karol

Dopłata do materiału siewnego

Polecane posty

adaammek    24

Czyli trzeba miec fakture z zakupu zboża-i pójść złozyc wniosek do ARR??

 

obecie nie skłda się wnosków n materiał siewny mussz mieć fkture na kwalifikowany materiał siewny objetydopłata np. przenica żeby otrzym 100 zł musisz zakupić 150 kg i wysic na 1 ha jezli obrze pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

Zaraz będzie 2 miesiące od otrzymania decyzji a kasy brak.,i dodzwonić się nie można.

ja tez czekam na przelew  juz 2 m-ce  w centrali dowiedziałem sie ze nie otrzymali przelewu z narodowego banku polskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

W poniedziałek będę dzwonił do Lublina i zobaczymy co mi powiedzą.Właśnie doczytałem że zmienili siedzibę od 1 września i maja nowy numer tel. dlatego nie mogłem się dodzwonić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozmi    0

to sam nie jestem decyzja z początku sierpnia a kasy brak już nawet nie chce myśleć o dopłatach bezpośrednich jaki poślizg będzie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo2014    2

witam decyzja z 3 sierpnia i również brak kasy jak do tej pory,gdy sie dzwoni to mówią tak jak poprzednikowi na forum ze nie dostali przelewu z centralnego banku narodowego,tak to jest z takimi instytucjami,gdyby rolnik wisiał im pienądze to juz u kazdego z nas komornik by był i dodatkowe odsetki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    66

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/nie-ma-pieniedzy-na-doplaty-do-materialu-siewnego,53579.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu94    1

Mam takie pytanie. Czy jeśli złożę wniosek na 7 ha zboża i 0,5 ha ziemniaków to za ziemniaki dostanę dopłatę czy musi być też minimum 1 ha ziemniaków?

Edytowano przez krzychu94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

nie musi byc 1 ha dostaniesz dopłate nawet do 0,10 ha tylko liczy sie ilosc materiału wysianego wysadzonego  jezeli chcesz  dopłate do 0,50 ha ziemniaka musisz miec fakture vat na 1000 kg ziemniaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu94    1

aha, bo czytałem gdzieś że trzeba mieć minimum 1 ha upraw żeby dostać dopłatę i myślałem że jak mam 7 ha zbóż to ziemniaków jako inna uprawa musi być właśnie min 1 ha. Ale teraz już rozumiem, dzięki.

Edytowano przez krzychu94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

 wymogiem ogólnym jest posiadnanie 1 ha uzytków rolnych   dopłate do zbożą dostaniesz nawet do 0,20 ha przykład -- jezeli osoba ma fakture na  100 kg przenicy  kwalifikowanego materiału siewnego to dostanie dopłate  maxymalnie do  około 0,70 ha  


jezeli materiał kwalifikowany lub powierzchnia  nie pzrekracz a1 ha to składasz oswiadczenie o tym ze posiadasz 1 ha gruntów jezeli  zasiejesz na min 1 ha to nie skaładasz oswiadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

 rolnicy rząd zmniejsza  od 15 styczna dopłate do materiału siewnego  zboża 80 zł, ros strączkowe 130 zł , ziemniaki 400 zł  uzasadnia to ograniczonymi środkami  na dopłaty  do materiału siewnego  w 2015 przeznaczono 99 469 tys zł  to za  mało w porównaniu z 2014 kiedy to wypłacono 119,741,6 tys zł  to oznacza ze stawki dopłat z 2014 nie mogą zostac utrzymane  i zostały zmniejszone  do w/w kwoty na 2015  obnizenie stawki jesze bardziej bedzie miało negatywny wpływ na  wymiane materiału siewnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

A kolega skąd ma takie wiadomości?

Edytowano przez farmervip

:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Projekt rozporządzenia :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

witam, co roku wniosek można było składać od 15 stycznia, czy ktoś wie jak jest w tym roku, wszędzie cisza, czyżby zniesli te dopłaty? nawet w stawkach za ha obsianego niema podanych cen ? czy ktoś coś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kolego nasz ukochany rząd tnie stawki dopłat do materiału siewnego http://prow2014-2020.pl/2015/01/20/rzad-obniza-stawki-doplat-za-material-siewny/ a wnioski już można składać.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

złodziejski kraj, tylko co ja mam wpisać we wniosku, chodzi mi o konkretne potwierdzone dane , stawek za poszczególne zboża do ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wstrzymaj się ze złożeniem wniosku. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj