karol

Dopłata do materiału siewnego

Polecane posty

Sadek    1123
8 godzin temu, alvaroalvaro78 napisał:

Przyszło odroczenie do końca lutego 22r z powodu braku kasy… spróbuj Ty do KOWRU wysłać takie pismo z dierżawą ze nie sprzedałeś pszenicy i zapłacisz później… 😆

U mnie to jest do 31 marca jak się nie mylę. 


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Też dostałem decyzję że pieniędzy brak i każą czekać do końca lutego . A dopłata była aż do 4 ha 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Można już składać na materiał siewny? 

Ktoś mi rozjaśni jak oni liczą? Mam 4 ha pszenicy ozimej. 

Kwalifikatu kupiłem 350 kg  tylko na dwa i zapłaciłem 600zl brutto. 

 

 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

pszenicy możesz rozliczyć minimum 160 kg na hektar czyli możesz to rozpisać na 2,1 ha, kwotę zwrotu podaję ministerstwo w okolicach końca roku, w ubiegłym roku wynosiło chyba coś koło 70 zł do hektara

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55

Pszenica 150 kg na ha więc dostaniesz dopłatę do 2,33 ha

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76
2 godziny temu, ravoj napisał:

Można już składać na materiał siewny? 

Ktoś mi rozjaśni jak oni liczą? Mam 4 ha pszenicy ozimej. 

Kwalifikatu kupiłem 350 kg  tylko na dwa i zapłaciłem 600zl brutto. 

 

 

wniosek złożony? jeśli nie to zrób we wniosku 2 działki 2,3ha przenica i 1,7 pszenica i podasdz do wniosku o materiał symbol tej działki 2,3 ha jak podałeś działkę jako jedne 4 ha to pozamiatane

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

Serio? Jesli powierzchnia działki większa niż ilośc kupionego materiału to nie dostanie? Przecież mogą proporcje wyliczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271
Slavo napisał:

Pszenica 150 kg na ha więc dostaniesz dopłatę do 2,33 ha

dokładnie ja co roku nie wiem czy jest 150 czy 160 ale sprawdziłem i faktycznie jak kolego mówisz jest 150. dopłaty dopłatami swoją drogą ciekawe ile na jesień będzie kosztował materiał siewny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2459
3 godziny temu, ravoj napisał:

Można już składać na materiał siewny? 

Ktoś mi rozjaśni jak oni liczą? Mam 4 ha pszenicy ozimej. 

Kwalifikatu kupiłem 350 kg  tylko na dwa i zapłaciłem 600zl brutto. 

 

 

Raczej od czerwca . 

liczą 150 kg do ha

rozpisać możesz na 2,33ha

30 minut temu, Wojtek026 napisał:

wniosek złożony? jeśli nie to zrób we wniosku 2 działki 2,3ha przenica i 1,7 pszenica i podasdz do wniosku o materiał symbol tej działki 2,3 ha jak podałeś działkę jako jedne 4 ha to pozamiatane

Nie pisz bajek . Po innych latach pisałem część działki i zawsze przechodziło , ba , 2 lata temu złożyłem wniosek i rozpisałem na działki tak że 90 kg jeszcze zostawało , to mi z arimr dzwoniła żeby podjechać bo zostaje 90 kg i pasuje to jeszcze rozpisać na jakąś działkę 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

Już można składać

od 25 maja do 25 czerwca 2022 roku info na stronie agencji

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2459

Nie ma czegoś takiego jak określona kwota , mają jakiś fundusz na to i zależy na ile starczy , wcześniej było coś ok 100 zł, a ostatnie 3 lata to się tak kręci w okolicach +- 70 zł/ha

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marekk91    3

Prowadzą kontrole na polach w związku z materiałem siewnym? Obsiałem oraz obsadzam dzierżawę na którą nie składam dopłat i myślałem podać na swoje działki na których również mam, ale z własnego towaru i inne odmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Składam kilkanaście lat i żadnej kontroli nie miałem odnośnie materiału siewnego. 

  • Like 1

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2459
2 godziny temu, Marekk91 napisał:

Prowadzą kontrole na polach w związku z materiałem siewnym? Obsiałem oraz obsadzam dzierżawę na którą nie składam dopłat i myślałem podać na swoje działki na których również mam, ale z własnego towaru i inne odmiany.

Normalnie pisz na te wszystkie działki ,jak np, kupisz 1,5 tony materiału siewnego to sobie rozpisz to na 10ha , a czy ty tym materiałem  5 ha , a drugie 5 ha zasiejesz swoim ziarnem , to nic nie szkodzi , tylko przy rozpisce wpisujesz oczywiście nazwę odmiany jaką kupiłeś , a nie że wpiszesz że siałeś swoim .

I jeszcze odnośnie kontroli to potwierdzam to co @Sadek też nigdy nie miałem , i nawet nie słyszałem że mogli by coś takiego robić , natomiast w kukurydzy to i owszem , że mogą skontrolować czy czasami nie jest zasiana kuku  genetycznie modyfikowana

Edytowano przez mysza103
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

U mnie była kontrola ostatnie dwa lata z rzędu w lipcu odnośnie materiału siewnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

Witam, jak mam rozpisać w poszczególnych tabelkach następującą sytuację. Jedna działka rolną i ewidencyjna 20ha a dwie odmiany i dwie faktury 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
Dnia 14.06.2022 o 22:40, krychu napisał:

U mnie była kontrola ostatnie dwa lata z rzędu w lipcu odnośnie materiału siewnego.

Co sprawdzali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271
takiten napisał:

Witam, jak mam rozpisać w poszczególnych tabelkach następującą sytuację. Jedna działka rolną i ewidencyjna 20ha a dwie odmiany i dwie faktury 

musisz to porozbijać, kiedyś też tak miałem i to robiłem, na stronie agencji będzie instrukcja i w instrukcji na pewno jest wzór bo ja z niego korzystałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj