vitoma

C330 by vitoma

Polecane posty

vitoma    52

Teraz napewno bedzie do zrobienia kosiarka sadownicza Aedes As3200 . Kiedy - jeszcze nie wiem, ale wstepnie planuje na maj 2014. Przed tym musze dodac jeszcze gniazda hydrauliki 6szt do C-360 które leża już przeszło rok na półce, by wogóle móc używać tego sprzętu.

 

Czarne koło pasowe dla mnie jest bardzo OK, nie wiem co w nim dziwnego. Już dziwniejszy może się wydawać zółty wiatraczek.

 

Konkurs Top Agrar juz rozstrzygniety ? 30tki juz wypicowane? Ciekaw jestem jaki warsztat ma robić/robił te remonty dla wydawcy Top Agrar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Zle określiłem, koło pasowe od wału korbowego, np czerwone zle by nie wyglądalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Teraz napewno bedzie do zrobienia kosiarka sadownicza Aedes As3200 . Kiedy - jeszcze nie wiem, ale wstepnie planuje na maj 2014. Przed tym musze dodac jeszcze gniazda hydrauliki 6szt do C-360 które leża już przeszło rok na półce, by wogóle móc używać tego sprzętu.

 

Czarne koło pasowe dla mnie jest bardzo OK, nie wiem co w nim dziwnego. Już dziwniejszy może się wydawać zółty wiatraczek.

 

Konkurs Top Agrar juz rozstrzygniety ? 30tki juz wypicowane? Ciekaw jestem jaki warsztat ma robić/robił te remonty dla wydawcy Top Agrar.

 

 

Rozstrzygniety ;) Fabryka ursus z Lublina będzie je remontować zgodnie z "instrukcją napraw c-330 " , więcej można się dowiedzieć z strony internetowej tego czasopisma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
check    0

Te pompy,śrubki i kółeczka od pasków klinowych lepiej by wyglądały i bardziej przypominały oryginał jeśli były by pomalowane razem z całym korpusem.Teraz to wygląda jak traktor cyrkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

właśnie takie "świecące się" śrubki i lekko wyróżniające się części dodają tego czegoś każdej maszynie. Zawsze jak się popatrzy na takie rzeczy, to uśmiech sam się pojawia na twarzy. Sam jakbym miał więcej czasu, to bym też zrobił sobie taki dokładny remont "trzydziestki". Podsumowując wielki ukłon w Twoją stronę Vitoma, bo wiem ile czasu i nerwów potrzeba poświęcić żeby zrobić coś porządnie, ładnie i z głową. :)


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian1978    9

Piękna robota ;)

A po co ten uchwyt (połówka) na skrzynce narzędziowej ?

I gdzie i za ile jeśli to nie tajemnica można kupić taką szpulę papieru ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irek84    3

Odpowiem za właściciela, jeśli źle to niech mnie poprawi. Uchwyt zapewne do zbiorniczka oleju układu wspomagania. A poza tym piękna dokładna robota, szacunek :)

Edytowano przez irek84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

właśnie takie "świecące się" śrubki i lekko wyróżniające się części dodają tego czegoś każdej maszynie. Zawsze jak się popatrzy na takie rzeczy, to uśmiech sam się pojawia na twarzy.

 

Dokładnie - też tak uważam. Lubie właśnie taki styl wykonania maszyn i sam staram sie wykonywać w nim remonty. Musi być jakaś domieszka cynku czy detali w innym kolorze, inaczej jest strasznie monotonnie i sprawia to dla mnie wrazenie partaniny - lakierowanie całości po złożeniu (np maszyny Mandam - dla mnie sa wizualnie okropne).

 

Piękna robota ;)

A po co ten uchwyt (połówka) na skrzynce narzędziowej ?

I gdzie i za ile jeśli to nie tajemnica można kupić taką szpulę papieru ?

Odpowiem za właściciela, jeśli źle to niech mnie poprawi. Uchwyt zapewne do zbiorniczka oleju układu wspomagania. A poza tym piękna dokładna robota, szacunek :)

 

Odpowiedz poprawna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

Witam, też ściągnąłem tylne błotniki bo muszę wymienić boczne blachy bo całe dziurawe, dzisiaj właśnie jedną wyciąłem szlifierką ale ciężko dojść do niektórych spawów i mam pytanie jak ty sobie z tym radziłeś? miałeś może jakąś malutką szlifiereczkę lub coś, jak możesz to mógłbyś mi coś poradzić, dzięki :)

 

Jeszcze mam takie pytanko czy baza akrylu po nałożeniu wygląda jako tako czy jest matowa i konieczne jest późniejsze nałożenie lakieru bezbarwnego dla połysku ?

Edytowano przez Maniek101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Transporter    164

Dziś jak ursus na swojej Stronie na FB wstawił zdjęcia ursusa C-330,którego zabierają do Remontu,to pozwoliłem Sobie wstawić link do Twojego Tematu,z Zapytaniem,,,czy Ursus Lublin się Postara i zrobią Remont Staranniej i Dokładniej niż twój :) Niestety po 30 minutach mój komentarz został Usunięty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Witam, też ściągnąłem tylne błotniki bo muszę wymienić boczne blachy bo całe dziurawe, dzisiaj właśnie jedną wyciąłem szlifierką ale ciężko dojść do niektórych spawów i mam pytanie jak ty sobie z tym radziłeś? miałeś może jakąś malutką szlifiereczkę lub coś, jak możesz to mógłbyś mi coś poradzić, dzięki :)

 

Jeszcze mam takie pytanko czy baza akrylu po nałożeniu wygląda jako tako czy jest matowa i konieczne jest późniejsze nałożenie lakieru bezbarwnego dla połysku ?

 

No cóż - trzeba pokombinować żeby wyszlifować/ przeciać niektóre spawy - ja uzywałem szlifierki katowej z tarcza 125/1.2. nawet chyba nie potrzebowałem dremela do tej roboty. Ale tak - łatwo nie jest.

 

Baza - bezbarwny jest na nia konieczny.

 

Na lakier akryl nie dajesz bezbarwnego.

 

Dziś jak ursus na swojej Stronie na FB wstawił zdjęcia ursusa C-330,którego zabierają do Remontu,to pozwoliłem Sobie wstawić link do Twojego Tematu,z Zapytaniem,,,czy Ursus Lublin się Postara i zrobią Remont Staranniej i Dokładniej niż twój :) Niestety po 30 minutach mój komentarz został Usunięty ;)

 

Hehe no ciekawe ciekawe. Wklej link do tej strony, zobacze sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1150

@vitoma Twoj byl w bardzo dobrym stanie przy tym :lol:

https://www.facebook...US.1893?fref=ts

 

 

 

nawet nasza 330 byla w lepszym stanie niz te :P a nikt jej nie piescil

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

vitoma, ile płaciłeś za 1l akrylu z utwardzaczem i rozpuszczalnikiem? Bo mnie skasowali za 1l akrylu + 0.5l utwardzacza + 100ml rozpuszczalniku 160zł trochę mi się to dużo wydawało... Mam to wszystko razem wymieszać, czy te proporcje są ok?

Edytowano przez Maniek101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Ja za taki zestaw zaplaciłbym 100zł. Ale to naprawde zalezy od sklepu - jakich producentów sprzedaja lakiery i czy ida na ilosc i niższe ceny czy odwrotnie. Ten sklep w ktorym ja sie zaopatruje jest akurat bardzo tani.

 

Rozpuszczalnika w teorii dodaje sie 10%, ale ja dodaje na ogol mniej- to musisz dobrac metoda prób żeby gęstość była odpowiednia do twoich upodoban i umiejetnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz12321    6

A to nie jest tak ze na 1l farby (akrylu) 0,5l rozcieńczalnika a 100ml utwardzacza? ;)

Bo z tego co wiem to tak mi w sklepie mówili :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel2296    0

Zazwyczaj akryl z utwardzaczem miesza się w stosunku 1:2 czyli na 2 litry lakieru 1 litr utwardzacza, w twoim przypadku na 1 litr lakieru 0,5 litra utwardzacza plus ok 10ml rozcieńczalnika, a poza tym wszystkie dane umieszcza producent danego lakieru na puszce, więc poczytaj to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

ale motacie ;)

 

1l lakieru + 0,5l utwardzacza + teoretycznie 10% rozpuszczalnika czyli 100ml. Nie na odwrót i nie 10ml a 100ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Elektryka niestety nie jest zrobiona - miałem to robić z kolegą ale on nie miał wczoraj jednak czasu. Czekamy do poniedziałku-wtorku. Ale może to i dobrze bo obejrzałem istalacje elektryczna ktorą kupiłem i stwierdzam ze to badziewie. Kupie taka jak kupiłem do C-360 czyli LSN Lublin.

 

Pozatym coś tam poskładałem w międzyczasie...

 

No i wypolerowałem błotniki tylne z góry - chciałem żeby były idealnie gładkie - więc papier P2500 wodny + polerowanie mechaniczne Fast Cut + na twardej gąbce@Makita 9227CB + wykończenówka Poorboys SSR1 na miękkiej gąbce waflowej@Makita 9227CB. Czas pracy ponad 1 godzine/błotnik.

 

zolv.jpg

 

iwti.jpg

 

bemh.jpg

 

vc1f.jpg

 

ee0p.jpg

 

7zi0.jpg

 

1spu.jpg

 

huap.jpg

 

8sqr.jpg

 

vr6b.jpg

 

i8ib.jpg

 

50lf.jpg

 

hkr6.jpg

 

hnkx.jpg

 

wpuq.jpg

 

k8u6.jpg

 

8rje.jpg

 

v7sg.jpg

 

vzb8a.jpg

 

1plu.jpg

 

qdsi.jpg

Edytowano przez vitoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

jak oceniasz tą instalacje w 60-tce ? Bo też musze w swojej zmienić, a właśnie mówią że te kupcze to nic nie warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

@Vitoma ile dałeś za gniazda hydrauliczne razem z oprawkami?


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

jak oceniasz tą instalacje w 60-tce ? Bo też musze w swojej zmienić, a właśnie mówią że te kupcze to nic nie warte.

 

Ta z LSN Lublin moim zdaniem jest OK. Zmienilismy w niej tylko glowny przewod zasilajacy na ten co byl orginalnie bo oni dali 2,5mm2 a orginalnie był chyba 6mm2. 230mtg od remontu, poki co instalacja w c360 działa w całości.

 

@Vitoma ile dałeś za gniazda hydrauliczne razem z oprawkami?

 

http://www.agropomoc...arv_2_7245.html

 

Pomnóż w tym przypadku przez 2, dodaj do tego oznaczniki kolorowe i zbiorniczek na olej + wezyki (wszystko oprocz wezyków jest w tym sklepie).

 

Szybkozłączki firmy TEPER - ok 25zl/szt - http://www.zamowienia.teper.com.pl/

Edytowano przez vitoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian1978    9

Fajna robota :)

Nie chciałeś zrobić zasilania orbitrolu na stalowej rurze ? Byłoby więcej luzu przy filtrze oleju bo poszedłbyś za nim. I jeszcze jedno czy przy intensywnym użytkowaniu nie będzie ci się grzał olej w układzie wspomagania. Mam przerobionego mtz na orbitrol i zrobiłem sobie małą chłodniczkę oraz mam dużo większy zbiornik oleju a i ta temperatura jest spora.

Złącza hydrauliczne i faster pierwsza klasa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Vitoma super robota chłopie bardzo mi się podoba twój ciapek, mojego też by się już pasowało odnowić. CO do instalacji kup sobie kabla 1,5mm rózne kolory i zrób swoją własna instalacją od podstaw, roboty trochę ale na pewno ci będzie działać, do h4 polecam założyć przekaźniki, u mnie bez siadała szybko stacyjka, teraz mam spokój a światła świecą lepiej niż bez przekaźnika. Podstawa jest dobra z fiata cc, kupisz za grosze jest tam miejsce na 4 przekaźniki i płytkowe bezpieczniki a idealnie wchodzi w miejsce za regulator prądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateusz2006
      Witam, mam pytanie mianowicie posiadam rozsiewacz amazone ZA-V 2200 z 2018 r. Do tego pory rozsiewacz chodził z nowej generacji ciągnikiem z systemem isobus, a teraz mam potrzebę zapięcia go do zetora 12245, ale z rozsiewacza wychodzi tylko kabel z wtyką do isobusa i nie wiem jak to zespolić z zetorem, dodam że oprócz komputera do isobusa, posiadam też komputer do rozsiewacza amatron 3. Proszę o jakieś wskazówki.
    • Przez wisnia83
      Cześć forum. Właśnie dołożyłem sprężarkę powietrza do swojego masseya 675. Działa elegancko i jeżeli kogoś interesuje to zapraszam do filmiku na yt tam jest opisane jak i z czym. 
       
    • Przez adam098
      Witam jak podłączyć tura bezpośrednio do rozdzielacza pod siedzeniem a gdzie dać wolny spływ ?

    • Przez farmerzpowołania
      Witam,
      Czy ktoś z Państwa robił zawracacz kołowy do swojego ciągnika?
      Ja chciałbym taki zrobić, poterzebuję inspiracji i trochę podpowiedzi jak taki zawracacz wykonać.
    • Przez szymonkombajnmassey
      witam, zasialem na probe 10ar kukurydzy, zeby nie męczyć kombajnu zebralem same kolby na przyczepke, posiadam kombajn massey ferguson 86, i czy musze zakladac jakies blachy na cepy i zmieniac klepisko? (ziarna spokojnie przechodza przez klepisko)(mam sita dolne do kukurydzy)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj