MrRadziu15

New Holland t7.210 skrzynia biegów

Polecane posty

MrRadziu15    34

Zamierzam kupić ciągnik i rozważam różne marki między innymi NH. Mam jedno zasadnicze pytanie na które nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi mianowicie: skrzynia biegów Range Command czy zmiana biegów odbywa się za pomocą lewarka czy też ''naciśnięcie guzika'' na joysticu. Chciałbym również dowiedzieć się o opinie tej skrzyni biegów jak i Power Command jak użytkownicy oceniają ich działanie. W pewnym temacie przeczytałem, iż biegi szarpią podczas przełączania (PowerCommand). Z góry dziękuję za odpowiedzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

Moj znajomy ma New Holland t6050 Range Command, biegi zmienia na joysticu, z tego co wiem ma tez opcje zmiany automatycznej. Jak jezdziłem tym jego New Hollandem biegi zmienial bardzo fajnie, bez żadnych szarpnieć.


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Skrzynia RC wszystko zmieniane z Joya bez sprzęgła 3 zakresy po 6 półbiegów. Co do szarpania to robi się kalibrację ( samemu) i wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrRadziu15    34

A nie masz do wyboru skrzyni PC?

 

Ja tylko pytam, a zależy mi aby była jak najprostsza więc dlatego pytam o RC najbardziej interesuje mnie JD i DF a NH to tak przy okazji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luke371    42

Jesli chodzi o PC to w obsłudze jest najprostsza, gdyż masz 18/19 biegów ( zalezy od wersji skrzyni czy eco czy nie) zmienianych pod obciążeniem czyli nie musisz w ogole sprzegła używać,biegi zmieniasz guziczkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

PC skrzynia nie do zajechania.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35
Napisano (edytowany)

PC czy RC NH to shit. Szarpanie nie do opanowania. Kalibracje automatyczne, ręczne, wymiany cewek, nic nie pomaga. Czasami jak j...e do tyłu to zadusi silnik. Z taką kultura pracy poważny remont to kwestia czasu. Jak jeździłem Magnumem to dokładnie to samo. Co więcej serwis jak i sam NH mają na to wiecie co....

Edytowano przez Jarecki21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobys    30

uzytkuje PC i powiem ze bardzo fajna skrzynia a jak ktoś pierdzieli ze do d*py to nawet kalibracji nie umi zrobić więc po co nim jeździ :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

PC to jest maks co w skrzyni do szczęścia potrzeba. Mam dwa nh z PC i jest za***iście fakt z założenia nie katuje ciągników


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobys    30

Denerwuje mnie tylko szarpnięcie z 12 na 13 bieg i na odwrót, ale wiadomo że to wyjście na biegi wyższe itp, a tak pozatym nie wiem czy nie wole jej niż AC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Jedno licho czy to ac czy to pc.  i jedna i druga jest skrzynią dla ludzi średnio rozgarniętych :)

 


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Jeśli myślisz o AC to bierz od razu model/dwa modele wyżej niż planowałeś bo bezstopniówka "połyka" trochę koni ale za to komfort bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falko77    0

witam panowie ja tylko podpowiem tak jak AC to tylko na ruwnine bo na terenie górzyste najlepsze są PC RC chuda ze się zamuwi z chamulcem silnika pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    111

U mnie PC sie rozleciała po 800 mth głównie lekkiej pracy. Po remoncie szarpią biegi i nie da sie skalibrować, serwis meczył sie pare dni i nic nie poradzili, juz pomijając komfort zastanawia mnie zywotnosc jak ma takie przeciazenia przy zmianie biegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falko77    0

witam wieczorem popiszemy ok
napiszą jaki to model ile ma moto godzin rok i co w nim się rozlecialo zapraszam na fb mappatura support team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falko77    0

witam odnosnie tego pc co sie w nim stalo ze sie rozlecial bo dziwne ile ma moto godzin ? 

byl robiony w servisie i szarpie ? na wszystkich biegach ? pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    111

Podczas zmiany pod obciazeniem z 10 na 11 bieg pod górkę zrobił sie luz, traktor wytracił predkosc prawie do zera i na raz wbił 11 bieg bez jakiejkolwiek płynnosci tak jakby był włożony na siłe bez sprzegła. Zaczeło coś szumieć w skrzyni, po naprawie okazało sie ze było wymienione koło zebate bo było oberwane i z tego co pamietam jakis główne łożysko plus uszczelniacze. Ale od razu po naprawie zauważyłem ze troche szarpie  na zmianie 10-11 i bardzo z 8-9, w tej skrzyni sa tak jakby 3 zakresy wiec odpowiednio na pozostałych dwóch zakresach te same zmiany  też szarpią. Serwis wymieniał cewki, wgrywał nowy program, kalibrował i nic, w koncu stwierdzili ze moga go rozbierac ale możliwe ze nic nie znajda i bedzie dalej to samo. A rozbieranie skrzyni nie jest niczym dobrym i kazali jezdzic a jeśli sie rozleci to "dogadamy sie" i samego mnie z tym nie zostawią. Tak wogóle podczas tej usterki ciagnik miał 800 godzin ale był juz 8 miesiecy po gwarancji a serwis zrobił go za darmo wiec pod tym wzgledem nie moge narzekać.

Ogólnie ciekawy jest też fakt ze naprawiony był SKUTEK- czyli łozysko i tryb a PRZYCZYNA pojawienie sie "luzu" nie była naprawiana,  ale na szczescie do tej pory sytuacja z powstaniem dziury miedzy biegami nie miała miejsca ponownie a traktor ma 2200 godzin tyle ze szarpie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falko77    0

witam wiec mowa o skrzyni RC T7.210 tak?

wejdz na strone fb mappatori support team i zobaczysz ta skrzynie rozebralem ja tylko dlatego ze mi szarpalo sprzeglo B

maszyna ma 3000 tys moto godzin pierwsza w tym modelu bo z innymi nigdy nie mialem problemu jak wiesz ta skrzynia powstala w modelu NH model M np 135 160

sory ze tak pisze troszke nie zrozumiale ale niestety to wina czasu gdzie niemam stycznosci z jezykiem i pisownia ojczysta  ok czyli szarpie zostal sprawdony azot w amortyzatoze po prawej stronie gdzie jesr dystrybutor sprzegiel gamm ?

wracajac do twojego problemu gdzie szarpie na 10 i 11 i 8 i 9 gdzie mamy pierwsza gamma od 1 do 6 biegu druga od 7 do 12 no i trzecia do 13 do 18 no i jak masz jeszcze 19 to sprzeglo besposrednie

problem jest 10 11 8 9 mowa o biegach wiec zobaczmy rapotr sprzegiel ok

powturzmy mamy skrzynie RC czyli 3 gammy (szybkosc skrzyni ) kazda gamm ma 6 bieguw tak ?

wiec

ja wiem gdzie jest problem ale postaram sie wyjasnic

moje jest zdanie takie zanim sie zabierze za rozebranie czegokolwiek powinno sie dobrze zdiagnozowac

wiec a b c d e to sa sprzegla biegu s m f to sa gammy czyli np wolna normalna szybka ok

 1ac 2bc 3ad 4bd 5ae 6be i tak na zmiane 7ac 8bc 9ad 10bd 11ae 12 be itd

mowa ok biegu 10 11  8  9 tak  widac juz z tego materialu co napisalem gdzie jest problem

mowiles ze szarpie na wszystkich biegach dlaczego ? twoim zdaniem ? odzie jest problem ?

pomysl i mi odpisz bo czasu niemam by tu pisac jestem na Fb mappatori support team pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falko77    0

witam ziom problemy dzis jak znasz przynajmniej podstawy mechaniki sie rozwiazuje online poprzez wiadomosci od osob z doswiadczeniem pozdrawiam 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morganix    3

Witam!  Czy mógłby ktoś podać procedurę kalibracji skrzyni RC w NH T7.200? lub wskazać miejsce gdzie taką procedurę znajdę :) Nie posiadam instrukcji obsługi

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
    • Przez Rafalk1990
      Witam, potrzebuję lewe drzwi oraz dolny wałek pedny łączący skrzynię z przednim napędem do Case 845 XL orientuje się ktoś gdzie dostanę używki. Dzwoniłem już do agrofarm i łódzkie Ktery może będą mieli trzeba czekać, ktoś z was zna kogoś jeszcze? Może znacie jakiś zakład który jest w stanie taki wałek dorobić?
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez kuba5150
      Szukam mechanika który zna się dobrze na serii case maxxum 51.. z pomorskiego. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj