karol

Dopłata do materiału siewnego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Wacek21    35

Pomoze mi ktoś ??

A co jesli nie składam wniosku na dopłaty obszarowe, jakiegos pola a zasiałem na nim kwalifikat ? Moge ubiegac sie o zwrot ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

ponawiam pytanie @Wacek21, czy mogę się ubiegać o dopłatę do materiału siewnego za grunty na które nie otrzymuję dopłat bezpośrednich ARiMR, prościej mówiąc te na które nie mam umowy dzierżawy itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    140

Witam.Kiedy i w jaki sposb moge składac wnioski o zwrot za materiał siewny oraz skad moge pobrac wniosek?Pytam gdyz 1 raz chce ubiegac sie o zwrot gdyz wziołem materiał siewny a z tego co sie orientuje w styczniu jakos powinno to ruszyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Tylko jak weźmiesz materiał siewny i to zgłosisz a później we własnym zakresie będziesz rozmnażał dla siebie jakimś cudem może dowiedzieć się o tym PIORIN lub jakaś inna agencja. Możesz wtedy mieć problemy w związku z odstępstwem rolnym. Moim zdaniem jak raz weżmiesz to dofinansowanie to już zawsze będziesz musiał brać kwalifikowany materiał z centrali.

Takie jest moje zdanie. Jeżeli się mylę proszę wyprowadzić mnie z błędu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

Od kilku lat kupuje materiał siewny kwalifikowany i jeszcze nie miałem z tym problemu, warto wymieniać na "świeży" co roku obsiewam około 80-90% pól zakupionym materiałem siewnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

gwozd a ile masz ha? Bo dziwię się że jeszcze do ciebie pisemko z Agencji Nasiennej nie przyszło Ja i moi sąsiedzi dostajemy już od kilku lat te pisemka i nie mam pojęcia skąd wzięli nasze dane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

U nas już kilka razy był zwrot i co dziwne duża część znajomych dostaje te pisemka a u nas cisza, aby tak dalej.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

sadzeniaki ziemniaków można zgłaszać już teraz czy trzeba wysadzić i dopiero zgłosić ...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek195    1

Chyba raczej trzeba wysadzić, a dopiero zgłosić. Bo teoretycznie we wniosku podaje się działki na których jest posiany (posadzony) zakupiony materiał siewny. Na razie planujesz to zrobić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

A dlaczego miałbym dostać coś z agencji nasiennej? mam 7ha a jakie to ma znaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Jeśli raz gdzieś kupiłeś kwalifikat do już mają twoje dane.

Na pewno nie stąd mają te dane bo akurat my nie kupowaliśmy wcześniej kwalifikatu tylko od sasiada braliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Ja chcialbym zasiac mieszanke zbozowo straczkowa tylko teraz nie wiem jak to ugryzc. Moze wy mi pomozecie. Ma to byc wyka + pszenzyto oraz duga mieszanka wyka + owies tylko teraz mam problem poniewaz warunkaiem przyznania pomocy z http://www.arr.gov.p...1490&Itemid=177 jest zasianie pola kwalifikatem albo straczkowym albo zbozem i teraz nie wiem czy w ogole by mi przyznano te pomoc do wysiania wyki poniewaz pszenzyto i owies mam swoje w zeszlym roku zakupione nowe.

Oczywiscie to co podam im ARR to musialoby sie zgadzac z tym co podam do ARiMR. Jak myslicie jak to ugryzc zeby nie wpasc w tarapaty? Starac sie o doplate do wyki o potem przy siewie dodac zboze do tego czy nie probowac z nimi zadzierac:)

Mial ktos kontrole od nich? A ARiMR by sie przyczepilo do tego ze podaje straczkowe a wysiewam straczkowo zbozowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Tylko jak weźmiesz materiał siewny i to zgłosisz a później we własnym zakresie będziesz rozmnażał dla siebie jakimś cudem może dowiedzieć się o tym PIORIN lub jakaś inna agencja. Możesz wtedy mieć problemy w związku z odstępstwem rolnym. Moim zdaniem jak raz weżmiesz to dofinansowanie to już zawsze będziesz musiał brać kwalifikowany materiał z centrali.

Takie jest moje zdanie. Jeżeli się mylę proszę wyprowadzić mnie z błędu

a jak to sie ma do ustawy z 1 lipca 2011 pisze tam ze gospodarstwa do 25 ha mogą wykorzystywać uzyskany plon w swoim gospodarstwie jako materiał siewny na terenie swojego gospodarstwa bez uiszczania opłat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    95

Do ARR. Tylko na razie ozime, ja zawsze składam później ozime i jare.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta i caaps lock

Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

To jak mam 100ha a wnisokuję o zwrot za 1 ha to dadzą mi 100 zł w przypadku zboża a na 99ha muszę napisać własne nasiona?


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin80wlkp    38

A jak jest ze zwrotem za materiał siewny wysiany jesienią który wymarznie i trzeba będzie przesiać?Chciałem złożyć o zwrot dopiero z jarymi, czyli ok w kwietniu.Czy można składać o dopłatę do materiału dwa razy na to samo pole?Nie sądzę.W razie przesiania pozostanie chyba siew swojego jęczmienia.Co jeśli np złoże teraz o zwrot a zboże będzie do przesiania?Teraz podam że zasiałem pszenżyto, a jak przesieję jęczmieniem to we wniosku o dopłaty będzie że jest jęczmień.Czy robi się wtedy jakąś korektę?W sumie zakupiłem do jesiennych zasiewów materiał kwalifikowany i zwrot powinien przysługiwać.Jak jest w praktyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Ja chcialbym zasiac mieszanke zbozowo straczkowa tylko teraz nie wiem jak to ugryzc. Moze wy mi pomozecie. Ma to byc wyka + pszenzyto oraz duga mieszanka wyka + owies tylko teraz mam problem poniewaz warunkaiem przyznania pomocy z http://www.arr.gov.p...1490&Itemid=177 jest zasianie pola kwalifikatem albo straczkowym albo zbozem i teraz nie wiem czy w ogole by mi przyznano te pomoc do wysiania wyki poniewaz pszenzyto i owies mam swoje w zeszlym roku zakupione nowe.

Oczywiscie to co podam im ARR to musialoby sie zgadzac z tym co podam do ARiMR. Jak myslicie jak to ugryzc zeby nie wpasc w tarapaty? Starac sie o doplate do wyki o potem przy siewie dodac zboze do tego czy nie probowac z nimi zadzierac:)

Mial ktos kontrole od nich? A ARiMR by sie przyczepilo do tego ze podaje straczkowe a wysiewam straczkowo zbozowe?

Jeśli zasiejesz wykę kwalifikat wszystko będzie dobrze .Do ARR składasz o zwrot za strączkowe , zboże to roślina podporowa w tym przypadku i ARR nie powinno to interesować . We wniosku o dopłaty(jednolita ,uzupełniająca + na strączkowe ) do ARiMR składasz na wykę , zboże też jest tutaj rośliną podporową. Tylko przy uprawie wyki może być roślina podporowa inne strączkowe tylko w czystym siewie (żeby otrzymać dopłatę do strączkowych).Oczywiście w mieszance tej wyki powinno być w miarę sporo . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laso    0

rzepak jest rośliną strączkową więc dlaczego nie można ubiegać się o dopłatę do materiału siewnego tej rośliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj