Zaloguj się, aby obserwować  
Skup14

Skup zywych zwierzat posrednictwo

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Skup14    0

Witam. Chciałbym rozpocząć działalność mającą na celu skup żywca i bydła rzeźnego od rolników a następnie transport do rzeźni. Jakie pozwolenia potrzebuje, gdzie muszę sie udać?? Jak założyć firme ? Jak uzyskac na to jakies dofinansowania?

 

Moi rodzice prowadza gospodarstwo w ktorym im pomagam, 30 macior i ok 50 opasow. Mam samochod do przewozu zwierzat, Skupuje lokalnie wybrakowane krowy i dostarczam je do rzezni. Chce zalegalizowac dzialalnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bycza    1

był program Różnicowanie (rozpoczęcie przez rolnika dziłalności dodatkowej) jeżeli jeszcze jest to pewnie byś mógł w to wejść ,działalność rejestuje się w gminie trzeba znaleść numer działu pod który to podlega póżniej do urzędu statystycznego i skarbówki , ale najpierw się dowiedz jakie warunki musisz spełniać co do przewozu zwierząt chyba w inspekcji weterynarii i czy będzie jakiś program pomocowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LESZEK1    0

Kolego Skup 14 ,

ja prowadzę oprócz gospodarstwa pozarolniczą działalność gospodarczą handlowo- usługową , handlujemy cielętami mlecznymi , które skupujemy od rolników i hurtowo sprzedajemy dealerowi z Holandii , wcześniej handlowałem też z kupcami z Włoch ,Niemiec(parę razy z Francuzem - masakra :( ) ten handelek obecnie zamiera,bo bydła jak na lekarstwo ,więc i cielat mało .

Aby otworzyć Pozarolniczą Działalność Gospodarczą wystarczy to zgłosić w Gminie , jak się ładnie uśmiechniesz,to ci Panna Andzia wyszuka,jaki będzie Twój Twój numer statystyczny działalności , radzę się zastanowić i zgłosić od razu więcej rodzajów działalności , bo każde kolejne poszerzenie będzie Cię dodatkowo kosztować .

Kolejny krok to Urząd Statystyczny , tam ci nadadzą nr. Regon - zgodny z Twoją główną działalnością .później Urząd Skarbowy ,później Inspektorat Weterynarii , bo będziesz prowadził działalność NADZOROWANĄ, a to właśnie Pany Inspektory z Weterynarii będą Ciebie NADZOROWAŁY ,Samochód musi spełniać ŁUNIJNE WYMAGANIA co do przewozu żywca ,za jego dopuszczenie musisz zabulić ponad 600 złotych Panom Weterynarzom właśnie , skupy musisz zgłosić Panom weterynarzom również i każdorazowo Pan Weterynarz musi mieć nadzór nad skupem-trza bulić ,i wiele ,wiele innych pierdół również .

Ale się nie zniechęcaj , do odważnych Świat należy (ponoć) :D

 

Pozdro Leszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

@skup 14 najwiekszy problem to weterynaria bo naprawde sa duże wymogi musisz mieć baze czyli budynek w którym bedziesz przetrzymywał zwierzeta nie ma tz. "obwoznego skupu" w budynku tym musisz mieć wode bierzaca wentylacje wydzielony magazyn pasz, izolatke pomieszczenie socjalne z łazienką do tego w tym budynku nie możesz trzymać innych zwierzat teren musi być ogrodzony zeby nie wchodziły dzikie i obce zwierzeta przy każdym skupie musi być lekarz weterynarii musisz mieć umowe z firma dezynfekujaca i pare drobnych innych pierdół, czysto teoretycznie jak odbierasz zwierzeta z jednego gospodarstwa to już nie mozesz jechać bez dezynfekcji tym autem do drugiego gospodarstwa po zwierzeta (taki jest przepis weterynaryjny nikt pewnie tego nie przestrzega) teraz samochód musi mieć specjalistyczna zabudowe wentylacje poidła i zbiornik na gnojowice na samochodzie jesli masz winde z waga to musisz mieć przeglad UDT i druga sprawa Agencja te wszystkie przemieszczenia zwierzat bedziesz też miała nadany swój nr zeby zgłaszać wyrejestrowywać te zwierzeta i też jest sporo papierologi + to co pisał Leszek a dodatkowo dochodzi Ci podatek do gminy od samochodu cieżarowego+ jakas wolna gotówka na koncie bo zakłady płaca po 28-60dniach a Ty musisz rolnikowi za rr zapłacić w ciagu 13 dni, kiedys tak jak ty handlowałem przy gospodarstwie po cichu ale życzliwi sasiedzi i konkurencja podpier..liła mnie do weterynarii i ledwo mi sie udało wywinać od kary, stad znam temat bo chciałem tez robić to na powaznie ale przepisy weterynaryjne mnie przerosły chyba ze to tylko w Płocku weterynaria tak wydziwia, również życze powodzenia


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilsmutek8
      POMOCY!!!
      Mam króliki do sprzedanie wie ktoś gdzie mogę sprzedać mieszkam woj.małopolskie niedaleko Tarnowa gdzie jest jakiś skup królików?
      Nie mogę nigdzie znaleźć!!!
    • Przez Dajmiżyć
      Witam,
       
      Planuję otworzyć na początek skup ziół oraz własną suszarnię.Potem rozszerzyć może jeszcze ofertę na owoce,grzyby,warzywa.Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie?
      Środki chciałbym pozyskać z dotacji Młodego rolnika.Myślę też o wykorzystaniu części własnej ziemi(posiadam 8h łąki i pastwiska) pod uprawę ziół tylko gleba jest dosyć ciężka i gliniasta więc może coś innego?
      Kolejne pytanie to czy mogę tego typu biznes prowadzić jako rolnik czy muszę założyć działalność gospodarczą?
       
      Za wszystkie opinie i rady z góry dziękuję.
       
      Przez pomyłkę umieściłem w nieodpowiednim dziale...jak ten temat przenieść?:)
    • Przez Gladius
      Witam!
      Planuję w najbliższym czasie zakup karabinu/aplikatora do usypiania zwierząt. Służyć miałby oczywiście do aplikowania leków usypiających na bardziej "dzikim" zwierzętom (bydło mięsne) przebywającym na pastwisku. Ciekawi mnie, czy ktoś może kupował podobny sprzęt, może jakiś konkretny model polecić albo skrytykować.
      Co ważne, wszelkie dmuchawki raczej odpadają. Budżet na razie nie jest określony, chcę się po prostu zorientować w temacie.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam!
    • Przez Kwinto99
      Witam serdecznie chciałem się zapytać czy wie ktoś o jakimś skupie królików , w grę wchodzą trzy województwa małopolskie, świętokrzyskie, śląskie (mieszkam na pograniczu). i czy orientuje się może ktoś o warunkach oddawania króli?
    • Przez Kwinto99
      Witam serdecznie chciałem się zapytać czy wie ktoś o jakimś skupie królików , w grę wchodzą trzy województwa małopolskie, świętokrzyskie, śląskie (mieszkam na pograniczu). i czy orientuje się może ktoś o warunkach oddawania króli?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj