Skocz do zawartości
karol

Dopłata do materiału siewnego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzychu94    1

Witam, a może być kilka odmian ziemniaków na 1 ha, czy musi być całość jednej odmiany? I jeśli zasadzę 1,5 ha to wtedy dopłata wynosi 1,5 x 500 = 750 zł. Dobrze to rozumiem?

Wiadomość z agroFakt.pl

adaammek    10

Czyli trzeba miec fakture z zakupu zboża-i pójść złozyc wniosek do ARR??

obecie nie skłda się wnosków n materiał siewny mussz mieć fkture na kwalifikowany materiał siewny objetydopłata np. przenica żeby otrzym 100 zł musisz zakupić 150 kg i wysic na 1 ha jezli obrze pamiętam

adaammek    10

Zaraz będzie 2 miesiące od otrzymania decyzji a kasy brak.,i dodzwonić się nie można.

ja tez czekam na przelew  juz 2 m-ce  w centrali dowiedziałem sie ze nie otrzymali przelewu z narodowego banku polskiego

karolr2    180

W poniedziałek będę dzwonił do Lublina i zobaczymy co mi powiedzą.Właśnie doczytałem że zmienili siedzibę od 1 września i maja nowy numer tel. dlatego nie mogłem się dodzwonić.

jozmi    0

to sam nie jestem decyzja z początku sierpnia a kasy brak już nawet nie chce myśleć o dopłatach bezpośrednich jaki poślizg będzie:(

przemo2014    1

witam decyzja z 3 sierpnia i również brak kasy jak do tej pory,gdy sie dzwoni to mówią tak jak poprzednikowi na forum ze nie dostali przelewu z centralnego banku narodowego,tak to jest z takimi instytucjami,gdyby rolnik wisiał im pienądze to juz u kazdego z nas komornik by był i dodatkowe odsetki

krzychu94    1

Mam takie pytanie. Czy jeśli złożę wniosek na 7 ha zboża i 0,5 ha ziemniaków to za ziemniaki dostanę dopłatę czy musi być też minimum 1 ha ziemniaków?

Edytowano przez krzychu94

adaammek    10

nie musi byc 1 ha dostaniesz dopłate nawet do 0,10 ha tylko liczy sie ilosc materiału wysianego wysadzonego  jezeli chcesz  dopłate do 0,50 ha ziemniaka musisz miec fakture vat na 1000 kg ziemniaka

krzychu94    1

aha, bo czytałem gdzieś że trzeba mieć minimum 1 ha upraw żeby dostać dopłatę i myślałem że jak mam 7 ha zbóż to ziemniaków jako inna uprawa musi być właśnie min 1 ha. Ale teraz już rozumiem, dzięki.

Edytowano przez krzychu94

adaammek    10

wymogiem ogólnym jest posiadnanie 1 ha uzytków rolnych   dopłate do zbożą dostaniesz nawet do 0,20 ha przykład -- jezeli osoba ma fakture na  100 kg przenicy  kwalifikowanego materiału siewnego to dostanie dopłate  maxymalnie do  około 0,70 ha  

jezeli materiał kwalifikowany lub powierzchnia  nie pzrekracz a1 ha to składasz oswiadczenie o tym ze posiadasz 1 ha gruntów jezeli  zasiejesz na min 1 ha to nie skaładasz oswiadczenia

adaammek    10

rolnicy rząd zmniejsza  od 15 styczna dopłate do materiału siewnego  zboża 80 zł, ros strączkowe 130 zł , ziemniaki 400 zł  uzasadnia to ograniczonymi środkami  na dopłaty  do materiału siewnego  w 2015 przeznaczono 99 469 tys zł  to za  mało w porównaniu z 2014 kiedy to wypłacono 119,741,6 tys zł  to oznacza ze stawki dopłat z 2014 nie mogą zostac utrzymane  i zostały zmniejszone  do w/w kwoty na 2015  obnizenie stawki jesze bardziej bedzie miało negatywny wpływ na  wymiane materiału siewnego

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się