karol

Dopłata do materiału siewnego

Polecane posty

radekz200    6715

Pierwszy raz złożyłem o dopłatę za materiał siewny to się kasy nachapie 550 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Też dziś decyzja.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

Według informacji na stronie MRiRW z dnia 10.04.2020

"...Ponadto zrealizowano w ok. 50 proc. wypłatę środków na zakup materiału siewnego, a reszta zostanie wypłacona w pierwszym tygodniu po świętach."

Tak więc zobaczymy czy do soboty wypłacą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Decyzja przyszła dzisiaj to jeszcze ktoś tam pracuje na posterunku😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 13.04.2020 o 11:18, SAUTER napisał:

A będa w ogóle przyjmować?

Będą tylko do ziemniaków i strączkowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221
pedro2 napisał:

Oo ruszyli w końcu. Zaraz trzeba nowe wnioski składać

Już nie będzie wsparcia do materiału siewnego. Polski rolnik za bogaty. U mnie na razie kasy brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

https://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/doplaty-do-nasion-beda-ograniczane,92393.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

Za pszenice kupioną w 2018r i wysianą w 2018r (wrzesień) obowiązuje mnie stawka z 2018r czy 2019?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie kasa na początku tyg. a decyzja dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Ruszył nabór na dopłaty do materiału siewnego i zboża pozostały
"Dofinansowanie można uzyskać do następujących gatunków roślin uprawnych:
- zboża: jęczmień, owies (nagi, szorstki, zwyczajny), pszenica (twarda, zwyczajna), pszenżyto, żyto;"

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

mam pytanko: czy w jednym wierszu tabeli mogę wpisać kilka numerów działek? bo często mam tak, że w jednym polu zawiera się kilka nr działek ewidencyjnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55

w pierwszej części wpisujesz np a1 ,10ha 1500 kg , nr fv i dalej rozbijasz na działki rolne ( nr 1 1000kg, nr 2 300 kg i nr 3 200kg )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

ok dzięki a tą całkowitą powierzchnię to całego pola czy tylko zasianej kwalifikatu? bo na reszcie dosiałem swoją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

a ogólnie warto składać wniosek o dopłaty do materiału siewnego zbóż bo słyszałem że ma nie być dopłat, a moja powierzchnia obsiana kwalifikatem to razem tylko 1,5ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj