aknilam

Ceny nowych maszyn w Europie...

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
aknilam    0

Witam,

 

Jestem nowa na tym forum. Więc jak nakazuje dobre wychowanie: Witam wszystkich.

 

A teraz do rzeczy.

Mam do Was pytanie.

 

Czy spotkaliscie sie z tym, ze ceny nowych maszych rolniczych sa nizsze np. w Niemczech?

Sciagal ktos maszyne nowa z Niemiec albo z innych krajow Unii Europejskiej?

 

Jesli tak to jaka byla roznica w porownaniu do polskiej ceny?

 

Bede wdzieczna za informacje.

 

Pozdrawiam

Akni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny maszyn z krajów zachodnioeuropejskich, takich jak Niemcy czy Francja mogą się róznic. Szczególnie z Niemiec, gdyż jest tam duzo wielkich fabryk, takich jak Meinheim w Niemczech. Oszczędzamy przez to dużo na transporcie maszyn, lecz do kazdego zakupionego urządznia nowegoo lub używanego spoza granic RP nalezy zapłacić cło. Przy zakupie Fendt`a o mocy 125KM myślę że cło wyniesie wiecej niż warte były pieniądze zaoszczędzone przy zakupie.

Drugim bardzo ważnym aspektem jest serwis.

Swojego czasu głośno było o rolniku z południa Polski który zakupił traktor w słowackim sklepie. Problemom nie było końca. Od rejestracji pojazdu przez rzeczoznawce, po serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Oczywiście zrobić mogły o równiez inne serwisy tego samego producenta, ale nikt za darmo nam nie pomoże, rolnik "płakał i płacił'.

 

Mój szanowny wuj kupił używany traktor wprost z Niemiec, Fendt Farmer 312 Turbomatik. Jemu sie udało. Niemiec pozbył się go tanio w idealnym niemalże stanie, po sprowadzeniu do Polski rejestracji i ocleniu traktor zakosztował niespełna 120 tysęcy złotych. Fakt. W kraju mamy pełno dealerów handlujących identycznymi i podobnymi modelami traktorów. Niestety, zwykle są to ciąniki które dawno przękreciły 8000mth a niekiedy podwójną liczbę, mimo odczytów licznika.

 

Podsumowujac, nie warto uganiać się pół śwata za 4000 euro, tylko po to by nie wspomóc rodzimego handlu. Lepiej, tak jak moja rodzina, związać się stale z jednym dealerem i liczyc u niego na duże upusty przy zakupie kolejnych maszyn i urządzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aknilam    0

Witam,

 

Dziekuje za odpowiedz.

Z tego co sie orientuje (a mam potwierdzenie z urzedu celnego) nie pobiera sie cla i akcyzy za maszyny rolnicze zakupione np. w Niemczech.

 

Co do gwarancji - to dopytywalam sie i u wiekszosci producentow (szczegolnie tego ciezszego sprzetu) gwarancja jest na terenie Europy - czyli kupuje w Niemczech, cos mi sie dzieje z maszyna to szukam najblizszego autoryzowanego serwisu i tam naprawiam.

 

Czyli cena nadal wydaje sie korzystniejsza.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xraqued    95

czasami to się nie opłaca :( sciąganie maszyn z innych krajów :D z jednego powodu transport :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aknilam    0

Zalezy ile da sie zaoszczedzic :)

No nic, wybadam sobie sprawe i dowiem sie co i jak.

 

Dziekuje za dotychczasowe odpowiedzi. Jakby ktos mial cos jeszcze do dodania to prosze o info.

 

A teraz ide poodsniezac troszke. Nie ma to jak praca na swiezym powietrzu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Z tego co się orientuje to akurat nowe maszyny czy ciągniki produkowane w Niemczech są droższe niż u nas. Cła wewnątrz Unii też nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus15    0

ceny maszyn są pewnie porównywalne lecz polski rolnik ma dużo mniejszy dochód niż niemiecki , wystarczy popatrzeć na same dopłaty i widać różnicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak dla porównania to ceny maszyn w Polsce są tańsze niż w Anglii :) Na Agro-show rozmawiałem z przedstawicielem JCB to za JCB 456zx + łycha z podwyższony wysypem wyszło nam 125,000euro a w Anglii przedstawiciel powiedział nam 104,000 funtów za sama ładowarkę :)

Edytowano przez JakubK203

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Zgadza się wiele nowych maszyn jest tańszych w polsce niż na zachodzie. Transport takiej maszyny na wschodni kraniec polski też nie będzie tani. Więc nie wiem czy to ma sens. Zwłaszcza, że polscy dealerzy są coraz bardziej skłonni do rabatów i promocji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    420

No dają spore rabaty ale to tylko dlatego że mało kto teraz kupuje nowe maszyny bo jak wiadomo w tym roku nie będzie modernizacji itp. Zobaczycie co się stanie w przyszłym roku z cenami maszyn gdy tylko ruszy modernizacja, wszyscy zaczną kupować a ceny wzrosną o 20-30%. A co do sprowadzania maszyn zza granicy to chyba mało opłacalne bo transport jest strasznie drogi i to co się zaoszczędzi na maszynie to się wyda na transport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoH    1

Ale popatrzcie też na podatek vat np. w Niemczech 19% w Polsce 23%. Wysokość podatku też ma wpływ na cenę maszyn

Edytowano przez RoH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

ten Vat według mnie nie jest na pewno tak istotny. teraz praktycznie kazdy rolnik rozwijajacy i udoskanalojacy swoje gosppdarstwo jest na Vacie i pieniądze wracaja do rolnika wiec po cześci mozna pominac ten aspekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Vatu przeciez nie płacisz jesli masz NIP EU. jest to fajne rozwiazanie ale problem z gwarancja :( ZNajomy kupił fendta w De oszczedził w porównaniuz Kor.. przedni TUZ,WOM i troszke na łądowacz jescze zostało :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

Zalezy ile da sie zaoszczedzic :)

No nic, wybadam sobie sprawe i dowiem sie co i jak.

 

Dziekuje za dotychczasowe odpowiedzi. Jakby ktos mial cos jeszcze do dodania to prosze o info.

 

A teraz ide poodsniezac troszke. Nie ma to jak praca na swiezym powietrzu :)

 

I jak tam ? sprawa wybadana co i jak ? ,pytam bo sam jestem ciekaw

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Famer21
      Witam, zapewne takie temat już istnieje, ale nie potrafię znaleźć jakiego sprawdzonego środka używacie do mycia maszyn?
    • Przez rekin19k
      Witam,
       
       
    • Przez Adamo90
      Witam mam mały problem a może pytanie gdzie w podlaskim można wynająć jakąś maszynę rolniczą np traktor. U jakiś dealerów czy są specjalne firmy zajmujące się takimi sprawami. Jestem trochę zielony w to ale chcę się dowiedzieć gdzie co i jak.
    • Przez didu70
      Witam chciałem zapytac czy ktos z was wie u jakiego dealera w małopolskim lub podkarpackim lub w swietokrzyskim mozna kupic sprzet rolniczy na zasadzie faktury z terminem płatnosci 90 dni wpłatą zaliczki i odbiorze sprzetu po wpłacie zaliczki.
    • Przez Blusik
      Witam
      Mam pytanie jakie wymagania muszą spełnić np pług, siewnik,kosa konna aby poruszać się po drodze rejestrowac nie musze ale czy wystarczy że mają odblask czy nie? 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj