Skocz do zawartości
karol

Dopłata do materiału siewnego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damianzbr    988

324 zł / 1 ha na którym wystąpiła susza jeśli było ubezpieczenie jeśli nie było to - 50%. czyli wychodzi 162 zł/ha zbożowych.

Wiadomość z agroFakt.pl

damianzbr    988

Jak to możliwe że mojej żonie więcej, tobie mniej? Przecież kobiety ciągle domagają się równouprawnienia...

adrian    15

dzis czytałem w necie ze stawki maja prawdopodobnie byc mniejsze bo zmienia sie system naliczania. Do tej pory było to 80 zł za ha i tyle budrzet musiał znaleść kasy a teraz ustalaja z góry ile maja kasy i dopiero bedą dzielic miedzy rolników. Piepsz... złodzieje ustalili to przed wyborami tylko zadna partia nie chwaliła sie tym a teraz nagle wychodza kwiatki!!!!  

http://www.agrofoto.pl/articles/prow-2014-2020/doplaty-do-materialu-siewnego-nowe-zasady/

ursusek-360    46

Jak to jest z tą dopłatą do materiału siewnego? Np jak na wiosnę kupiłbym owies z centrali na 1.2 ha to mogę starać się o dopłatę? I wtedy będę musiał co roku kupować materiał z centrali aby dostać tę dopłatę?

asharot    176

Ile razy będziesz kupować tyle razy dostaniesz dopłatę do materiału siewnego.

Kupisz raz to dostaniesz raz.

krzychu94    1

Na jesieni kupiłem pszenżyto z centrali, wysiałem na pole, jednak pszenżyto wymarzło. Teraz też kupiłem na to pole pszenżyto z centrali i chciałem się zapytać czy dostanę zwrot za jeden i drugi materiał bo kolega mi mówił że tak. A jaka jest prawda?

fezoi    47

Do wymarzniętego musisz dołączyć protokół z ubezpieczalni , a jak nie masz to z gminy zaświadczenie (protokół) o likwidacji zasiewu . Wszystko masz na stronie ARR , poszukać trochę trzeba niestety .

Edytowano przez fezoi

krzychu94    1

Do wymarzniętego musisz dołączyć protokół z ubezpieczalni , a jak nie masz to z gminy zaświadczenie (protokół) o likwidacji zasiewu . Wszystko masz na stronie ARR , poszukać trochę trzeba niestety .

Ale to zaświadczenie z gminy to idę i mówię że coś takiego chciałem i dają? Czy musi jakaś komisja na pole przyjechać?

waldek91    1

Mam taką sytuacje, że kupiłem 1 t sadzeniaków z centrali ale złożyłem na nie reklamacje bo strasznie gniły. Reklamacje mi uznano, przywieziono tone nowych sadzeniaków. Miały być za darmo, ale na fakturze jest 10 zł do zapłaty, tj, 1 zł za metr. Mam teraz takie pytanie czy jakbym złożył na tą fakturę o zwrot to czy mi ją uznają? Czy nie będzie to przeszkadzało że na fakturze jest tylko 10 zł i adnotacja <Rozliczenie uznanej reklamacji z jesieni> ? Miał może ktoś taką sytuację...

hopper5    19

Miał ktoś z was kontrole z ARR w sprawie zwrotu za mat siewny? Jeśli tak to jak taka kontrola przebiega. 

Arek    113

Ja miałem w zeszłym roku ale było już po zbiorze i właściwie nic nie sprawdzili, nie było żadnego problemu.

Slavo    6

przyjechała kontrola, zmierzyli pola, podpisem raport i to wszystko.

a1fe26c2    36

Może ktoś podpowie czy "Powierzchnia gruntów rolnych na działce ewidencyjnej (ogółem)" z wniosku dms jest tym samym, co  "Maksymalny kwalifikowalny obszar PEG"? Na działce mam las, łąkę, grunty orne i zabudowania.

adaammek    10

Może ktoś podpowie czy "Powierzchnia gruntów rolnych na działce ewidencyjnej (ogółem)" z wniosku dms jest tym samym, co  "Maksymalny kwalifikowalny obszar PEG"? Na działce mam las, łąkę, grunty orne i zabudowania.

moim zdaniem tak

NATOMIAST  powierzchnia całkowita działki  to nie to samo co PEG

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Angelo
      A co powiecie o tym zapisie: (tekst cytowany z najnowszego projektu)

§ 21
      W 2007 r. o pomoc mogą się ubiegać wyłącznie osoby, o których mowa w § 4.

Czyli:
      § 4
      1. Pomoc przyznaje się osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku prowadzi działalność rolniczą, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.

Tak więc, kto nie jest właścicielem gospodarstawa (tzn. przed złożeniem wniosku o MR) to może zapomieć o premii w tym roku!!!
      Co proponujecie robić? Czekać, czy przepisywać gospodarstwo i składać wniosek?
    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost

dlaczego przecież w pierwszym kwartale 2017 roku będzie nabór a pula znowu została zwiększona

• Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?