vitoma

C330 by vitoma

Polecane posty

vitoma    52

C330 przepracowała juz przeszło 35mtg po remoncie :)

 

ie0va.jpg

 

xu89.jpg

 

q71y.jpg

 

Wczesniej zapomniałem zrobić zdjęc oświetlenia .

 

13cm.jpg

 

rjr2p.jpg

 

To była praca pierwszy dzień po remoncie :) - C330 rozsiewała nawozy, C360 głeboszowała.

 

sob7.jpg

 

Było juz także wapnowanie. Niestety...troche sie obawiałem że brud z wapna bedzie ciezko zmyc, ale przed praca wyropowałem korpus 30tki z tyłu i wyplakowałem blachy wiec po wapnie nie zostały żadne slady :).

 

8tdct.jpg

 

Do pozyczonego rozsiewacza taśmowego Piast RCW przydała sie dorobiona hydraulika - poraz pierwszy.

 

d7k1.jpg

 

Tak sobie mieszka :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Z hakiem cbm tylko raz byl problem - lewy sie wypinał przy siewniku poznaniak, ale mysle ze bylo to spowodowane tym ze srednica sworzni w tym siewniku nie byla 25mm a ok 22mm czy mniej nawet - bolec "bil" wewnatrz kuli i wybijał ja z zatrzasku haka - ja tak sobie to tlumacze. Pozatym bez problemów. Faktycznie sztywne odciagi by sie przydały, ale tylko takie z regulacja na gwincie, bo te z otworami do regulacji moim zdaniem nie sprawdza sie.

 

Na przyszła wiosne juz wszystko bedzie pod sadem, teraz zostało ok 4ha uprawnej, ktore wlasnie przygotowujemy pod sad (wlasnie to wapno).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Odciagi ramion sa tez takie z otworami i gwintem i jeszcze na sprezynie, ja w Belarusie mam wlasnie takie i uzywam tylko otworow bo sa tak rozmieszczone ze skok jest niewielki i gwintu od nowosci nie uzywalem. Widzialem terz takie na allegro tylko troche krotsze i pisalo ze mozna zalozyc do c330 nie wiem od czego byly ale juz ich chyba nie ma.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Doszły sztywne odciągi - te z allegro. Zobaczymy jak się będa sprawdzać - jeśli wogóle będa . Bo jeszcze z nimi nie pracowałem.

 

Jakość wykonania tych odciągów jest bardzo słaba - nie oszlifowane otwory, pogięte oczka w sworzniach do ustalania położenia, sworznie mocujace zespawane z jakiś uniwersalnych sworzni i podkładek, ostre krawędzie, calość szlifowana zwyklymi tarczami do szlifowania więc pod cynkiem było widać wiele głębokich, nieregularnych rys - a przecież można to było oszlifowac tarczami listkowymi P120 i by było gładko.

 

Ja przed montażem musiałem je wyszlifować, przyspawać nowe oczka sworzni i ponownie ocynkować całość . Inaczej wstydziłbym się to założyć...

 

IYY9GC.jpg

 

T02Iaq.jpg

 

WnTjEH.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

One i tak mają lekki luz bo profile nie sa spasowane sciśle jeden z drugim. Jedyne co mnie martwi to to czy te bolczyki nie beda wypadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Ja pracuję na ciągniku z takimi odciągami, zamiast bolczyków zwykłe śruby w otworach eliptycznych i choć robił i jeździł po różnych wertepach to (odpukać) nigdy jeszcze mu żadna nie wypadła. Musiałoby dość ostro walić podnośnikiem z góry na dół, żeby zaszła taka możliwość, a i tak zawsze wystąpi jakieś szarpnięcie dociskające bolec do ścianki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Dla pewności można bolce zamocować na łańcuszku, mam tak w valtrze ale i tak jeden oryginalny bolec szlag trafił przy talerzowaniu ugoru.

W normalnej eksploatacji bez jeżdżenia po krzakach i zaroślach nigdy nie wypadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mory1971    1

Tak jak poprzednik napisal,bolce na lancuszku i sie niezgubia.

BTW vitoma jak mogles ?Poobdzierales lakier na zaczepie :D :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateusz2006
      Witam, mam pytanie mianowicie posiadam rozsiewacz amazone ZA-V 2200 z 2018 r. Do tego pory rozsiewacz chodził z nowej generacji ciągnikiem z systemem isobus, a teraz mam potrzebę zapięcia go do zetora 12245, ale z rozsiewacza wychodzi tylko kabel z wtyką do isobusa i nie wiem jak to zespolić z zetorem, dodam że oprócz komputera do isobusa, posiadam też komputer do rozsiewacza amatron 3. Proszę o jakieś wskazówki.
    • Przez wisnia83
      Cześć forum. Właśnie dołożyłem sprężarkę powietrza do swojego masseya 675. Działa elegancko i jeżeli kogoś interesuje to zapraszam do filmiku na yt tam jest opisane jak i z czym. 
       
    • Przez adam098
      Witam jak podłączyć tura bezpośrednio do rozdzielacza pod siedzeniem a gdzie dać wolny spływ ?

    • Przez farmerzpowołania
      Witam,
      Czy ktoś z Państwa robił zawracacz kołowy do swojego ciągnika?
      Ja chciałbym taki zrobić, poterzebuję inspiracji i trochę podpowiedzi jak taki zawracacz wykonać.
    • Przez szymonkombajnmassey
      witam, zasialem na probe 10ar kukurydzy, zeby nie męczyć kombajnu zebralem same kolby na przyczepke, posiadam kombajn massey ferguson 86, i czy musze zakladac jakies blachy na cepy i zmieniac klepisko? (ziarna spokojnie przechodza przez klepisko)(mam sita dolne do kukurydzy)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj