karol

Dopłata do materiału siewnego

Polecane posty

karolr2    767

A co wpisać w elfie gdy na jednej działce mam dwie odmiany pszenżyta zakupione w innych centralach nasiennych o innych numerach faktury tak samo mam w pszenicy. Jedna działka dwie faktury o innych numerach i dwie odmiany. Rozbijać to po połowie czy jak? Przykład pszenica ozon 100kg nr faktury 125/13 i arkadia 150kg numer faktury 231/13 działka 1.15ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Żeby dostać dopłatę muszę wysiać daną rośliną na minimun 1ha czy 0,1ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Karol z sumuj - nie musisz pisać odmian. wybierach np. pszenica ozima, nr działki, ilość zasianych ha, numery faktur po przecinku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drozd82    0

Moge złozyc wniosek o dopłaty na kukurydze,tylko ze na fakturze jest liczba worków a nie kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Obawiam się, że do kukurydzy nie ma dopłat .

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Karol z sumuj - nie musisz pisać odmian. wybierach np. pszenica ozima, nr działki, ilość zasianych ha, numery faktur po przecinku

Dzięki o to mi chodziło. Odmian nie pisałem tylko tylko nie wiedziałem co zrobić z tymi numerami faktur ale już wszystko jasne. Jak coś to będę pisał A i jeszcze jedno po wypełnieniu wersji elektronicznej trzeba wydrukować i wysłać poleconym a trzeba orginał czy wystarczy kopia faktury. W tamtym roku wysłałem orginał i mi nie przysłali go z powrotem więc w tym roku muszę się im opomnieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

trzeba wysłać im oryginały i odeślą je. Ja im piszę na kartce papieru "zwrot oryginałów faktur proszę przesłać na adres: ble ble ble".


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Tak im napisałem i nie odesłali mam nadzieję że tam nie przepadły i w tym roku odeślą razem z nowymi z tego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Ja przed wysłaniem zawsze robię sobie kserówkę i trzymam w dokumentacji, potem jak odeślą oryginał to wyrzucam ksero.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

A o co chodzi z oświadczeniem część F punkt G. (pytam o wniosek nie o sprawy intymne;)) tam jest taki zapis "

g. W przypadku uczestnictwa w mechanizmie WPR realizowanym w trybie zawierania umów cywilno-prawnych wyrażam zgodę na wystawianie przez ARR w moim imieniu i na mój rachunek faktury VAT." ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Witam

Dostałem decyzję, ciekawe kiedy kasę?? Wniosek składałem osobiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORZMO    48

Musisz mieć w sumie co najmniej 1ha upraw podlegających dopłacie, nie musi być obsiany kwalifikatem. 0,1ha to powierzchnia minimalna działki rolnej(tak samo jak w dopłatach bezpośrednich). Czyli wystarczy obsiać 10a kwalifikatem np. pszenicą i dostaniesz 10PLN dopłaty.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Jaki kurs euro jest przyjmowany podczas przeliczania zlotych na euro we wniosku o doplaty do materialu siewnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Jaki kurs euro jest przyjmowany podczas przeliczania zlotych na euro we wniosku o doplaty do materialu siewnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

@Renault9514

Tak oczywiście że rzepak (krzyżowe) można zaliczyć do strączkowych

Nie nie ma dopłaty doi rzepaku


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Witam, wie ktoś o co chodzi w załączniku nr 3? Gdzie znaleźć informacje o roku obrotowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Ten załącznik nie dotyczy zwykłych rolników , u nas rok podatkowy = rok kalendarzowy ( od 1 stycznia do 31 grudnia ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Witam, w najbliższym czasie przejmuję gospodarstwo po ojcu więc zacznę bawić się w materiał siewny kwalifikowany i stąd dwa pytanka:

 

1. Czy jest różnica w dopłatach do tego ile kg materiału siewnego się zasieje na ha? Np. ja bym zasiał 150 kg/ha a mój sąsiad 200 kg/ha, czy w tym przypadku obaj dostajemy po 100 dopłaty czy sąsiad więcej?

 

2. Czy jeżeli w następnym roku używam tych ziaren, które zebrałem z tego materiału kwalifikowanego więc muszę uiścić opłatę do agencji nasiennej?

 

Jestem zielony w tych sprawach dlatego proszę o wyrozumiałość. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

dopłatę masz do hektara i musisz wysiać minimalną ilość na ha podaną w przepisach - są na stronach arr

 

co do opłat nic nie płac sam z siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj