Skocz do zawartości
karol

Dopłata do materiału siewnego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
a1fe26c2    36

Dzięki za podpowiedź. Jeszcze poruszę sprawę faktur za nasiona - jeśli moje dane są niekompletne, a korekty mogą nie dotrzeć do mnie do poniedziałku, to warto ryzykować wysyłkę faktur bez mojego NIP (to cały błąd)?

adaammek    10

jeżeli  do poniedziałku nie będziesz miał prawidłowych faktur to złóż takie jakie masz

póżniej złożysz korektę  do wniosku lub po prostu dołączysz faktury vat

staszek1234    1

witam, czy dopłata do trzody chlewnej liczy się do pomocy de minimis? wpisywać ją do wniosku o dopłatę do materiału siewnego?

Wiadomość z agroFakt.pl

a1fe26c2    36

jeżeli  do poniedziałku nie będziesz miał prawidłowych faktur to złóż takie jakie masz

póżniej złożysz korektę  do wniosku lub po prostu dołączysz faktury vat

Dzięki, tak zrobię.

Sadek    446

Też w tej sprawie tu zajrzałem , ja nie dostałem i z jednymi znajomymi rozmawiałem to też nie dostali.

lukejro    142

Już są stawki, "dobra zmiana" wymiata

- 69,40 zł dla zbóż i mieszanek zbożowych lub mieszanek pastewnych z materiałem siewnym gatunków zbożowych lub niektórych strączkowych

- 111 zł w przypadku roślin strączkowych

- 347 zł w przypadku ziemniaków.

Nie na darmo chłopy mówili że po wyborach im PiS da (tylko bez spacji ;-) )

Sadek    446

Tak 69 zł/ha a ostatnio było 100 zł/ha.

Nie rozumiem już totalnie tego kraju na materiał siewny stawki okrojone (ciekawe ile będzie za te zasiewy), na ubezpieczenie upraw też bym powiedział że nie było ( bo puli starczało na 1-2 dni).

danielhaker    803

Żeby komuś dać, drugiemu trzeba zabrać. Pieniędzy na realizowanie obietnic z kampanii wyborczej nie drukuje NBP. Kiedyś (gdy było 100zl/ha) różnica w materiale siewnym swoim (oczyszczonym, zaprawionym...) a kwalifikowanym wynosiła zaledwie 20zł/ha. Z roku na rok coraz mniej opłaca się kwalifikat

Sadek    446

Ostatnio było 80 zł/ha. Z roku na rok kroją coraz bardziej, a i materiał coraz gorszy.

Zgadza się ale Ci z pierwszej tury załapali się na 100 zł/ha, druga 80 zł/ha (byłem w tej pierwszej).

Jak kolega napisał różnica robi się coraz mniejsza, uważają że przyzwyczaili rolnika do kwalifikatu i teraz dalej rolnik mimo mizernego zwrotu nadal będzie brał kwalifikat. Jeżeli rolnik by nie umiał liczyć to już by dawno nie istniał.

luteks77    3

Witam, dziś dotarła decyzja.Jak tak dalej będą robić to rolnicy znowu powyciągają wialnie i będą siać swoje po 10 lat.

Sadek    446

Bo Oni uważają że rolnik się nie doliczy ile dostał, uratowali jesienne zasiewy bo jeszcze każdy nie wiedział ile wyniesie dopłata. na wiosnę na pewno sprzedaż spadnie.

piotr30piotr    64

jak ktoś regularnie sieje kwalifikowany materiał siewny to raczej nie chce mu się wracać do czyszczenia farbowania swojego .

ja kilka lat 100 % areału obsiewam kwalifikatem i nie zamierzam wracać do przygotowywania materiału w własnym zakresie bo to pozorna oszczędność

piotr30piotr    64

podliczając wszystkie plusy i minusy  wyjdzie że trzeba kupić zaprawę ponieść koszty robocizny , koszty energii ciężko jest określić zdolność kiełkowania i MTN , zaprawiając kilka ton potrzebna jest zaprawrawiarka  a nie betoniarka .Kupując kwalifikat masz spokój z agencją nasienną zwrot kilkuset zł  z ARR i jak bierzesz np nasiona kwalifikat plus to prawie 100% pewności że jest to bardzo dobry materiał i solidna podstawa do zrobienia wysokiej wydajności.

i nie martwi mnie cena za materiał siewny ale cena pszenicy .

rafftti    2

Kiedy składa się wniosek o zwrot, gdzie i skąd pobrać wniosek. Pomóżcie pierwszy raz będę składał wniosek o zwrot

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się