karol

Dopłata do materiału siewnego

Polecane posty

newagro    7

Tylko jak weźmiesz materiał siewny i to zgłosisz a później we własnym zakresie będziesz rozmnażał dla siebie jakimś cudem może dowiedzieć się o tym PIORIN lub jakaś inna agencja. Możesz wtedy mieć problemy w związku z odstępstwem rolnym. Moim zdaniem jak raz weżmiesz to dofinansowanie to już zawsze będziesz musiał brać kwalifikowany materiał z centrali.

Takie jest moje zdanie. Jeżeli się mylę proszę wyprowadzić mnie z błędu

 

To nie jest tak.

Producent materiału siewnego jest zobowiązany wysyłać zestawienia do m in. Agencji Nasiennej zestawienie odnośnie ile i komu sprzedał taki materiał siewny więc samo złożenie wniosku nie ma wpływu na opłaty hodowlane.

Jeśli ktoś nie chce płacić może stosować odmiany, które nie są chronione prawem hodowlanym. Lista odmian chronionych (wymagającym uiszczania opłat dostępna jest na stronie coboru.pl


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

dzieki,

jakoś nie zauważyłem tego programu na stronie ARR (a jest do niego link przed wnioskiem) :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

ten tego i tamtego.

Coś tam pozmieniali nasi rządzący i info jest tutaj:

http://www.arr.gov.p...id=36&Itemid=41

 

stary wniosek jest z grudnia 2012 roku a po zmianach jest wniosek ze stycznia 2013 roku.

 

Ściągnijcie więc nową wersje wniosku.

 

Całość wniosku najlepiej wypełnić przy pomocy tego https://elf.arr.gov.pl/ bo tutaj jest aktualny wniosek, zapisuje się całość w formacie PDF i potem drukuje a kopie w PDF zostawia się sobie na dysku (xml też sobie zostawiłem). Ładnie się wypełnia, prosto drukuje itp.

 

Faktury VAT - dołącza się oryginały a na oddzielnej kartce napisać że prosi się o zwrot faktur i przesłanie ich wraz z decyzją.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chetnie pomoge w wypełnieniu wniosku- prosze o szczegóły na priv


=============================================
"Kochaj, żeby żyć i żyj, żeby kochać"
(Dionisios Solomos)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Od kukurydzy nie ma żadnego zwrotu ? Bo czytałem na tej stronce i nie była wymieniona ale pytam dla pewności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turysta246    0

Jestem na ostatnim etapie wypełniania wniosku, który dotyczy sposobu wykorzystania działek rolnych, na których został wysiany materiał siewny. Wypełniłem już praktycznie całą tabelkę poza jedną kolumna co do której mam pewne wątpliwości. Chodzi o " Oznaczenie literowe działki rolnej lub jej części" i pozwolę sobie was zapytać bo zapewne wiecie lepiej ode mnie :)

1. Czy każda działka ma swoje oznaczenie literowe? np działka nr 100 -A, działka nr 101-B, działka nr 103- C

 

2. Zakładając że wysiałem 2 ha pszenicy ozimej na dwóch różnych działkach o numerach ewidencyjnych 100 i 101 to oznaczenie literowe tych działek będzie odpowiednio A, A czy A i B

3. Zakładając że wysiałem na 2 ha działki nr 103 - 50% żyta i 50% pszenicy to jakie będzie oznaczenie literowe tej działki?

Edytowano przez turysta246

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kukurydzy nie ma żadnego zwrotu ? Bo czytałem na tej stronce i nie była wymieniona ale pytam dla pewności :)

 

 

nie ma dopłaty do kukurydzy


=============================================
"Kochaj, żeby żyć i żyj, żeby kochać"
(Dionisios Solomos)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukrolny    2

Ja przy wypełnianiu wniosków materiału siewnego wpisuję oznaczenia literowe działek rolnych z wniosków obszarowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Mógłby ktoś mi policzyć czy opłaca mi się składać wniosek o dopłatę do materiału siewnego.

1260zł tona sadzeniaka ok 50ary

300zł łubin pól ha

400zł owies 1ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

karol tu masz link w którym jest adres do wypełnienia wniosku w internecie za darmo - to cię nic nie kosztuje tylko znaczek na list polecony - zawsze to parę złoty.

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/nasiennictwo/arr-przyjmuje-wnioski-o-doplaty-do-materialu-siewnego,42418.html

 

wypełniłem wniosek w lutym i już mam decyzję o przyznaniu płatności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Jak zasadzę ziemniakami pół hektara lub obsieje łubinem to też się mogę starać o zwrot. Jeśli tak to za to co wcześniej pisałem bym miał 430zl zwrotu dobrze liczę?

Edytowano przez karolr2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz82r96    4

Zasiałem w tym roku 1,59 ha mieszanki jęczmień + groch (jęczmień własny, groch kwalifikowany). Wysiałem 250 kg grochu. Przeliczając mógłbym zasiać 1,25 ha grochu w czystym siewie. Co mam wpisać w części B kolumna druga (roślina uprawna- gatunek)? Wpisuję

1. groch i dalej w kolumnie trzeciej 1,25, w 4-tej 160 zł a w 5-tej 1,25x160

2. mieszanka groch+jęczmień i dalej w 5-tej 1,25x160

3. mieszanka groch+jęczmień i dalej 1,59 ha, 160 zł i 1,25x160

Czy może jeszcze inaczej? Jak to poprawnie zapisać skoro obsiałem 1,59 ha?

post-18836-0-01806700-1370707694_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Tak tylko kolega ma problem jak ten groch rozpisać bo jeżeli wszystko było by w kwalifikowane to tyle ile zasiał, a jest inaczej i kolega ma problem. Poczekaj do poniedziałku i zadzwoń na infolinię i tam Ci pomogą bo nietypowy przypadek (ja zawsze mam tylko w czystym siewie i nie ma problemu).

 

Wniosek już w ARR.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz82r96    4

Miałem dzwonić, ale stwierdziłem,że może ktoś juz miał taki problem i mi pomoże.

Zadzwonię po niedzieli i dam znać jak to rozpisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

Koledzy, a jak jest z gruntami dzierzawionymi, za które dopłaty bierze wlasciciel, i to on składa wniosek na dopłaty obszarowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ja tak mam dzierżawę i już 2 rok składam za materiał siewny , a co jesteś skłonny oddać jeszcze dopłatę do materiału siewnego ?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Powiedzcie mi do którego dnia składa sie wniosek w arr do 15/06??

Edytowano przez farmervip

:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

Źle mnie zrozumiałeś, po prostu jak bym nie mógł złożyć na siebie, to złożyłbym na niego, ale kasa by do mnie trafiła:p A co wpisujesz w oznaczenie działki rolnej lub jej czasci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj