Co proponujecie robić? Czekać, czy przepisywać gospodarstwo i składać wniosek?
    • Przez marluk
      witam

czy wie ktos w ramach tego programu przez jak długi czas od otrzymania pomocy nie mozna zakonczyc dzialalnosci gospodarczej? czytalem rozporzadzenie ale moze mi cos umknelo.