karol

Dopłata do materiału siewnego

Polecane posty

tedizetor56    95

ponawiam pytanie @Wacek21, czy mogę się ubiegać o dopłatę do materiału siewnego za grunty na które nie otrzymuję dopłat bezpośrednich ARiMR, prościej mówiąc te na które nie mam umowy dzierżawy itd

 

A jak to sobie wyobrażasz,to tak jakby ktos inny chcial zlozyc na twoje pole.


Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

rzepak jest rośliną strączkową więc dlaczego nie można ubiegać się o dopłatę do materiału siewnego tej rośliny.

Rzepak nie ma " strączków " tylko łuszczyny , w podziale gospodarczym to roślina przemysłowa , w systematyce botanicznej to rodzina kapustowate .

Ps.Dopłatą do materiału siewnego rzepaku też bym nie pogardził . :)

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy można wysłać wniosek poleconym? Czy trzeba osobiście jechać do oddziału ARR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

Mam pytanie czy wypełnialiście już wersję elektroniczną wniosku, czy lepiej wypełnić klasyczny wniosek papierowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oledo    2
Napisano (edytowany)

Wypełniam właśnie wersję elektroniczną wniosku i mam problem z dwoma odpowiedziami . W instrukcji do wniosku jest informacja że wszystkie pola muszą być zaznaczone na tak lub nie .Ale na pierwszej stronie wniosku czwarte i piąte pytanie się chyba wyklucza.

4 .Czy osoba fizyczna wyłącznie prowadząca działalność wytwórczą w rolnictwie w zakresie upraw rolnych, chowu lub hodowli zwierząt, nie zarejestrowana w ewidencji działalności gospodarczej?

5. Czy osoba fizyczna, która nie zaznaczyła pola 4?

Dodam że prowadzę gospodarstwo rolne nastawione na produkcję mleka i uprawy zbóż i nie jestem zarejestrowany w ewidencji działalności gospodarczej .

Czy ktoś wie jak odpowiedzieć na te dwa pytania ?

Jeszcze jedno , do wersji papierowej tego wniosku punkty od 3 do 6 jest informacja że wypełnia je tylko wnioskodawca który chce być zarejestrowany w Centralnym Rejestrze Przedsiębiorców .

Jeżeli zostawiam te pola bez odpowiedzi tak jak jest w instrukcji do wniosku papierowego to program pokazuje że mam błąd do program podpowiada że mam błąd .

Edytowano przez oledo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124
Napisano (edytowany)

4. zaznaczasz T

5. zaznaczasz N

 

Ja tak zaznaczyłem i jest dobrze

 

I jeszcze takie pytanie, do czego służą te naklejki które dostałem w zeszłym roku z ARR ?

Edytowano przez jendrek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Jaki jest max czas na wyplate swiadczen przez ARR z tytulu doplaty do materialy siewnego? Drugiego czerwca mina 3 miesiace, wniosek wszystko ok, decyzja tez przyszla a kasy nie ma. Slyszalem ze maja na to 60 dni ale czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

witam, mam pytanko, czy mogę ubiegać się o dopłatę do materiału siewnego (pszenicy) która mi wymarzła po zimie i bylem zmuszony ja przesiać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

wiem że mam czas do 25 czerwca, ale pytam się czy moge się starać o dopłatę do zboża którego już nie ma na polu bo wymarzło, mam faktury i wsio co potrzebne, ale pszenica wymarzła i jej po prostu nie ma na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

możesz się starać o dopłatę nawet podwójnie za wymarznięte ozime i posiane jare zboża ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jeżeli uprawa wymarzła to trzeba było to zgłosić do ARR lub dołączyć oświadczenie do składanego wniosku (wiem że gdzieś dzwonili tylko nie wiem dokładnie gdzie).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

zgodnie z zasadą, iż nikt nie może tyle dać rolnikom, ile minister Sawicki może im obiecać, prawdopodobnie jeszcze nikt nie otrzymał dopłat do materiału siewnego w 2012 roku, gdyż zapowiadano ich podniesienie (tak to sobie uzasadniam;])

 

mam jednak pytanie dotyczące oświadczenia o wystąpieniu szkody w uprawach, czy konieczne jest jego złożenie wraz z wnioskiem o dopłatę do materiału siewnego (roślin jarych)? w instrukcji nie ma o tym mowy, ja poinformowałem ARR o szkodach drogą mailową i na obecną chwilę nie wiem czy muszę składać to oświadczenie czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

W marcu składałem wniosek za oziminy i po 30 dniach kasa na koncie a w kwietniu składałem wniosek za jęczmień jary i też po 30 dniach decyzja i kasa na koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

a jednak dostałem kasę, zgubił mnie jednak termin, bo nie przeglądałem niezgodnego okresu, wypłacili mi wsparcie 31 dni po wydaniu decyzji a ojcu 32 dni po terminie wydania decyzji, czyli nieco ponad 2 miesiące od złożenia wniosku, do tego ojciec ma co roku kontrolę powierzchni (oczywiście przysyłają zawsze jakąś gwiazdę w szpilkach)

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimi    0

wszystko spoko tylko najgorsze jest to, że niestety się te wszystkie przepisy lubią zmieniać, ale warto jest trzymać rękę na pulsie. Nie wiem czy zaglądacie na stronę Agencji Nasiennej? Bo z tego co zawuażyłam tam wszystko jest na bieżąco wrzucane, co się zmienia, wszelkie potrzebne informajacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3

A może ktoś mi powiedzieć ile jest tego zwrotu bo nie wiem czy składać czy dać sobie spokój


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś ma pytania i wątpliwości- chętnie pomogę w wypełnieniu wniosku


=============================================
"Kochaj, żeby żyć i żyj, żeby kochać"
(Dionisios Solomos)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj