Polecane posty

HondaMtx    121

Żeby się tylko nie przeliczył. Teraz w pełni sprawnego do 40 tyś ciężko znaleźć, a co dopiero takie wymagania ;)

A i Panów z Łapczycy (skład ciągników i maszyn należący do ojca i syna) radzę omijać szerokim łukiem. Byłem widziałem co oni tam kombinują, dziękuje bardzo za taki ciągnik.

Edytowano przez HondaMtx

Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
78kamien    0

Witam, kolega poszukuje nowego ciągnika na 40ha. Znalazł takiego MF:

http://tablica.pl/oferta/mf-3125-massey-ferguson-40km-h-1992-z-powietrzem-120km-z-niemiec-CID757-ID4HPfh.html#3642a84579

Co o nim myślicie ? Może ktoś ma i może powiedzieć jak się sprawuje. Czekam na Wasze opinie.

 

Ten traktor to model 3115 a nie 3125 te modele wyglądają tak:

 

http://tablica.pl/rolnictwo/?q=3125

 

Ja mam na 40ha 3125 i z agregatem uprawowo siewnym 4 m chodzi wszystko zależy jakie masz ziemie i z jakim sprzętem miał by współpracować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

a no faktycznie turbiny nie ma :) przeleciałem wcześniej z grubsza po zdjęciach i nie zwracałem na to uwagi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
78kamien    0

Zakup MF to nie głupi pomysł z zachodnich ciągników chyba ma najtańsze części więc w razie awarii koszty w porównaniu do innych marek nie są wysokie ale rzeczywiście w kwocie 40 tyś kupić dobrego MF będzie ciężko bo kto ma dobrego to ceni .

 

w tej chwili to chyba nie problem pojechać na drugi koniec polski zobaczyć traktor i kupić sam jak szukałem objechałem cały kraj i kupiłem 400km do domu i na kołach "prowadziłem" .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Podejrzany przebieg jak na tę moc i widać po przejściach bo tylny most był wymieniany o obudowie mowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek88    1

Radził bym zadać sobie pytanie czy tak duży ciągnik jest Ci potrzebny, kupisz byle kupić a koszta utrzymania takiego ciągnika mogą Cię niemile zaskoczyć.

20 lat i 6800h, raczej w to wątpię, nikt nie kupuje ciągnika o takiej mocy żeby stał, jak ma zrobione 15 000h i więcej to zacznie się sypać, może mniej, może więcej, ale zapewne będziesz niemiło zaskoczony jak w skrzynię będziesz musiał wrzucić z 20tyś zł, przemyśl jeszcze raz jakiej mocy jest Ci potrzebny ciągnik.

Nie najeżdżam na Ciebie, tylko radził bym się głęboko zastanowić przed zakupem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek88    1

Na szybko z kolegą to możesz 0,7 kupić i wypić, z kupnem ciągnika nie ma co się spieszyć, wpakuje się na minę i będzie tego żałował do końca życia.

Przy ciągniku o mocy 165KM trzeba wymienić wszystkie maszyny, bo chyba nie będziesz orał małym pługiem itd.

Wiadro zimnej wody i tyle, szczerze życzę wytrwałości w szukaniu tego "jedynego".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
78kamien    0

No kolega chce na szybko kupić żeby na wiosnę juz byl, a nic innego ciekawego nie mozemy znalesc.

 

Na 40 ha to za duże ciągniki chyba że dojdą jakieś dzierżawy pozostał bym przy poszukiwaniu 120-128KM.Co z tego że kupisz taniej większy ale koszty utrzymania będziesz miał większe po za tym do takiego modelu 150-170KM trzeba podpiąć już konkretną maszyne i pracować na konkretnym kawałku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega kupił jednak Mf 3125 za 30000 z przywozem. One były robione z turbiną ? Bo kolega będzie się ze mną kłócił że to nie turbina, powiedzcie czy to nie jest turbina na 3 fotce ? :D

http://pokazywarka.pl/pih8pk/

I jeszcze mam pytanie do trzech pozostałych fotek:

1. Co to za czujnik na pierwsze fotce, wiemy tylko tyle że są urwane kable :D

2.Co to jest na drugiej fotce ?

3. Co to jest na czwartej fotce, bo oczywiście nie ma nawet żadnych kabli do tego :P

Odpisujcie jak wiecie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek88    1

Myślę że Twój kolega kupił niezłą padlinę, może spodziewać się włożenia w niego 2 tyle co dał.

 

1. Stycznik przełączania żółw zając, skoro nie ma kabli to wnioskuję że on nie działa albo komp jest wyrzucony.

2. Elektrozawory

3. Czujnik podciśnienia (pompa skrzyni biegów)

 

Skoro Twój kolega nie wie co to jest turbina i jak ona wygląda to jak Wy kupowaliście ten ciągnik :wacko:

 

Nie naskakuję na Ciebie i Twojego kolegę, ale skoro macie tak małe pojęcie o ciągnikach "nowożytnych" to trzeba było zabrać ze sobą kogoś kto się zna nieco więcej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko miałem się to zapytać co mi mówił, ja nie miałem czasu jechać no i tak to właśnie wyszło. Teraz aktualnie nie może wrzucić żadnego biegu, a wcześniej normalnie wszystko jeździło. Próbował przylutować te kable ale nic.

 

To te 3125 w końcu każde były z turbiną czy jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek88    1

Myślę że padnięta jest skrzynia i tyle(lub jej element oczywiście), radził bym poszukać kogoś kto się na tym zna.

Za 30 tysi nie da się kupić sprawnego Mf`a tej serii, jak coś to mam kilka części skrzyni 3125 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek88    1

Myślę że koleś wiedział co w nim siedzi i chciał się go pozbyć, czekamy na pytanie w dziale technicznym, miłego użytkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Tam nie ma żadnego płynu hamulcowego bo wszystko chodzi na oleju. Z tego co widzę tylko po tych zdjęciach to już mogę stwierdzić że ten ciągnik nie jest wart nawet 20tyś. Nie jeździ bo pewnie jest zero ciśnienia, stąd te pourywane kable aby nic nie świeciło, skrzynie już pewnie w większej części do wyje***nia. Zgadzam się w 100% ze wszystkimi tutaj to piszą negatywnie na temat tego ciągnika oraz tych poszukiwań waszych. żeby nie wiedzieć nawet co to jest turbina? Śmiech na sali normalnie. Lepiej trzeba było kupił naszego Ursusa bez żadnych kabli turbin i tego typu podejrzanych rzeczy dla was. To co zostanie teraz w ten ciągnik włożone w najbliższym czasie to byłaby konkretna maszyna z nowszej serie w którą się wsiada i jedzie bez zastanawiania się nad czymkolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Jak kolega chciał mieć ciągnik na wiosnę to ma tyle że najprawdopodobniej będzie on cieszył oko i ulży dla kieszeni przez wiosnę to pewnie w częściach będzie stał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sosek xu li
      Witam od jakiegoś czasu mam w posiadaniu Massey'a 3125 Autotronic i zanim wystartuje w pole chciał bym sie dowiedzieć parę rzeczy.
       
      - Czy można włączać przedni napęd i blokadę mostów w czasie jazdy?
      - czy mogę używać opcji żółw-zając niezważając na prędkość? I czy mogę cały czas na przykład używać zająca?
      - Jaki olej do hydrauliki...Czy zbyt rzadki olej może po rozgrzaniu spowodować ze na wolnych obrotach ciężko kręcić kierownicą?
      - Czy ktoś ma instrukcje jak obsługiwać komputer?
       
      Z góry dzięki.
    • Przez sosek xu li
      Witam Posiadam skrzynie 16+16 z rewersem mechanicznym i mam jedno pytanko. Gdy przełączam kierunek jazdy i pojazd się toczy to mi zgrzyta gdy sie zatrzymam to jest OK czy to jest normalne?
    • Przez tomekxwz
      witam posiadam mf 3125 datatronic.mam komputer na prawym słupku kabiny który ma 3 przyciski i pokrętło, działa w nim aby podświetlanie i nic więcej, a powinien pokazywać spalanie itp.proszę o pomoc
    • Przez tomekxwz
      mam mf 3125 przy pracy w polu gdy sie rozgrzeje ślizga mi się sprzęgło(sprawdzam to tak iz probuje go zadusić na hamulcu). gdy jest zimny zaduszę go bez problemu. były robione tarczki od półbiegu i tarcz sprzęgłowa była wymieniana
    • Przez tomekxwz
      witam panowie!!! mianowicie mam taki problem dzisiaj po umyciu fergusona chciałem go odpalić ale nie można... słychać tylko zaskakiwanie elektromagnesu a rozrusznik ani drgnie.proszę o pilną pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj