karol

Dopłata do materiału siewnego

Polecane posty

agro146    0

Chcę złożyc wniosek o dopłate do materiału siewnego , kupiłem przenżyto i wiem ze trzeba składac po 1 stycznnia 2014 roku . Wiem że trzeba podac we wniosku numer działki , tylko jest problem posiałem ten materiał na polu który dzierzawie od sasiada , czy trzeba załacznik umowy dzierzawy miedzy nami , lub przez rejenta czy wcale nie trzeba .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

a nie siałeś pszenżyta na jakimś polu na które bierzesz dopłaty?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ja składałem na działki na które nie składałem o dopłaty i nie było żadnych problemów.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Chcę złożyc wniosek o dopłate do materiału siewnego , kupiłem przenżyto i wiem ze trzeba składac po 1 stycznnia 2014 roku . Wiem że trzeba podac we wniosku numer działki , tylko jest problem posiałem ten materiał na polu który dzierzawie od sasiada , czy trzeba załacznik umowy dzierzawy miedzy nami , lub przez rejenta czy wcale nie trzeba .

 

nie trzeba umowy dzierżawy. jak nie masz nr działki to wejdź na geoportal.gov.pl i tam znajdziesz potrzebny ci nuer :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Mam pytanie. Kiedy będę mógł ubiegać się o dopłatę do materiału siewnego zakupionego we wrześniu 2013? Chodzi o nasiona pszenicy ozimej która niebawem po zakupie została wysiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz82r96    4

Nie pamiętam dokładnie, ale wnioski w tym roku można było składać między połową stycznia a 25 czerwca (jeśli się mylę poprawcie). W tym terminie będziesz mógł złożyć wniosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

http://www.arr.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=373&Itemid=335

 

Wniosek o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany mającej charakter pomocy de minimis w rolnictwie powinien być złożony w terminie od dnia 15 stycznia do dnia 25 czerwca danego roku kalendarzowego.

  • Like 1

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Na zboża jest po 100zł/ha.

 

 

 

Nigdzie nie mogę znaleźć żadnych informacji dotyczących składania wniosków w roku 2014, a chciałbym już przygotować dokumenty żeby zaraz po 15 stycznia to załatwić.

Wszelkie rozporządzenia dotyczą okresu 15 stycznia - 15 czerwca 2013. Nie wiadomo również jaki formularz wniosku będzie obowiązywał? Wiecie może coś na ten temat, czy może należy cierpliwie czekać na informacje na stronie ARR?

Edytowano przez robert812

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Wie ktoś jakie warunki trzeba spełnić aby otrzymać dotacje do materiału siewnego wyprodukowanego i wysianego we własnym gospodarstwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

jak to siejesz z centrali zboze orginal a poznie jtym samym chcesz zasiac czyli swoim wyprodukowanym i jeszcze kase za to dostac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

No przecież można tylko co musi być Świadectwo Kwalifikacji czy jak to się nazywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

ale wiesz o tym ze zeby zasiac nasieniem ktory kupiles od agencji i nim zasiales i jesli chcesz zasiac tym wyprodukowanym nasieniem swoim to musisz uiscic oplate licencyjna agencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Wiecie co z dopłatą do materiału siewnego na 2014 rok? Bo kiedyś wyczytałem, że może nie być, stąd pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Czy ARR ma jeszcze ten program do wypełniania (ELF) bo na ich stronie ,jakoś go nie dostrzegłem.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

https://elf.arr.gov.pl

 

oby to były prace aktualizacyjne bo wczytałbym dane z poprzedniego i zmienił parę rzeczy zamiast wypisywać od nowa.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

dzwoniłem wczoraj do arr i pani mi powiedziała, iż elf z nowym wzorem wniosku będzie dostępny pod koniec stycznia - parę pól się zmieniło, a też pam plik na starej wersji zrobiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

ja wysłałem pocztą wypełniony odręcznie bo elf-arr jeszcze nie działa. Czekać na kasę nie mam ochoty bo to idzie w decyzji czyli 30 dni na decyzję a potem przelew.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

wczoraj nie działał ;)

Ja swój wniosek wysłałem 2 tygodnie temu więc za 2-3 tygodnie przyjdzie decyzja.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

mam problrm, dostałem dzisiaj decyzję odmowną, okazało się iż firma AGRO CORN w dniu wystawiania faktury nie była wpisana na liste WIORiN i dlatego nie mam co liczyć na kasę. miała pozwolenie na obrót materiałem siewnym do końca lipca 2013, faktura z sierpnia, a nowe pozwolenie dostali w listopadzie 2013.

ciekawe ile osób tak załatwili?

mogę odwołać się od decyzji, ale co napisać w uzasadnieniu? dlaczego ja mam tracić jeżeli ze swojej strony dopełniłem wszelkich formalności, a firma twierdziła że ma pozwolenie (brałem od nich materiał 2012 i wszystko było ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    176

Moglibyście wyjaśnić co dokładnie oznacza pomoc de minimis? Gdyż chciałbym ubiegać się o zwrot za materiał siewny a czytając regulamin niebardzo wiem o co z tym chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Bonex157
      Cześć, 
      Chciałbym zgłosić działki do doplat 1 raz.  Przeprowadzi mnie ktoś przez ten proces 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj