Runder

coraz większa popularność zawodówek

Polecane posty

Runder    16

Do tej pory miałem tylko takie wrażenie że zawodówki wracają do łask i coraz więcej uczniów je wybiera ale po przeczytaniu tego artykułu jestem juz tego pewien http://natemat.pl/13011,matura-to-bzdura-zawodowki-wracaja-do-lask . A wy jak sądzicie czy w waszych okolicach jest to widoczne ???


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciekn1210    2

jak najbardziej ok 50%w mojej okolicy wybiera zawodówki ok 30% technikum i reszta liceum

 

jak najbardziej ok 50%w mojej okolicy wybiera zawodówki ok 30% technikum i reszta liceum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

wybierają bo mogą się nauczyć czegoś konkretnego. Nie żebym jechał po liceum ale pójście do liceum nie daje nic poza krótszym o rok uczeniem się ( w porównaniu z technikum)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

no jak ktos idzie do liceum i liczy skonczy szkole i to wystarczy to jego problem, liceum otwiera droge do dalszej nauki


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

haha tak, nic nie daje

No właśnie nic. Uczysz się wszystkiego ogólnie a maturę zdajesz tak samo i w technikum. Przykład: porównaj przeciętnego ucznia mat-infa a ucznia technikum (infomatyk). Ten z liceum może i będzie lepszy z matmy ale na tym koniec, jeśli przyjdzie do rzeczy zawodowych jest w tyle za technikum. A drogę do dalszej nauki uczeń będzie miał lepszą właśnie po technikum

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

no to przykro mi ale jestes w bledzie. konczac ogolniaka wybierasz sie na studia, po technikum tez mozesz sobie pojsc na studia ale wlasnie to co uwazasz koncem jest poczatkiem na studiach. Widac roznice miedzy ludzmi po ogolniakach a technikach na studiach. Ale idzmy dalej, w technikum uczysz sie bardziej szczegolowo co nie pozwoli zdac ci matury tak dobrze jak po ogolniaku a jak pojdziemy jeszcze dalej to wywnioskujemy ze dobrze napisana matura jest furtka do dobrej uczelni, ukonczenie dobrej uczelni jest kolejna furtka, tym razem do dobrych zarobkow

 

A drogę do dalszej nauki uczeń będzie miał lepszą właśnie po technikum

juz widze jak uczen po technikum budowlanym bedzie robil projekty, liczyl momenty i takie tam


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Awter    10

Zależy też po jakim technikum. Chodziłem do technikum to powiem wam że program jest taki sam jak w liceum tylko że rozłożony na 4 lata i do tego dochodzą przedmioty zawodowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013
Matey co ci ze szkoły jak się uczniowi nie chce ? To jak napiszesz tą maturę zależy od ucznia jak się mu chce i ma coś pod czapką to nie będzie różnicy. Jest też technikum i technikum. Jak pójdziesz do szkoły w której ,,można się czegoś nauczyć" i będzie Ci się chciało to matura będzie zdana tak jak na mat - infie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik554    8

w powiecie hrubieszowskim miejscowość dołhobyczów szkołę technikum rolnicze zamknęli a uczniów wysyłają na hrubieszów lub na zamość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pronarek82a
      Chce zalożyc do swego Pronara wiekszą pompe olejową! I chcę sie dowiedźiec ile kosztuje? Może ktoś u siebie założyl?
    • Przez dareq
      Wszyscy wiemy, że odpowiednie warunki do wysiewu buraków cukrowych występują w różnych rejonach od początku marca do połowy kwietnia. W tamty roku buraki były u mnie zasiane już w połowie marca a teraz ? Nie idzie nawet
      w polu nic zrobić bo za dwardo a jak zacznie się robić miekko to duzymi ciągnikami nie wjedzie... Patrząc na prognozy długoterminowe nie jestem nastwaiony optymistycznie i naprawde mam spore obawy kiedy ja to zasieje... Temperatura gleby odpowiednia do siewu powinna wynosić od około 8 do 10 stopni albow więcej a jak jest teraz...? Do uprawy burka potrzebna jest wilgotna ale nie mokra i błotnista gleba a zapowiada się że taka będzie ;(
       
      A jaka jest sytuacja u was czy też macie poważne obawy ?
    • Przez maciekn1210
      Witam czy wy też zauważyliście że wzrosła sprzedaż i popularność ciągników kiedyś mało znanych mam na myśli :
      Kubota, Lamborghini, Steyr i inne. Piszcie swoje spostrzeżenia i inne mało znane marki ciągników. Może ktoś z was jest posiadaczem.
    • Przez RolPro10
      Witam. Jestem na kupnie Mf 5613 dyna 4,ale znajomi polecają mi Stayera 4115 mówią że lepszy tańszy i w kabinie bije na głowę mf. Nie wiem którego wybrać? Nie chcę przepłacić i kupić gorszego tylko mocnego silnego i wygodniejszego podczas prac. Ja przywiązałem się do mf (mam mf 375 )ponieważ  wiem czym jeżdżę i wiem że mogę na niego liczyć   podczas większych prac. Ale chcę kupić coś większego i nowocześniejszego. Zastanawiam się jeszcze nad DF5100 ? Którego polecacie? I który jest bardziej wygodniejszy i ma lepszy materiał wykonania?  I jaki jest przedział cenowy? 
    • Przez RolPro10
      Znacie jakieś Bardzo dobre technikum mechanizacji rolnictwa w Małopolsce?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj