vitoma

C330 by vitoma

Polecane posty

vitoma    52

Gniazdko może być do wszystkiego - do dodatkowych lamp, do sterowników elektrycznych maszyn itp itd. To tak na przyszłość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gratuluję wytrwałości w remoncie i świetnego efektu końcowego. Przepraszam, ale nie jestem zbyt dobry w prawieniu pochwał. ;)

Możesz opisać w jaki sposób zamontowałeś ten odzyskiwacz oleju na gniazdach? W jaki sposób wpina się teraz przewód? Zewnętrzny pierścień jest zamocowany na stałe w stelażu a cofa się przewód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
check    0

Przeznaczenie gniazda zależy od fantazji montującego,są tam zaciski +,+ po stacyjce i masa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Zewnętrzny pierścień jest zamocowany na stałe w stelażu a cofa się przewód?

 

Dokładnie tak. W zwykłych klapkach na gniazda Fastera montaż szybkozłączek jest identyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jestem zachwycony Twoją pracą cierpliwością i trudem jaki musiałeś okazać przy remoncie :) obserwowałem wszystkie Twoje remonty i naprawdę widzę że masz talent do takich prac :) oby sprzęt chodziła jak najlepiej :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

Pieknie :wub:

A co nastepne bierzesz na warsztat ?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duszek1    1

No robota to pełen profesjonalizm, każdy szczegół dopracowany. Na prawdę szkoda używać. Maszyna dla kolekcjonera.

Posiadasz oryginalny zestaw kluczy narzędzi od c330, który był w schoweczku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

tak jak w poprzednich remontach wyszło idealnie, no może ten splot kabli pod tylnym prawym błotnikiem nie bardzo, pewnie mozna było to inaczej upchnąć, ale i tak jest naprawdę bardzo dobrze, gratuluję

jakie koszta??? bo pamiętam że przy BABie i C-360 wszystko skrupulatnie liczyłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdeXZet    147

Na początku powiem że dla mnie to remont przeprowadzony profesjonalnie :) chciałbym żeby chodź w połowie moja 30 wyglądała jak Twoja, ale moim zdaniem to obsługa rozdzielacza od tylnych wyjść hydrauliki będzie troszkę nie wygodna, bo będzie trzeba dość mocno się obracać na fotelu (a tak z ciekawości to co będziesz podczepiał że potrzeba 4 wyjść?)

@Maniek101 ja także mam wspomaganie od Agricoli i skręt pozostaje taki sam (pod warunkiem że drążek poprzeczny jest za osią)

@Bratrolnika co do kabli pod błotnikiem, to zgodzę się z tobą (lecz pragnę zaznaczyć że doszło tam gniazdo 3-pinowe więc i tak przewody są dobrze poprowadzone)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TEVEZ    3

Można było do lampy i gniazd pociągnąć przewody z jednego rozgałęzienia i nie robić nie potrzebnych i awaryjnych mostków w błotniku.

Ta niebieska szybkozłączka długo nie pożyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

robota genialna!!!

ale jak dobrze zauważyłem to przy pompie paliwowej jakimś cudem brakuje tej śrubki którą reguluje się dawkę paliwa, choć jest plomba, jest tylko ta zewnętrzna a nie ma tej która wkręca się w środek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mory1971    1

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

 

nie no.... nie moge .

 

vitoma przynaj sie ,ten ciapek bedzie teraz stal nieuzywany pod brama ,a w ramch luzu i nudow zmontujesz przeszklona witryne i bedziesz kasowal pieniazki za ogladanie ........

Ten ciagnik nie jest teraz przeznaczony do uzytku ,tylko na wystawe. :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

I jak się spisuje wspomaganie? Skręt się za bardzo nie zmniejszył :)?

 

Ciągnik skreca lepiej po skróceniu osi :). Dobija od ogranicznika do ogranicznika i jest jeszcze duzy zapas skoku siłownika.

 

Pieknie :wub:

A co nastepne bierzesz na warsztat ?

 

Aedes As3200 - kiedy - nie wiem, nie pytajcie sie :wacko: . Życie pokaże.

 

No robota to pełen profesjonalizm, każdy szczegół dopracowany. Na prawdę szkoda używać. Maszyna dla kolekcjonera.

Posiadasz oryginalny zestaw kluczy narzędzi od c330, który był w schoweczku?

 

Domyslam sie gdzie ten zestaw się znajduje (skrzynka ze starymi nie uzywanymi narzedziami w warsztacie). Nie wiem nawet dokładnie co wchodziło w jego skład i jakoś specjalnie mnie to nie interesuje. I tak orginalna skrzynke pod bakiem mam pusta, po co lakier ma sie w niej od srodka obijac ;). Jest skrzynka na błotniku.

 

 

tak jak w poprzednich remontach wyszło idealnie, no może ten splot kabli pod tylnym prawym błotnikiem nie bardzo, pewnie mozna było to inaczej upchnąć, ale i tak jest naprawdę bardzo dobrze, gratuluję

jakie koszta??? bo pamiętam że przy BABie i C-360 wszystko skrupulatnie liczyłeś

 

Tu też liczyłem ale juz widze ze chyba nie ma sensu o tym pisać .

 

Na początku powiem że dla mnie to remont przeprowadzony profesjonalnie :) chciałbym żeby chodź w połowie moja 30 wyglądała jak Twoja, ale moim zdaniem to obsługa rozdzielacza od tylnych wyjść hydrauliki będzie troszkę nie wygodna, bo będzie trzeba dość mocno się obracać na fotelu (a tak z ciekawości to co będziesz podczepiał że potrzeba 4 wyjść?)

@Maniek101 ja także mam wspomaganie od Agricoli i skręt pozostaje taki sam (pod warunkiem że drążek poprzeczny jest za osią)

@Bratrolnika co do kabli pod błotnikiem, to zgodzę się z tobą (lecz pragnę zaznaczyć że doszło tam gniazdo 3-pinowe więc i tak przewody są dobrze poprowadzone)

 

Wczesniej ten rozdzielacz byl używany ciągle do masztu i też był w tym miejscu i nie było to jakos specjalnie uciążliwe. Teraz bedzie używany ZNACZNIE rzadziej. Narazie to wogole ;) . Bo te gniazda sa tak "na zapas" , w planach mamy zakup nowego rozsiewacza nawozów 2 talerzowego z hydraulicznymi klapami, wiec tam znajda zastosowanie.

 

Można było do lampy i gniazd pociągnąć przewody z jednego rozgałęzienia i nie robić nie potrzebnych i awaryjnych mostków w błotniku.

Ta niebieska szybkozłączka długo nie pożyje.

 

Tam nie ma zadnej szybkozłączki - wszystko jest lutowane. To niebieskie to izolacja oczka.

 

Dzieki za komentarze :) .

 

Zostało mi troche czesci, troche wygrzebałem z szafy i chciałbym się ich pozbyc a troche szkoda wyrzucac...moze jest ktos chetny za symboliczne grosze (+koszt wysylki kurier to 15zl) ?

 

u3kb.jpg

1qwj.jpg

 

Kierownica orginal z tej c330 - nie malowana, nie picowana, bez pekniec, troche wyplowiały plastik - 30zl.

Mam też orginal tej z c360 - tamta jest znacznie ładniejsza - 45zł.

 

mxr9.jpg

15zl za wszystkie (zarowki sa).

 

9gqg.jpg

50zl za wszystkie (zarowki wszystkie sa i swieca).

 

g5no.jpg

15zl za wszystko.

 

woiy.jpg

 

2x wesem plastik + 1x wesem metal + 2x zelmot orginal z tej c330 - 20zl za wszystko.

 

nscy.jpg

 

orginal pilmet, gwint m22 - 15zl za obie.

 

36jx.jpg

vo7m.jpg

 

orginal pilmet, gwint m22 - 20zl za to wszystko.

 

sorry ze nie w giełdzie, ale tak akurat jestesmy przy temacie....prosze tylko nie pytajcie o te czesci tu w temacie a piszcie na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem pełen szacunku dla ciebie za tak wykonany remont :) jestem ciekaw czy jakiś Dealer Ursusa nie będzie chciał go wypożyczyć (za odpowiednią sumkę) na wystawy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel2296    0

Świetna robota!!!

Naprawdę jestem pełen podziwu dla Ciebie. Jednak tak bardzo mnie ciekawią koszty tego remontu że nie wytrzymam. Może jednak podzielisz się z nami tą informacją?

Oczywiście z niecierpliwością czekam na kolejny remont maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

napisałeś że nie ma sensu pisać o kosztach, czemu??? wiem ze taka praca kosztuje, tym bardziej że wszystko jest zrobione na tip-top. I dodam jeszcze że podaniem kwoty uspokoisz wszystkich, którzy popatrzą na zdjęcia, i pomyślą że jak kupią farbę 4 puszki po 20zł to będą mieli ciągnik taki jak twój, że jedno popołudnie w garażu i ciągnik jak ta lala

Zresztą widzę że nie tylko ja jestem ciekaw kosztów...

A tak w ogóle to co to jest Aedes As3200???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Suma to 9612zł po odliczeniu kwot za jakie podsprzedawałem stare części.

 

Aedes as3200 to sadownicza kosiarka do trawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Jak myślicie ile by za takie malowanie ,,porwał" lakiernik?

O przeróbki nie pytam bo są ciężkie do wycenienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal2709    4

Vitoma czy remont kosiarki sadowniczej nadal aktualny (jak coś to wstawiaj zdjęcia bo myślę , że nie tylko ja nie moge siędoczekać kolejnego remontu twojego wykonania)???

Pozdrawiam.

Edytowano przez michal2709

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateusz2006
      Witam, mam pytanie mianowicie posiadam rozsiewacz amazone ZA-V 2200 z 2018 r. Do tego pory rozsiewacz chodził z nowej generacji ciągnikiem z systemem isobus, a teraz mam potrzebę zapięcia go do zetora 12245, ale z rozsiewacza wychodzi tylko kabel z wtyką do isobusa i nie wiem jak to zespolić z zetorem, dodam że oprócz komputera do isobusa, posiadam też komputer do rozsiewacza amatron 3. Proszę o jakieś wskazówki.
    • Przez wisnia83
      Cześć forum. Właśnie dołożyłem sprężarkę powietrza do swojego masseya 675. Działa elegancko i jeżeli kogoś interesuje to zapraszam do filmiku na yt tam jest opisane jak i z czym. 
       
    • Przez adam098
      Witam jak podłączyć tura bezpośrednio do rozdzielacza pod siedzeniem a gdzie dać wolny spływ ?

    • Przez farmerzpowołania
      Witam,
      Czy ktoś z Państwa robił zawracacz kołowy do swojego ciągnika?
      Ja chciałbym taki zrobić, poterzebuję inspiracji i trochę podpowiedzi jak taki zawracacz wykonać.
    • Przez szymonkombajnmassey
      witam, zasialem na probe 10ar kukurydzy, zeby nie męczyć kombajnu zebralem same kolby na przyczepke, posiadam kombajn massey ferguson 86, i czy musze zakladac jakies blachy na cepy i zmieniac klepisko? (ziarna spokojnie przechodza przez klepisko)(mam sita dolne do kukurydzy)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj