rudy112

System wyładowczy w paszowozie

Polecane posty

rudy112    0

Mam zamiar zbudować paszowóz do transportu paszy sypkiej z paszarni do zbiorników. Wszystko już wymyśliem tylko nie wiem jak rozwiązać problem wyładunku paszy z niego, konkretnie chodzi mi o kolono nad siłownikiem:http://www.google.pl...start=0&ndsp=24

Chciałbym, żeby po włączeniu żmijki moża było wyładowywać paszą gdy długa żmijka ustawiona jest w poziomie i ukośnie. Tylko nie wiem jak połączyć żmijkę pionową z poziomą. Mam nadzieję, że coś wymyślicie.

Edytowano przez rudy112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudy112    0

Tak, jedna żmijka napychała by do drugiej tylko jak połączyć je napędem. Wał kardan odpada bo nie dało by się wyładowywać gdyby żmijki byłu by położone jak na zdjęciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudy112    0

Z tego co się orientuje to sprzęglo kłowe służy zabespieczeniu przeciw przeciążeniu. Ale czy moża było by łatwo zmieniać kąt między tarczami?

Edytowano przez rudy112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

przecież nie musisz napędzać jednej żmijki za pomocą drugiej bezpośrednio. możesz puścić wałek z boku, albo dać osobny silnik hydrauliczny(chociaż to będą koszty) a i ten mechanizm z karuzelówek, który pokazał xeron3800 dał by radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudy112    0

pionową żmijkę napędzać będę z wałka (tak jak taśmę nagarniającą) a tą poziomą pewnie silnikiem hydraulicznym. Będzie to drogie, ale inaczej chyba się nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudy112    0

Z silnikiem hydraulicznym są pewne problemy. Trzeba go czymś napędzać. Do paszowozu miałem zamiar wykorzystać cięgniki który nie miał za bardzo rozbudowanej hydrauliki :(, a kupowac pompę hydrauliczną to kolejne koszty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

A może tak jak w rekordach ze zbiornika do rury. Tam jest specjalna przekładnia, a właściwie dwie połączone ruchomo i wysyp działa pod każdym kątem, napęd tylko z jednej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

W którymś z jesiennych Top Agrar było to rozwiązane przez jakiegoś rolnika. Na końcu żmijki pionowej przekładnia kątowa (sto parę zł), oś pozioma równolegle do osi żmijki poziomej, na nich koła zębate i łańcuszek-jakoś tak :wacko:


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029
Napisano (edytowany)

Zobacz, jak jest zbudowany mechanizm opróżniania zbiornika w pierwszym lepszym kombajnie, jaki będziesz miał do dyspozycji. W każdym z nich przenośniki są w stosunku do siebie pod większym lub mniejszym kątem a napęd jest od jednej strony, wystarczy ten patent skopiować.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZetorPower
      Witam przymiezam sie do kupna Bizona BS i mam problem bo mam do wyboru kilka sztuk i 2 z nich maja wytrzasacze i nie wiem co jest lepsze w tym kombajnie rotor czy wytrzasacz?
    • Przez 7891Firefox
      Pytanie do koniarzy. Chciałabym w przyszłości zakupić konie, a kto wie, może potem załozyć taką pseudo-stadninę lub klub jeździecki. Swego czasu troche jeździłam konno.
      Wiem że przy koniach jest bardzo dużo ręcznej pracy. Tam gdzie jeździłam wszystko robiono ręcznie, i obornik z boksów taczkami, i pasze też ręcznie, pojenie ręczne.... doktorka na uczelni zrobiła wielkie oczy gdy zapytałam na zajęciach o mechanizację w stajniach.
      Czy nie ma jakichs sposobów by jakoś sobie tę pracę ułatwić, zmechanizować? Przede wszystkim to usuwanie obornika, nie mogłoby być jak np. w oborze dla krów obornik usuwany jest zgarniaczem? Poidła jakies i inne jakieś wynalazki?
      Chciałabym hodować konie, ale mam wystarczająco duzo pracy ręcznej przy bydle, czy ktoś ma u siebie jakieś rozwiązania technologiczne, czy ta hodowla koni z góry jest skazana na "anologową robotę"???
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez Rolnik276
      Witam, od 15 lat z tatą sadzimy Kapustę białą i nigdy nie mieliśmy takich problemów z nią jak w tym roku. Zaprawialiśmy korzenie rozsady opryskami:
      -Sumi Alpha
      -Topsin
      Czy mogło to spowodować uszkodzenie korzeni kapusty. W ubiegłych latach używaliśmy inny oprysk zamiast Sumi Alpha i nie było żadnych problemów z jej korzeniem.
      Czy może to także być wina zgorzela, ponieważ po posianiu nasion na rozsadę bardzo padało i było zimno.
      Oto kilka fotek tej kapusty.
      Korzeń:

      Czy z tej kapusty coś będzie czy zostaje jej likwidacja?
      Proszę o szybką odpowiedź.

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam. Przeczytałem w gazecie o systemie eMik. Miał ktoś z was z tym do czynienia? Jak to się sprawdza w praktyce? W gazecie brzmi to obiecująco: dostęp na bieżąco do wyników prób mleka, limitu, faktur ale jak to się mówi papier wszystko przyjmie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj