karol

Dopłata do materiału siewnego

Polecane posty

warchest    253

ok dzieki za odp a jeszcze powiedz mi jesli np cos tam sie zle wypełnilo to jak to wygląda ? a i jesli pozytywnie wypelnione to decyzja po jakim czasie przychodzi a po jakim pieniadze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55

decyzja około miesiac od założenia. pieniądze do 30 dni od wydania decyzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Ja decyzję dostałem po miesiącu a co do błędów to nie wiem, podobno korekty się składa. Czy kasa przyszła to nawet nie pytałem.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a to jak tam podalem nr tel to jak cos bedzie zle to zadzwonia zeby korekte wyslac ? czy poczta przyjdzie powiadomienie ze korekte trzeba skladac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu94    1

Ja decyzję dostałem po miesiącu a co do błędów to nie wiem, podobno korekty się składa. Czy kasa przyszła to nawet nie pytałem.

 

A we wniosku wpisywałeś 100 zł/ha czy 80?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Wtedy jeszcze 100, bo to było w lutym. Za jare pewnie złożę jutro, trzeba zadzwonić i zapytać ile wpisać.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

o kurde to ja wpisalem 100 zł  ale slyszalem kiedys ze do konca marca mialo byc jeszcze 100 zł a nigdzie nie pisze zeby to sie teraz zmienilo na 80 zł  a tak 2 sprawą ciekawe czemu chca zmniejszyc do tych 80 zł zawsze było te 100 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

W zeszłym tygodniu wysłałem wniosek i wpisałem 100zł za zboża 160 za groch, dzisiaj dzwonili i pytali czy groch na pewno już wysiany a o kwotach nic nie wspomniał więc narazie stawki się nie zmieniły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Na razie wpisujemy 100zł do ha zboża, potwierdzone u źródła.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

A czy  pole w tabeli pod nazwą "oznaczenie literowe działki rolnej lub jej części" jest obowiązkowe? Pytam bo nie mam jeszcze gotowego wniosku o dopłaty bezpośrednie a chciałbym do końca marca złożyć wniosek o zwrot za materiał siewny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Jeżeli działka ma powyżej 10 arów możesz zostawić te pole puste.

  • Like 1

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Zadzwoń do ARR i wszystko będziesz wiedział, moim zdaniem dalej jest 100zł


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu94    1

Mam parę pytań odnośnie wniosku:

1) jako rolnik zaznaczam krzyżyk w 4 polu, tak?

2) na stronie 4 wniosku w 10 kolumnie oznaczenia jakie wpisuje to przykładowo A, B ?

3) w części C wniosku (strona 5) nie wiem który kwadrat zaznaczyć (chyba ten pierwszy), dostałem w tym roku MR, podpowie ktoś?

Proszę o wyrozumiałość, wniosek wypełniam po raz pierwszy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

2 tak A , b   a d o3 to MR nic nie ma sie do tej doplaty bo MR to dostajesz z ARIMR  a ta doplata jest z ARR do materialu siewnego a to 2 rozne instytucje tu w tej czesci c  t ochodzi o pomoc jaka dostales z ARR czyli jak np kiedys w ciagu 3 lat bys skladal wniosek to wtedy wpisujesz a jak nie skaldales to nic nie piszesz . panowie a ja kwyslalem wniosek do arr 2 tyg temu i nic niepisali zeby do poprawek bylo to czyli ze dobrze wypelnilem i teraz trzeba czekac na jakas akceptacje wniosku czy co ? czy tylko na pieniadze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Po miesiącu tak +/- dostaniesz decyzję i od tego ok. miesiąc musisz czekać za kasą...


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

po jakim czasie od złozenia wniosku o zwrot przychodzi decyzja ?? dzis złożyłem wniosek a od 22.04 stawki obniżają załapie sie na starą stawke??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

dzis złozyłem wniosek o zwrot wpisałem 100 zl ale od 22 kwietnia ma być 80 zł na stronie arr przeczytalem ze od daty wydania decyzji a nie złożenia wniosku więc chyba dostane te 80 zl tak???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Ja decyzje dostałem po 9 dniach.

Edytowano przez Laver

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

tak, stawka liczona jest od dnia wydania decyzji, ja miałem poprawkę i na szczęście zmieściłem się w czasie, decyzja wydana na następny dzień po złożeniu wniosku-poprawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

W ubiegłym roku tylko na 2ha ozimej pszenicy kupiłem. Myślałem, że jeszcze coś jarego kupię, a tu kicha 40zł w plecy. Niby za ubiegły rok a stawka się zmienia i prawo działa wstecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj